Keskustaa lähellä olevana ymmärrän iloisuuden merkityksen ihmisen hyvinvoinnille.
Tämä saitti on koko ajan tarjonnut riemua joskus niin harmaaseen arkeen.
Parhaat naurut ovat aiheuttaneet kekseliäät sanat ja Heinosen Halos-kuvat sekä tietty HV:ni ankarat poseerauskuvat ;-))
Tämä saitti on koko ajan tarjonnut riemua joskus niin harmaaseen arkeen.
Parhaat naurut ovat aiheuttaneet kekseliäät sanat ja Heinosen Halos-kuvat sekä tietty HV:ni ankarat poseerauskuvat ;-))
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ilutsegem!
"Keskustaa lähellä olevana ymmärrän iloisuuden merkityksen ihmisen hyvinvoinnille."
Mutta miksi keskusta ei ymmärrä ihmisten hyvinvoinnin merkitystä?
No, kun riemusi ovat niin vähissä kuin kerrot, niin tässäpä sinulle lisää niiden vähäisten riemujesi aihetta, ole hyvä!
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/183404_10150105096114182_5348547_n.jpg
Näin pääsiäisenä meillä parempiosaisilla on oltava hyvää tahtoa veljistämme vähäisimmillekin. En tosin olisi ehkä muuten alkanut näin hempeillä, mutta kun lupaukseni mukaisesti tulin vastaamaan mielipidepankille ja huomasin tuon avunpyyntösi, niin sydämeni heltyi. Jospa elämäsi tuntuisi nyt vähän paremmalta!
Lahrtisika penkissä korsi suussa.
Ei homot noin lihavasta ja rumasta ukkorahjasta innostu.
Kiitoksia paljon!
Niin on taas hauskaa, ettei meinaa mustikkasopan nauttimisesta tulla mitään ;-))
Joskus muistan nähneeni kuvan tai oikeammin piirroksen, jonka alla oli teksti: Korsi porsaan suussa.
Muistaako kukaan missä se oli?
Suomi on myös rikas kieli ja se näkyy myös täällä. En ole aiemmin kuullut puhuttavan anusmorsiosta tai potkukelkkareissusta lampolaan;-))
En noihin juttuihin juurikaan usko, mutta kukapa noista hesalaisista selvän ottaa. Niin ovat poheemia porukkaa.
Minä en kyllä noihin lampolan reissuihin usko!
Ketähän tuolla viirupäällä tarkoitettiin?
Kyllä tosiaan sinun paskanokareitten nenääsi työntämiselle on hupia riittänyt
Tänään tuli rutkasti riemua lisää kun joku alkoi nostella vanhoja viestejä tänne. Ei uskoisi millaista lattapääjengiä täällä on pyörinyt.
Mutta nyt asiaa: Veljeni valehtelu Kuusis-asiassa on faktaa.
Typerää on myös Tannerin nostaminen yhtään mihinkään. Hän oli ahne omien etujensa ja puolueensa asian ajaja. Sellaisesta ei ole koko valtakunnan edun kannalta kuin haittaa.
Miksi niitä pyllyvillejä on hesassa niin ylettömästä. Keskustalaisille ne ovat lähes tuntemattomia.