Tässä todistus Jeesuksesta Kristuksesta:
http://www.deseretnews.com/article/865576869/Christs-resurrection-was-a-witnessed-fact-not-a-later-fantasy.html
http://www.deseretnews.com/article/865576869/Christs-resurrection-was-a-witnessed-fact-not-a-later-fantasy.html
Vastaukset 11
Vanhimmat
http://easter.mormon.org/?cid=HPTU041514694
Tämän myötä hyvää pääsiäistä kaikille. Kristus on kuollut meidän kaikkien puolesta jotta voisimme saada iankaikkisen elämän. Hän on myös sovittanut meidän kaikki syntimme, jotta voisimme seisoa kerran Isän edessä puhtaina.
On teillä omituinen uskonto, en voi muuta sanoa.
"Uusi testamentti tilit osoittavat ole hyväuskoisuutta puolelta ensimmäinen kristitty opetuslapset mutta skeptisyys - skeptisyys että jotkut kuvitella on varattu valaistunut moderns. Antiikin maailmassa, kuten meillä, kuolleet eivät yleensä palaa."
Google -kääntäjä toimi, ei siitä kannata syyttää mormonismia. Mene kansalaisopistoon ja opiskele paremmaksi Googleksi.
Sanotaan sitten niin, että teillä on läpeensä amerikkalainen uskonto. Toisille mormoneilleko täällä linkitätte? Kaikki mormonit tietysti osaavat hyvin englantia. On tietysti paikko osata englantia myös meillä Suomessa, että pystyy olemaan mormoni ja osallistumaan amerikkalaisen kirkon toimintoihin.
ajatuskaan toimi täydellä teholla, niin tuollaista päätelmää pukkaa...
Olette ylimielisiä. Ihmiset tekevät pitkää työ päivää perheen eteen. Työpäivän jälkeen tehdään kotityöt, valvotaan lasten läksyt, viestittelen Wilmassa, tehdään vaatehuoltoa. Viikon loppuna tehdään isot kotityöt. Sitten vielä käydä 3-5 kertaa viikossa hoitamassa minun äitiä vuodeosastolla, syötetään häntä, rasvataan jalat, luen hänelle jos hän jaksaa olla hereillä.
No ei se mitään haittaa. Kyllä tuli jo selväksi, että mormonismi ei ole tarkoitettu tavallisille ihmisille, sellaisille vaan joilla on ollut rahaa käydä koulua ja lukea ylioppilaaksi ja matkustella. Olen keittäjä ja ammattikoulussa ei monta englannin kurssia ollut, eniten opiskeltiin oman alan sanastoa ja kun ei englantia käytä ja koulu ajasta on pitkä aika, se unohtuu. lapsista olemme aina pitäneet huolta eikä ole yhteis kunnan elättejä.
Mikä sai sinut kiinnostumaan mormonismista sen verran, että tulit palstalle ja katsoit filmiä, jopa kommentoit?
Tähän asti on syytetty Mormoneita oppimattomiksi ja että he eivät osaa edes kielioppia, ihan kuin se olisi jotenkin keskeistä. No nyt tuli siis erilaista palautetta.
Ei linkissä ole elokuvaa vaan kirjoitusta. Työkaverin luona on käynyt lähetyssaarnaajia hänen sukulaisen pyynnöstä. Ei siinä muuta, kiinnosti vaan googlettaa mikä mormonismi on.
Oletko sinä mormoni? Et osaa edes käyttäytyä. Noinko sinut isä ja äiti opetti?
Mormonit eivät osaa käyttäytyä, he ovat Suomen kansan pohjasakkaa.