Kemissä nähty mamu työssä!!!!!!!

Noin 700 maahanmuuttajan Kemissä on luotettavien näköhavaintojen mukaan nähty myanmarilainen mies töissä!!!!!Miehen on nähty jopa naureskelevan itsekseen puuhaillessaan!!Ilkeämieliset kerkesivät jo sanomaan miehen karanneen
keroputaan suljetulta!!
Kyseessä ensimmäinen kerta kun pikkukaupungissa edes kuulopuheiden
mukaan maahanmuuttaja tekisi jotain työksi katsottavaa!!
Joten mamujen työllistyminen pohjoisessa on käynnistynyt
varsin ripeästi!!Somali/arabiosastot kuitenkin vielä vasta verryttelevät ennen
syöksymistään töiden kimppuun!!
Parikymmentä vuotta toiminutta vietnamilaisruokapaikkaa ei lasketa!
Siellä asioidessaan saa kuitin!!
22142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Aika vaarallista kertoa asiasta näin julkisesti , sillä kyseinen tapahtuma on niin harvinainen , että saattaa aiheuttaa ryntäyksen Kemiin tuota ihmettä katsomaan ja puurouttaa liikenteen eteläsuomea myöten.

Äänestä

Kajaanissahan on ollut tosimies ahkerana!

Äänestä

Miiksi eivät mene omaan kotimaahansa, Romaniaan tai Kongoon?

Äänestä
  • Hyysärikoneisto haluaa hoivata isolla rahalla afrikan ja lähi-idän uhmaajia. Heillä pitää olla oikeuksia, velvollisuuksista ei pidä puhuakaan, koska se alkaa olemaan jo flirttailua rasismin suuntaan.

    Heitähän kohdellaan kuin lemmikkielämiä, joista pitää huolehtia ja olla kokonaisvaltaisessa vastuussa.

    Niin, tuolla Kemissä on oikein hyvä ja mukavan oloisilla Vietnamilaistyövoimalla pyöritettävä hampurilaispaikka. Ovat täysin sopeutuneet, ovat kuin suomalaisia.

    Äänestä

Vähemmistövaltuutettu Bidee varmaankin palkitsee tällaisen urotyön ja työn sankarin ruhtinaallisesti.

Äänestä
  • Kemin kommunistit uhkaavat pysäyttää veitsiluodon ja ent kemiyhtiön
    tehtaat vastavetona kapitalistien halpatyövoimatuonnille!

    Äänestä

Kyseinen myanmarilainen mies todellakin puuhasteli katuharjan kanssa
Jalkakäytävällä!!Jospa toverit rauhoittuisivat tehtaiden alasajoista!
Tietysti jos suomimies menee huiskiin harjalla kadulle niin äkkiä
Käy maija hakemassa "hullun"!

Äänestä
  • Olisikin hyvä, jos somalitkin työllistyisivät edes kesäksi. Puistoissa tarvitaan haravoijaa ja roskien kerääjiä. Ja hautausmaatkin tarvivat kesäisin työntekijöitä. Tosin epäilen, että muslimi ei voisi leikata hautausmaan ruohikoita ja kastella hautojen kukkia. Eihän vääräuskoisten hautoja hoideta, kun niistä on haittaa elävänäkin!

    Äänestä

Arabit ja somalit nukkuu pitkälle iltapäivään kun niillä on vielä jetlag!

Äänestä

Nunnukka töissä? noettu naama ja puukuppi kourassa nuotiolla?

Äänestä

Suomessa omia kansalaisia työttömänä "virallisesti"240 000 eli noin 400 000!
Mihin Absolutpisnismies Katainen tarvitsee 1,5 miljoonaa luku,kirjoitus,käytös
taidottomia hottentotteja joiden normaali ÄO on suomalaisen vaikeasti kehitys-
vammaisen luokkaa!!Fysiikka kyllä toimii niinkuin se on ikiajat toiminut
viidakossa ja hiekka-aavikoilla,eli vahvemman voima on oikeus!!Eihän noista
nakkiranteista ole yksin eikä vielä kaksinkaan mitään vastusta pohjolan
tosi miehille!!Siksi saastat kulkevat veitset,varsinkin mattoveitset suosittuja
noilla alkulimoilla!!

Äänestä

Late Lapista kuuluu myös mamuihin, hän pakeni ruotsista työllisyyttä pakkoon.

Äänestä
  • Mitenkäs se kemi työttömien armeijoineen lähti mukaan mamupelleilyyn?
    Eihän nuo lähi-idän ja afrikan juipit ala edes suomen kieltä opettelemaan!
    Kuvitteleeko kemin päättäjät noista veltttoilijoista työvoimareserviä?Voi Jeesus!!!
    Näkyy tuo kiilusilmien sakki vaihtuvan aika tiuhaan eli etelä-suomi vetää ja
    sitä mukaa uutta pukkaa tilalle!!
    Yritetäänkö noita edes kurssittaa minkäänlaiseen työhön??
    Salaperäisyyden verho on asian yllä!
    Ilman suomen kielen taitoa ei tosin tarvitse koskaan tehdä muuta kuin vaatia
    suomalaisia veronmaksajia elättämään heidät lopun ikäänsä!!!
    On tämä mielisairaitten päättäjien sekopäistä touhua!!
    Paljonko valtio(veronmaksajat) maksaa "kipurahoja" yhdestä loisesta??????

    Äänestä

Kouvolassa nähty vastaavanlainen häiriökäyttäytyminen,mamu roskia keräämässä,saanee tosin vähintäänkin esimiestason palkan,muuten ei ubamba lähde duuniin!!!

Äänestä

Köyhät kaupungit ottaa etelän hedelmiä valtion tukien takia, mutta eivät huomaa, että tuet loppuu aikanaan ja soopa jää omaan käteen. Mitäs sitten tehdään. Meneekö Ruotsin malliin?

Äänestä
  • http://www.pohjolansanomat.fi/cs/Satellite/PS-Uutiset/1194632036188/artikkeli/kemissa vakivalta lisaantyi 15 prosentilla.html



    Turvattomuuden tunne lisääntyy Kemissä! Maanantai 31.8.2009
    Poliisi ja Kemin kaupunki istuivat neuvottelemaan saman pöydän ääreen.
    SIVU 5

    Tajutaanko Kemissä jotta mitä enemmän pakoloisia kaupungissa loisii, sitä korkeammalle rikostilastot kiikkuvat, Köpenhaminassa ja Malmössä , meno on jo sellaista ,jotta pakoloisten valtaamaan kaupunginosaan ei valkoisilla ole asiaa, tätäkös halutaan Kemiinkin, se kyllä onnistuu, pakoloisia värväämällä kaupungin tahtiin !
    Alla filmillä pientä esimakua siitä mihin Kemikin on menossa, Leikkaa talteen

    http://il.youtube.com/watch?v=94Wyrxj7qvg

    http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1737421


    "Pakolaisten leivän maksaa 100 prosenttisesti valtio, ei kemiläiset!" Näin sanoo Kemiläinen kukkahattuämmä, jopa POLIISI ! Voi taivahan vallat näitä hyysäreitä, mikä on Suomen valtio? No valtio olemme me SUOMEN KANSA, Kemiläisetkin, ei ole muuta valtiota; joten pakoloisten leivän MAKSAA MYÖS KEMILÄISET! Vaikka hyysärit kuinka muuta väittäisivät ! EIKÖ ??

    Kemin poliisi uhkaa poistaa rasismin kaupungista? Kemin poliisinkin kuitenkin pitäisi keskittyä poistamaan RASISMIN SYYT MAASTAMME! Poliisi voisi esimerkiksi jelpata Oulun poliisia ottamaan kiinni, Oulussa raiskauksiin ja joukkoraiskauksiinkin syyllistyneet, TURVAPAIKAN hakijat, hehän ovat vieläkin irti ja jatkavat rötöstelyään! Ja jos ja kun nuo raiskaajat ja joukkoraiskaajat saataisiin häkitettyä, voisi Kemin poliisi siirtyä avustamaan Helsingin poliisia, ottamaan kiinni päkaupungin kulttuuria rikastuttamaan värvätyt, ulkomaiset varkaat, ryöstäjät, pahoinpitelijät, raiskaajat, joukkoraiskaajat sekä kaikki muutkin sosiaaliavulla elävät ulkomaiset rötöstelijät!

    Ja kun kaikki nämä ulkomaiset rötöstelijät olisi saatu häkkiin ja pahimmat karkoitettua maastamme, voisikin poliisi keskittyä jahtaamaan ja rauhoittelemaan kotimaisia RASISTEJA, jos heitä vielä maassamme enään edes olisi!

    PS, Kemin poliisi ja yleensäkin Suomen poliisi voisi, siirtää myös noista maanteillä risteilevistä tutkapartioista, henkilökuntaansa jahtaamaan todellisia RIKOLLISIA, ja miehittää nuo pistoolitutkien kahvat vasta sitten, kun nuo oikeat ja törkeimmät rikolliset olisivat viimeistä ukkoa/akkaa myöten häkissä! EIKÖ ??
    Vai pelkääkö poliisi ? jotta nuo oikeat rikolliset töräyttelevät heitä haulikoilla päin pläsiä! Ylinopeuksiin syyllistyneet PIENRIKOLLISETHAN EIVÄT SITÄ TEE !


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Rasismi rantautui suomeen somalien mukana!!
He nimenomaan aiheuttivat periafrikkalaisella suomen laeista ja asetuksista
piittaamattomalla ja rikollisella käyttäytymisellään tämän vastareaktion jota
viherpunikkikukkahattuämmät kutsuu rasismiksi!
Rasismi sanaa nämä matelijat alkoivat käyttää vasta kun suomen kansa
ns vttuuntui arabien/afrikkalaisten törkeään käytökseen!
Hölmölän hallituksen mamu-asioiden johdossa on nimenomaan nämä
agressiiviset viherpunikkiämmät jotka pitää ehdottomasti saada potkittua pois
arkadianmäeltä!!Miksi aasialaiset ja ent neukkulan alueelta tulevat ihmiset
oppivat nopeasti suomen kielen mutta arabit ja ne3kerit eivät koskaan,mistä johtuu??????

Äänestä

Suomen kaupungeissa olisi puistot ja kadut mahtavassa kunnossa, jos voitaisiin käyttää näitä joutilaita somaliarmeijoita työntekoon ja edes osittain ansaitsemaan heille maksetut avustukset.

Äänestä

Tuohan se vasta närää herättääkin, Kemissä on niin korkea työttömyysaste, että jos mamu vie kantikselta työpaikan, niin ei hyvällä katsota.

Äänestä

Keminkin kommarivasemmisto silti nuolee "suvaitsevaisten" perskokkareita!
Vasemmistoliitto nimenomaan on halunnut kemiin mamuja jotka vetelehtivät
pikkutyttöjä kyttäillen iltapäivästä aamuyöhön!
Joka kuukauden 1 ja 15 pvä nämä loiset täyttävät
pankkien tilat kun tulevat nostamaan uurastuksestaan palkaa!

Äänestä

Onko Torniosta Kemiin muuttanut mamu-Late saanut duunia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pohjoistapulinaa kirjoitti:

Noin 700 maahanmuuttajan Kemissä on luotettavien näköhavaintojen mukaan nähty myanmarilainen mies töissä!!!!!Miehen on nähty jopa naureskelevan itsekseen puuhaillessaan!!Ilkeämieliset kerkesivät jo sanomaan miehen karanneen
keroputaan suljetulta!!
Kyseessä ensimmäinen kerta kun pikkukaupungissa edes kuulopuheiden
mukaan maahanmuuttaja tekisi jotain työksi katsottavaa!!
Joten mamujen työllistyminen pohjoisessa on käynnistynyt
varsin ripeästi!!Somali/arabiosastot kuitenkin vielä vasta verryttelevät ennen
syöksymistään töiden kimppuun!!
Parikymmentä vuotta toiminutta vietnamilaisruokapaikkaa ei lasketa!
Siellä asioidessaan saa kuitin!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu