Lieksan ammattirikolliset

Loispummivirkailijat tehtailevat rikoksia ja laskuttavat verovaroja itselleen.
360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tilaisuus tekee varkaan. Käytössä olevat rajattomat valtion ja kunnan korvamerkityt somalrahavarat aiheuttavat pahaa korruptiota myös itärajan tuntumassa.

Äänestä
  • Koko sosiaalitoiminta pitäisi tutkia keskusrikospoliisin toimesta. Paikallinen poliisi ei tutki, koska vaimoja on liikaa työssä siellä.

    Äänestä

Onhan se Lieksan sossutoimisto viranomaisten tutkinnan alla, oikein oikeuskansleri on vaatinut selvitystä asiassa, kun tein kanslerille kyselyn tuosta verovarojen hassauksesta !


Late Lapista. SSSS Ry!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Missä poliisi kirjoitti:

Loispummivirkailijat tehtailevat rikoksia ja laskuttavat verovaroja itselleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu