Homo postimerkin myyntisäädökset

Tuleeko homutta kuvaavat postimerkit yleiseen myyntiin esim.,R kioskiin?
Askarruttaa hieman että voiko myyjä tarjota homomerkkejä muiden mukana vai pitääkö homomerkkejä erityisesti kysellä? Aattelin vaan kun kaikki ei ole tullut kaapista ulos niin sattaa hävettää kysellä, varsinkin jos vielä jonoo.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minä pyydän vaan kirjemerkkejä, jos tarvin postimerkkiä kuvasta viis, eihän sitä kunnolla näen mitä siinä merkissä on, enkä muista kaikenaikaa kaivella taskuist suurennuslasia! On teillä poikaparat suuri ongelma pienestä paperinpalasta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaappihomo kirjoitti:

Tuleeko homutta kuvaavat postimerkit yleiseen myyntiin esim.,R kioskiin?
Askarruttaa hieman että voiko myyjä tarjota homomerkkejä muiden mukana vai pitääkö homomerkkejä erityisesti kysellä? Aattelin vaan kun kaikki ei ole tullut kaapista ulos niin sattaa hävettää kysellä, varsinkin jos vielä jonoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu