Näin taitaa Putin sinetöidä kohtalonsa

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288680013470.html

Venäjän erikoisjoukothan ne siellä Itä-Ukrainassa toteuttavat hyvin suunniteltua operaatioita, jos asiassa on enään mitään epäselvää kenellekään.
10132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tulee uusia pakotteita. Äijä menee liian pitkälle. Ei toimi sovitusti. Hänet suljetaan pois kaikesta kansainvälisestä toiminnasta. Ensin venäläiset riemastuu ja sitten suuttuvat. Mutta kiva nähdä mitä kaikkea vielä ehtii tapahtua ennen kuin Putinin takapuoleen isketään jotain rauhottavaa.

Äänestä
  • puttiiniin on iskenyt vanhuuden höperyyden tuoma suuruudenhulluus, ukko kaivaa nyt verta omasta nenästään, kun Venäjän saarrot alkavat puremaan ja kansa kurjistumaan tulee puttiinille piilopaikoista uupelo!
    Ei kansa Venäjälläkään pitkään Sauceskoja katsele !


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

  • Putleri kaivaa verta nenustaan!!!

    Äänestä

Eipä yllätä ei.
venäjää ei silti saa yhtään mistään vilunkipelistä tai sopimusrikkomuksista syyttää, alkaa muuten taas Suomen tarkkaavaiset kotiryssät tuulessa vinkumaan.

Ihmettelen kovasti sitä, että miksi venäjän kanssa vaivaudutaan mitään sopimuksia yleensä edes tekemään.
Tyhjän kun saa pyytämättäkin.

Äänestä

Eihän nuo kuvat todista mitään muuta kuin että ZZ Top ollut käymässä Ukrainassa.

Sitäpaitsi kuvathan on voitu ottaa milloin vaan ja missä tahansa. Voiko kuvien aitouden vahvistaa joku puolueeton taho?

Äänestä

Eiköhän Usa ja natokiihkoilijat ala jo ymmärtää missä se villakoiran ydin on, eli Ukrainan omat ääriainekset ovat lietsomassa väkivaltaa saadakseen Naton tai Usan mukaan konfliktiin.
Kanervakin pyöritteli sanojaan jo kummasti sanomatta varsinaisesti mitään.
Haukkuuko Usa taas väärää puuta, kuten kävi Irakissa.

Äänestä
  • Eivät hyötyisi siitä että Nato sekaantuisi konfliktiin, ei Nato halua Ukrainaa miehittää. Siitä he kyllä hyötyisivät jos tilanne rauhoittuisi.

    Äänestä

Tutkimuslaitos Global Researchin artikkelissa tuodaan julki puolalainen raportti, jonka mukaan NATO-maa Puolalla oli suora osallisuus Ukrainan väkivaltaisuuksiin antamalla natsiliikkeiden jäsenille sotilaskoulutusta juuri ennen Kiovassa lietsotun aseistetun vallankaappauksen alkua.

Lähde: Global Research
Toimittaja: Janus Putkonen
21.4.2014, Verkkomedia.org



NATO-Puola koulutti sotilaallisesti Maidanin natseja ennen Kiovan vallankaappausta - Global Research

Kun haemme selityksiä kasvaneelle Puolan ankaralle Venäjä-vastaisuudelle ja kiivaalle halulle vastaanottaa voimakkaita amerikkalaisjoukkoja maaperälleen Ukrainan kriisin perusteella, Global Researchin Andrew Korybkon julkaisema dokumentaatio Puolan osallisuudesta väkivaltaisuuksiin antaa kaivattuja vastauksia.

Puolalainen sanomalehti Nie on julistanut järisyttäviä tietoja Puolan suorasta osallisuudesta rajanaapurinsa Ukrainan epävakauttamiseen. Puolalaisten tietojen mukaan Puolan ulkoministeriö kutsui Ukrainan militantteja maahan ja antoi niille sotilaallista koulutusta Varsovan ulkopuolella syyskuussa 2013. Julkinen EU-vastainen "Maidan-protestointi" alkoikin Kiovassa kuukautta myöhemmin marraskuussa.

Julkistettujen tietojen mukaan on osoitettavissa, että Puolan hallinto johti harhaan maan parlamenttia. Skandaali on nousemassa, jolla epäillään jo nyt aiheutuvan seurauksia hallituspuolueelle, jonka nimi on varsin harhaanjohtavasti "Lain ja oikeuden puolue". Skandaali alleviivaa Puolan asemaa Yhdysvaltain vasallina ja hallinto nähdäänkin koostuvan vain Washingtonin nukkejohtajista.

http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=3&id=10469

Äänestä

Tavallisen ihmisen on mahdotonta saada ns oikeaa kuvaa tapahtumista. Eikä ne kestä päivänvaloa. Jos Nato haluaa laajentua käyttäen kyseenalaisia keinoja aiheuttamalla vaikkapa tuon Ukrainan Maidan -protestoinnin, ymmärtää Venäjän vastareaktion hyvin.

Sitä vaan toivoisi nykyaikana, että asioista voitaisiin sopia ja päästä sillä tavalla ysteistyöhön. Kaikenlainen juonittelu ja likaisten keinojen käyttäminen tuntuu vuonna 2014 todella lapselliselta ja vanhanaikaiselta.

Miksei Putin, Merkel ja Obama vaan yksinkertaisesti voisi todeta että samassa veneessä ollaan? Miksi täytyy heitellä paukkupommeja ja lymytä aseiden kanssa pusikoissa. Eikö länsimainen sivistys ja Venäjän kirjallinen perintö ole jättäneet ihmisiin todellakaan mitään pintaa syvemmälle. Todella huono malli jälkipolville, jos kukaan edes sellaista ehtii ajatella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei voi luottaa kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288680013470.html

Venäjän erikoisjoukothan ne siellä Itä-Ukrainassa toteuttavat hyvin suunniteltua operaatioita, jos asiassa on enään mitään epäselvää kenellekään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu