Pesosella on mahdollisuus nousta komissaariksi jos EU-vaalit menevät Itsenäisyyspuolueelta hyvin.
Komissaarin palkka on 20 000 euroa kuussa, joten Pesonen on varmasti erittäin kiinnostunut tästä virasta. Toki vielä parempipalkkaiset viratkin käyvät.
Komissaarin palkka on 20 000 euroa kuussa, joten Pesonen on varmasti erittäin kiinnostunut tästä virasta. Toki vielä parempipalkkaiset viratkin käyvät.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kylläpä sinä kadehtisit jos Pesonen saisikin viran.
Eikä puolueen nousu olisi hyvä vain Pesoselle vaan koko maalle.
Olisin todella iloinen jos Pesonen olisi seuraava pääministeri,
hän olisi paras kaikista.
Kahdenkymmenen vuoden ilmainen uurastus tuottasi tulosta,
tehdään kaikki parhaamme että IPU on suurin puolue.
Pesonen olisi todella hienoa nähdä pääministerinä. Ja voihan pääministerinkin palkkaa nostaa ja varmaan tämä olisikin yksi pääministeri Pesosen ensimmäisistä toimenpiteistä.
Suomi ei yhteen palkankorotukseen kaadu ja niin pätevä ja komea mies kuin Pesonen ansaitsee kunnon palkan. Päälle vielä Ipun puheenjohtajapalkkio ja maataloustuet niin Pesonen olisi varmasti melko tyytyväinen lopputulemaan. Eikä unohtaa saa myöskään puhujapalkkioita ja edustustiliä.
Voi...voi...Tehkää nyt ensin puoluetta tunnetuksi koko maassa. Yhtään IPU:n mainnosta ei ole lehdissä näkynyt. Ei vaaleja voiteta jollei ole medianäkyvyyttä. Eihän tavallinen keskusta/kokoomus-valtaisen paikkakunnan asukkaat edes tiedä IPU -vaihtoehdosta mitään!...eivät koskaan ole kuulleetkaan koko puolueesta.