Jeesus ei lähettänyt omiaan tuhoamaan vaan pelastamaan ihmisiä iankaikkiseen autuuteen! Lukekaa vaikka UudestaTestamentista! Kommunisi ei ole Jeesuksen asialla, sillä ovat tuhonneet paljon ihmisiä. Jeesus käski rakastamaan vihollisia, kommunistit pyrkivät tuhoamaan. Voivatko he palata noudattamaan Jeesuksen opetuksia. Jeesus mainitsi, joka häntä, Jeesusta rakastaa noudattaa hänen, Jeesuksen opetuksia.
Jeesus ei lähettänyt omiaan tuhoamaan vaan pelastamaan ihmisiä!
ttkkl
1
213
Vastaukset
- ml213.
Mutta, jos tutkimalla tutkit Kristuksen mieltä /mielisyyttä, niin tämä ajattelutapa on erittäin lähellä kommunismia teoriana.
Kommumismi pyrkii toteuttamaan juuri saman kaltaisuutta kuin on Kristuksen mielessä.
Mutta, kuten tiedämme, niin ihmisen turmeltuneisuus / perusolemus on molempia tahoja vastaan. Kristuksen mieltä ja kommunismia.
Niin, mitä tapahtuisi maassa, jossa opettanmalla opetettaisiin JUMALAN tahtoa /Kristuksen mielisyyttä ja samalla tätä opetusta toteutettaisiin käytännön tasolla,- kommunismina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36812359Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2565403Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002645Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271862No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59736