Lappajärven pääsiäisvalkeat

LAPPAJÄRVI: Kivitippu, Nykäläntie 137, 20:00; Kärnän maa- ja kotitalousseura, Havulanranta, 19:30.

Itäkylässä ei vissiin tuulen takia sytytetä kokkoa, vai?

http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/lankalauantaina-roihuaa-liki-sadassa-paikassa-katso-lista-1.1595536
11597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

taasko Perkö vittuilee Siperian takaa?

Äänestä
  • fkuglluilgilgulihuoöigliugli

    Äänestä

Kokko levisi pellolle Lappajärvellä

Itäkylässä poltettu kokko lähti pojasta leviämään pellolle, aiheuttaen pienen maastopalon.

Pelastuslaitos sai hälytyksen puoli yhdeksän aikaan perjantai-iltana.

– Tuuli yllätti isännät, pelastuslaitokselta kerrotaan.

Myös kuivalla pellolla oli pelastuslaitoksen mukaan osuutta asiaan.

Palo on saatu sammumaan ja kokko palaa yhä.

– Kyllä kokon pitää saada palaa rauhassa, pelastuslaitokselta naurahdetaan.

http://www.ilkka.fi/uutiset/poliisiuutiset/kokko-levisi-pellolle-lappajarvella-1.1596260

Äänestä

perkö ja siperia=lada ja kauhava.

Äänestä

"Itäkylässä poltettu kokko lähti pojasta leviämään pellolle, aiheuttaen pienen maastopalon."------Siellä oli isäntien Ladat ja Belarukset vaarassa:))))

Äänestä

Ihmettelen että kuinka Perkö on noin perillä Itäkylän asioista? Mahtaako hän olla itse Itäkylästä kotoisin ja trollaa täällä?

Äänestä

No tottahan mä tiedän,minkälaiset autot ja raktorit itäkyläsillä on! Eli perillä ollaan.

Äänestä

Siis:Kauhavan Itäkylä.

Äänestä
  • Miksi Perköllä on niin kova hinku ajaa kohti Kauhavaa?

    Äänestä

Pörkö saa siitä maksun,Lumio maksaa sille.

Äänestä

Lappajärvi on pian unohdettu Kauhavan kylä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LAPPAJÄRVI: kirjoitti:

LAPPAJÄRVI: Kivitippu, Nykäläntie 137, 20:00; Kärnän maa- ja kotitalousseura, Havulanranta, 19:30.

Itäkylässä ei vissiin tuulen takia sytytetä kokkoa, vai?

http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/lankalauantaina-roihuaa-liki-sadassa-paikassa-katso-lista-1.1595536

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu