Todella erikoiselta vaikuttaa jo. Ensimmisessä jäähyssä kärpääpelaaja ei tehnyt mitään, ei mitään ja toisessa Kukkonen ei tee mitään, Nieminen vetää itseensä mailaa.
Tapparalaisten pelityyli on paljon kahvaavampaa ja saa olla NÄKÖJÄÄN !
Kylläpä Kärpille helposti jäähyjä
4
92
Vastaukset
- domare
noh noh, kaksi selvää jäähyä jäi kärpille viheltämättä ja Pyörälä haki selvästi jäähyä tapparalle, liukui ja odotti kontaktia ollen valmiina vetämään rähmälleen.
- Game Seven
Kukkosen tilanteessa olisi sekunti aikaisemmin pitänyt tulla jäähy Tapparalle. Tik oikein sanoi tilanteesta että säännöt pitää koskea myös Tapparaa. Hieman tuomarit suosi Tappara muuta ei kovin pahasti.
- ihme junnuja
Höpö höpö. Humlin heittäytymisessä kuitattiin kaikki ns vääryydet koko sarjassa.
Tappara levitti vielä pakiston av:lla niin, ettei tarvinnut vielä juhlia mestaruutta.
Jokohan avut riittää...? :)
- reilu peli
Kyllä siellä tuomaripuoli on mielestäni tehnyt parhaansa Tapparan mestaruuden saamiseksi.
Toivottavasti viimeinen peli pelataan joukkueiden kesken.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73873
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104728- 36613
- 47603
- 30591
- 35587
- 40585
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34557- 50550
- 36483