Koska aihe on tulenarka ja selvästi kiinnostaa, niin toivotaan vain asiallisia kommentteja.
Kevät on tulossa ja silloin raiskaukset lisääntyvät huomattavasti, hangessa kun on paha raiskailla.
Tässä selittelyjä http://yle.fi/uutiset/laivaraiskausten_maara_ei_ole_kasvanut_suomessa/7185007
tälle... http://yle.fi/uutiset/tallinkin_edustaja_naisten_tulee_miettia_paljonko_alkoholia_laivalla_voi_juoda/7183333?ref=leiki-uu
Kevät on tulossa ja silloin raiskaukset lisääntyvät huomattavasti, hangessa kun on paha raiskailla.
Tässä selittelyjä http://yle.fi/uutiset/laivaraiskausten_maara_ei_ole_kasvanut_suomessa/7185007
tälle... http://yle.fi/uutiset/tallinkin_edustaja_naisten_tulee_miettia_paljonko_alkoholia_laivalla_voi_juoda/7183333?ref=leiki-uu
Vastaukset 4
Vanhimmat
Palstan vara-Arhin mielestä se on Naton syy.
"Laivaraiskaukset naisten syytä"
-Koska nainen lähti mukaan kapteenin
-Koska nainen voi aina muuttaa mielipidettään, vaikka miehellä olisi jo siemenet syöksymässä putkeen.
-Koska nainen voi kekkuloida puolialastomana humalassa pi llu vilkkuen
-Koska nainen ei oikeasti osaa päättää
-Koska nainen salaa haluaa tulla otetuksi rajusti ja yllättäen
-Koska naisen mukaan yhdyntä on merkki kihlauksesta, ja mies on tuottanut pettymyksen ymmärtämättä sitä
-Koska tyydyttävä yhdyntä on naisen mukaan hyvä, mutta kehno yhdyntä on raiskaus
Vaikea ottaa kantaa yksittäisiin tapauksiin. Milestäni ei kumpikaan osapuoli ple aian syytön. Sitävastenhan laivalle mennään, ei raiskattavaksi, mutta rakastelemaan. Nainen voi myös vietellä, osaksi tietämättäänkin ja sitten kertoo tulleensa raikskatuksi. Jos nainen lähtee miehen tai miesten asuntoon(hytteihi) humalassa tai selvinpäim sehän on jo selkeä viesti lupauksesta.
Ensin annetaan ymmärtää ja mies ei enää hillitse itseään. Kyllä siinä on syytä naisessakin.
Ohjeeet:
-älä humallu
-älä lähde miesten matkaan
-pysy omassa luotettavassa seurassasi.
"Koska tyydyttävä yhdyntä on naisen mukaan hyvä, mutta kehno yhdyntä on raiskaus" Repesin, vaikka asia on vakava.
Aiheettomasta raiskaussyytöksestä pitäisi saada yhtä kova rangaistus kuin raiskauksesta. Mien on henkisesti raiskattu, eikä mainetta saa koskaan palautettua, vaikka nainen tunnustaisikin. Aina jää vähintään puheita, koska niin moni haluaa uskoa mieluummin pahaa kuin hyvää ja se näkyy näissä kirjoituksissa.