Onko myynnissä olevat talot väärin hinnoiteltu, kun niitä on myymättä paljon enemmän kuin muissa kaupunginosissa tai naapurikaupungiissa? Uusia tonttimaita ei kyllä kannata kaupungin ostaa Kanta-Kauhavalta yhtään, ennenkuin nua taloot on myyty.
Onko Kanta-Kauhavan talot väärin hinnoiteltu?
Liika kallihiako
21663
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Lopettakaa nyt ristus tuo puhuminen kaupunkista Kauhavan kohdalla. Vielä typerämpää on puhuminen kaupunkinosista kun puhutaan sellaisista rupukylistä kuin ali-härmä, ylihärmä, voltti, kortesjärvi...
Tuppukylä on oikea nimi tällääsille prutkunperille!
Taidat itse olla prutkunperä kun et kaupunkisanaa
osaa taivutella. Räksyttää kyllä.
Itte oot oikeen tuggggukylä! GGGGGGGGGGGGGG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
go-go-go-kaupunkin rytmit, sua tarkotin äskenkin.
Onko se Kauhavan Pahkakankaan kylä jo joku kaupunginosa
vai millä nimellä se kulkee?
Vieläkö siellä Kauhavan Pahkakankaan kylässä on asukkaita, tarkoitan montako savua sieltä vielä nousee?
Kertokaa nyt te jotka tiedätte asiasta
Onko siellä Pahkakankaalla jos siellä on asukkaita lähin kauppa kirkonkylällä tai käykö siellä jokin kauppa-auto
Lähin kauppa Kauhavan keskustassa, kyllä. Taloja näyttää olevan, en tiedä määrää. Ei kulje kauppa-autoa, kirjastoauto varmaan kiertää. Mutta on sieltä lyhyempi kauppaan kuin monesta muusta Kauhavan kylästä, kohtuullisella etäisyydellä.
Kiitos vastauksesta. Kauppa "kohtuullisen" matkan päässä. No tosin eihän nykyään kuljeta enään hevosella, mutta tuntuu se kauppa olevan kaukana. Oletan, että kaupunki pitää talvella sen tien hyvin aurattuna.
Tontit ja maapohjat kyllä maksavat, niinkuin kunnon kaupungissa, hyvähän se on rakentaminen tyssätä heti maapohjien hinnoitteluun.
Onks ne hinnat kohillaan?
Sama miäs hinnoittaa kaikki ylihintaan ja varasto vaan Ilkan sivuilla
kasvaa. Eiköhän niitä pitäs jo myydäkin pikkuhiljaa ettei asiakkaat
naulaa seinään. Oon seurannu hommaa jo 2 vuotta.
Purettavista omakotitaloista pyydetään 30000-50000 tuhatta,ei ihme että ei mene kaupaksi.Tontinkin arvo liikaa, koska purkukustannukset rasitteena.
Ei ihme jos kauppa käy muualla toiseen malliin.
Moomma rikkahia meillä on rukihia .me voimma hinnootella taloot niin korkialle kun itte haluamma.
Ei tuollaisia hintoja pidä kenenkään maksaa .Ei siellä "prutkunperällä" ole minkäänlaista henkistä elämää ainakaan nuorille
Komiatissa ja Aviisissa, palio oli taloja ja asuntoja rivitaloos ja kerrostaloos, muttei montaakaan siälä mihinä kyselhän niitä
On se selevää jos 20000 asunnosta pyydetään 70000,ettei kauppa käy.
Ei nyt myydä seinäjoelta tai vaasasta.
Katsopa http://www.kauhava.fi/asuntopaiva vähän on Kortesjärvellä, Ylihärmässä ja Alahärmässä myytävänä asuntoja ja taloja - hintojen täytyy olla liian korkeat Kanta-Kauhavalla, kun siellä on niin paljon myytävänä, http://asunnot.oikotie.fi tai www.vaisto.com tai http://kuluttaja.etuovi.com, vuokrattavissakaan ei ole paljon tarjontaa muualla kuin Kanta-Kauhavalla.
Ostajat puuttuu,ne ovat paenneet parempaa ettimään muualta.
Tamperetta ennen ei kannata pysähtyä asuntokaupoille.
Kauhavan kämpät on huippukalliita paikkakunnan huomioonotten.Kuinka prutkunperällä voi pyytää Seinäjoen hintoja.