Koomikot tuubi-ohjelmasta putoukseen.

Miksi lähteä "merta edemmäs kalaan".
569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Juu, sittenpähän ei ainakaan tartte enää Putousta katsoa jos vaikkapa Kataja sinne menee.

Äänestä

Epäilen. Tuubin mainokset antoivat sen verran karmean kuvan ohjelmasta, etten ole uskaltanut katsoa. Myötähäpeä on inhottava tunne.

Äänestä

Onko siellä muka jotain koomikoita? Ainakaan yhtään hauskaa en ole huomannut.

Äänestä

Janne,Sami ja Vappu. Ja mene nauroimme rouvan kanssa Ruotsiksi.
Kuka/Ketkä pystyy matkimaan esim jotain eläintä paremmin kuin KOOMIKKO.

Kyllä Suomessa pitää olla jokaiselle on koomikko. Nyt niitä sitten on ja te pellet valitatte.

Äänestä

Koomikoita löytyy myös Hyvistä ja Huonoista uutisista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paketti kasassa kirjoitti:

Miksi lähteä "merta edemmäs kalaan".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu