Eu uhka Suomelle ei Venäjä

Eu on tehokkaasti tuhonnut Suomen, ja tulee imemään ihan kuiviin asti. Omat ns poliitikot hykertelevät hymyssäsuin, kunhan pääsevät hetkeksi kimaltamaan Brysseliin.

Rahaa on jaettu ja silläkeinoin saadaan ehkä muutamalle poliitikolle hyvä virka hetkeksi.

Suomi imetään kuiviin ilman kansan hyväksyntää, mutta jotkin kuitenkin äänestää tätä KokkareSDPvasemmistoa. Persutkaan ei enää meitä pysty tästä pelastamaan.

Nyt sitten on jo menossa Suomen ja Venäjän hyvien suhteiden tuhoaminen.
Venäjää jopa pelotellaan Natolla!

Joidenkin on helppo luikkia pakoon keskieurooppaan, kun kaikki Suomen varat on jaettu ja maa alas ajettu, tuhottu suhteet venäjään sodan uhallakin...
26120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Natoon liittymällä saamme turvaa petovaltio Venäjää vastaan.

Putin on raivohullu koira joten on pakko olla varustautunut kaikkeen.

Äänestä
  • Niinpä, jos Suomi natoon liittyy. Selvä käsky putinille vallata Suomi. Parempi puolustaa venäjää ns Suomen länsirannikolla natolta, kuin nykyiseltä rajalta.

    Äänestä

Eu on aiheuttanut suomelle 20 vuoden aikana moninkymmenkertaiset vahingot Venäjään verrattuna.

Äänestä
  • Ja pilaa meidän "vähäisen" idän kaupan ja kumppanuuden. EU pelottava ahne laitos eliitiittiä varten.

    Äänestä

  • Samoja veropakolaiseliitin etujenajajia niin idässä, kuin lännessä, ei mitään eroa. Suomen kannattaa pysyä hyvissä väleissä itänaapurin kanssa ja olla uhittelematta yhtään mitään.

    Suomen pahin turvallisuusuhka, ovat juuri nuo äärioikeistolaiset porvarieliitin etujenajajat: SipiläSoiniKatainenStubbRehn jne jotka ovat pakottamassa käärmettä pyssyyn, eli koettavat väenväkisin , yhdessä porvarimedian ja Bilderberg-Ylen propagandan, kansaa vastoin tahtoa nettomaksajaksi pörssieliitin asebisneksille.

    Siihen EI kansa onneksi suostu. Selkeä enemmistö vastustaa natoa nyt ja tulevaisuudessa, syystäkin.

    Äänestä

  • Jeesus sentään kirjoitti:

    Ja pilaa meidän "vähäisen" idän kaupan ja kumppanuuden. EU pelottava ahne laitos eliitiittiä varten.

    Ne haluaa omia meidän kyvyn toimia venäläisten kanssa ja ne luulee että ne siten voisi oppia enemmän kusettaan rys sää!

    Äänestä

ylöspito hoi

Äänestä

Persut=Kokoomus, sama puolue jaettuna kahdeksi. Pettivät kaikki äänestäjänsä, yhtään vaalilupausta eivät ole pitäneet, eivätkä koskaan tule pitämäänkään, ei ole ollut tarkoituskaan, sillä PetosjytkyKokoomus on veropakolaiseliitin kansanpetos, jolla Suomen valtion varat lypsettiin veroparatiiseihin, kansalta vietiin päätäntävalta ja ovat vielä kaiken päälle laittamassa ilmaisen suomalaisen orjatyövoiman, maksamaan veropakolaiseliitin sotilasliittoa ja asebisneksiä, jos valtaan pääsisivät, mitä ei onneksi tule tapahtumaan.

Äänestä
  • Veropakolaiseliitin sotilasliittoa ei aleta rahoittamaan piste.

    Suomen paras maanpuolustus on liittoutumattomuus, sitoutumattomuus, hyvä diplomatia, puolueettomuus ja mahdollisimman vahva hyvinvointivaltio, jokaiselle suomalaiselle.

    http://www.paavoarhinmaki.fi/blogi/2014/toisenlainen-politiikka-on-mahdollista-2/

    Helppo äänestää, kun tietää, että Vasemmisto ajaa ihmisystävällistä linjaa, puolustaa kansan etua.

    Äänestä

  • EI Natolle VAS kirjoitti:

    Veropakolaiseliitin sotilasliittoa ei aleta rahoittamaan piste.

    Suomen paras maanpuolustus on liittoutumattomuus, sitoutumattomuus, hyvä diplomatia, puolueettomuus ja mahdollisimman vahva hyvinvointivaltio, jokaiselle suomalaiselle.

    http://www.paavoarhinmaki.fi/blogi/2014/toisenlainen-politiikka-on-mahdollista-2/

    Helppo äänestää, kun tietää, että Vasemmisto ajaa ihmisystävällistä linjaa, puolustaa kansan etua.

    Kyllä ei mitä. Piste.

    Äänestä

Nato puolustaa Suomea.

Äänestä
  • Järjeltä!!!

    Äänestä

EU(Saksa-Ranska) imee meidät kuiviin!
Venäjä on ainoa talouspoliittinen mahdollisuus!

Äänestä

Totta se on. EU ei arvosta pikkumaita, mm Suomea, ne on kuin pisara meressä. EUssa päättävät Saksa, Ranska ja Englanti.

Äänestä
  • Ja se on totta.
    Ketkä päättävät EUvostoliitossa,juuri edellämanitut

    Niin, kun katsotte entistä Neuvostolittoa,mikä on nykyinen
    eurooppa..............

    Äänestä

On se kiva, että pienelle Putinismia Suomeen haikailevalle vähemmistölle on tällainen foorumi, jossa voi laukoa päättömyyksiään. Vapaassa ja demokraatisessa läntisten arvojen maassa tämä on mahdollista. Putinlandiassa ei tällaista pienen vähemmistön palstaa siedettäisi, mutta sehän onkin Putingratiaa eli rosvogratiaa.

Äänestä

Monilla Venäjän netin oppositiosivustoilla on ns. "lännen propaganda": grani.ru, kasparov.ru, tvrain.ru ja muissa. Jos vain osaisit ymmärtää venäjää, ihmettelisit kovasti, miten jatkuvasti siellä haukutaan Putinia.

Äänestä

Venäjä on hirvittävä uhka paitsi luonnolle, myös kaikelle muulle maailmalle. EU ei ole uhka kenellekään.

Äänestä
  • Eikö, meneekö meillä taloudellisesti hyvin. Kumpivon taloudellisesti Suomelle tärkämpi kauppakumppani eu vai Venäjä

    Äänestä

  • petunville kirjoitti:

    Eikö, meneekö meillä taloudellisesti hyvin. Kumpivon taloudellisesti Suomelle tärkämpi kauppakumppani eu vai Venäjä

    EU tietenkin.

    Äänestä

mitä jos vähän myöhemmin nato myös uhka meitä mitä sitte?

Äänestä

Eu haluaa aina vain lisää maita EU:n valtaan. Ensin ollaan oltu Suomen kanssa niin kaveria mutta kun ei enää ole mitään otettavaa, aletaan pelotella Venäjällä, että vielä Nato saisi oman osansa Suomesta.

Saksa ja saksalaiset on olllut aina toisia hyväksikäyttävä ja manipuloiva maa. Varsinkin nykyinen emäntä Merkel on taitava siinä taidossa. On kuin aikoinaan Englannin "rautarouva", joka lopulta tuhoutui omaan vahvuuteensa ja sai Altzheimerin taudin.
Onkohan Merkelillä sama kohtalo. Tautihan tulee juuri sellaisille, jotka määräilevät, jyräävät toset ja ovat aina olevinaan oikeassa.

Äänestä
  • Yhdyn tähän.
    ensinnäkin saksalla on ollut hirveä halu valloittaa eurooppa.

    jo toisen maailmansodan aikana


    Kenties kostaa Toisen maailmansodan tappiot Euroopalle.

    En pidä Saksasta,sekä niistä pylkiöistä joita he ovat.

    Täytyy aina muistaa,että tämä maa kehitti euron,ja ainoa joka
    siinä voi hyvin.
    Ainoa maa,jota"taantuma" ei paina

    Äänestä

Eu.sta ja eurosta on ollut pelkkää haittaa Suomelle, jota koitetaan vääntää väkisin päinvastaiseksi valtiollisen median toimesta. Koko eu on täysi katastrofi tavalliselle ihmiselle!.

Äänestä

Ainut asia missä aloittajan kanssa voi olla samaa, mieltä on kritisoida EU:ta, mutta sekin kannattaa tehdä Vasemmiston, eikä äärioikeiston kautta, joka lopulta on vain
v a l e vastustamassa EU:ta kansaa hämätäkseen.

Persut=Kokoomus, sama puolue jaettuna kahdeksi.

Äänestä

Kahdesta pahasta, jos täytyy valita niin ennemmin paskon maailman pohjasakkavaltion eli venäjän päälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mua sensuroidaan kirjoitti:

Eu on tehokkaasti tuhonnut Suomen, ja tulee imemään ihan kuiviin asti. Omat ns poliitikot hykertelevät hymyssäsuin, kunhan pääsevät hetkeksi kimaltamaan Brysseliin.

Rahaa on jaettu ja silläkeinoin saadaan ehkä muutamalle poliitikolle hyvä virka hetkeksi.

Suomi imetään kuiviin ilman kansan hyväksyntää, mutta jotkin kuitenkin äänestää tätä KokkareSDPvasemmistoa. Persutkaan ei enää meitä pysty tästä pelastamaan.

Nyt sitten on jo menossa Suomen ja Venäjän hyvien suhteiden tuhoaminen.
Venäjää jopa pelotellaan Natolla!

Joidenkin on helppo luikkia pakoon keskieurooppaan, kun kaikki Suomen varat on jaettu ja maa alas ajettu, tuhottu suhteet venäjään sodan uhallakin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu