Kuinkas tämä anorektikkojen ja läskiemakkojen lesbokerho on reagoinut Ukrainan tilanteeseen?
Kovia oltiin pullistelemaan ainakin pari viime vuotta. Tissit esiin ja hyökkäyksiä Paavin päälle. Sitten oli tää läskilauma joka meni vastustamaan jalkapalloa.
Onko nämä femakot nyt tosipaikan tullen lähteneet lilluttamaan läskiä vaikka venäläisten sotilaiden päälle, vai oliko turvallisempaa hyökätä katolilaisen papin päälle?
Femen Ukrainassa
5
196
Vastaukset
- Femakko saa turpaan
Näin femeniläisiä viedään:
http://www.huffingtonpost.co.uk/2014/03/06/topless-protesters-femen_n_4910812.html - manboobs of the year
Tissit vaan esiin! Putinkin tykkää:
http://www.kyivpost.com/content/russia-and-former-soviet-union/putin-liked-femen-protest-but-didnt-hear-their-slogans-322916.html
Arvostan heidän toimintaansa, miksi miehillä saa näkyä nännit mutta naisilla ei? Tissin muodotkin saa näkyä, mutta nännit ehdottomasti ei? Liittyy varmaan tissi-imettämiseen, mitä sitten? Pyssyjä ja tappamista saa kuvata mutta ei nännejä?
Joka tapauksessa - Femenin tissit tuovat huomion sanomaan - tissit ovat tapa keskustella vaikeistakin aiheista.- You scum!
Suomen pitäisi lähettää Haarakiila ja Akuliina Saarikoski Ukrainaan. He voisivat soittaa siellä keskusaukiolla tissit paljaana - välillä vilauttaa pilderoakin - ja näyttää suurta taidetta ja julistaa tärkeää sanomaa. Sitten vielä muutama kakkatempaus ukrainalaisiin busseihin jotta sanoma olisi selvä. Myös suomalaiset huippukirjailijat paikalle, kuten tämä jolla on harakanpesä pään päällä ja nää muut huorakadut analysoimaan tärkeää asiaa. Viesti olisi: you scum!
- Anonyymi
Mitäs FEMEN:lle nykyisin kuuluu? Vieläkö he jatkavat toimiintaansa sodan aikana? Uutisissa ei ole ainakaan näkynyt aikoihin kauniita ukrainalaisia alastomia mieltään osoittavia naisia.
- Anonyymi
Vanha keskustelu, herättää ajautksen miten omatkin asenteet voivat muuttua. 2014 olisin varmasti tykittänyt femeniä niinkuin muitakin feministiporukoita, mutta nyt toivon heille kaikkea hyvää koko sydämestäni.
Miksi? Siksi että Putin vihaa feministejä. Miten pussy riotille kävi, maanpaossa taitavat olla.
Myös venäjä tarvitsisi feministejä, ja hyvä että niitä on suomessakin vaikken heidän kanssaan samaa mieltä ole kaikesta. Eri mielipiteet ja niiden sietäminen on asia jota olen alkanut arvostaa todella korkealle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "984466Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293313No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 341143
- 371086
- 131054
- 1581007
- 6934
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12872