Koska säästöjä on kertynyt,ja mamuelätys on riittänyt.
Elikä yhteiskunta joka on muuttunut vituralleen,sai minussa tämän
päätöksen aikaan.
Olen toki antanut tälle yhteiskunnalle enemmän,kuin se minulle.......
Elikä yhteiskunta joka on muuttunut vituralleen,sai minussa tämän
päätöksen aikaan.
Olen toki antanut tälle yhteiskunnalle enemmän,kuin se minulle.......
Vastaukset 16
Vanhimmat
Saman päätöksen tein noin vuosi sitten, ei ole tarvinnut katua.
Mitä se työnteko on, minä en ole ikinä tehnyt mitään muuta kuin lusmuillut yhteiskunnan varoilla !
Kaikki täällä julkaisemani tarinat taloista ja autoista ovat täyttä puppua !
Late Lapista. SSSS Ry!
Juu, kyllä on uituttanut tämä elintasopakolaisiksi tulevien apinoiden ja elukoiden elättäminen. Kaikenlaista sossun rahoittamaa apinaa pyörii kahviloita täyttämässä. Oikeat ihmiset eivät mahdu sekaan ostosreissuillaan.
Kuluista huolehtikoot ne Suomea tuhoavat iljettävät aivokääpiöt, jotka tuollaista pasgaa tänne haluavat.
Mulle riitti! Good-bye!
Muahhahhahaha!
Jotenkin ihana ja vapautun olo jäädä "varhaiseläkkeelle"
Tekemistä täytyy kyllä etsiä,ja ajettelin alkaa "haravoida"
itiksen suunnalta.
Mitä mieltä olette,onko se puhdistusta vailla
Et pelastu edes eläkkeellä ollessasi mamujen elättämiseltä, veroja joudut maksamaan eläkkeestäsikin, jopa enenmän kuin töissä käyvät!
Minäkin makselen Ruotsin tuloistani 25% veroja Ruotsiin, ja ne lisätään bruttona Suomen tuloihini ja niistä sitten peritään 22,5 veroa, ja jälkiverot vielä päälle, samoin maksan veroja autoistani, kiinteistöistäni ja metsistäni !
Late Lapista. SSSS Ry!
Itseasiassa,en elä eläkkeellä,vaan säästöillä.en tarvitse sitä,
enkä haluakkaan.
Se siitä.
Oho, taas kirjoitin täyttä puppua, tosiasiahan on kuten tuolla aiemmin raapustelin !
Eli olen persaukinen yhteiskunnan varoilla loisiva homo !
Late Lapista. SSSS Ry!
Tokkiinsa jos on kerta säästöjäkin kertynyt niin saa tehdä mitä haluaa. Eikö sitä jokainen muutenkin saa elämällään tehdä mitä haluaa? Joku päivä kuitenkin harmaa kalvo tulee silmien ylle ja sitten lähtee virta pois. En halua tehdä ketään synkäksi tai masentuneeksi, mutta ei tosiasioiden ja elämän rajallisuuden ymmärtämisestä pitäisi mitään haittaa olla, päinvastoin.
Ihmiset halutaan uskoon, kuinka työnteko on tärkeää. Toki työn teko on tärkeää, mutta mitä hyvää on tehdä ihmisiä ja maapalloa vahingoittavaa työtä vain sen vuoksi, että on työtä.
Oikeaa, todellista työtä, joka ei vahingoita ketään eikä luonnonvaroja, ei ole paljon. Sen työn voisi jakaa kaikkien kesken ja jokaiselle samansuuruisella palkalla. Ihmisen oikeus on olla onnellinen. Mitä hienoa on siinä, että koko elämän ajan pitää raataa kuin orjatyöläinen. Niin meidän halutaan uskovan ja monet tuohon harhaan menevätkin mukaan.
Työtä, mutta oikeanlaista eikä mitään raatamista orjana.
ajattelin kuintenkin siirtyä virkamieheksi päivieni päätteeksi.
Tehdä jotain,joka ei hyödytä ketään.
Tarviskohan kataloinen apulaista,tämmöistä aikaansaamatonta
"vanhusta"
Normipersu, kun joku luistelee, minäkin saan?Tainnu Timo opettaa vastuunpakoilun koko äänestäjäkunnalleen?
Normipersu??
Meinaatko että minulla ei ole oikeutta "työni täälä tehneenä"
Kataisen sanoin nauttia vanhuudenpäivistä..
Katainen on persu. Timo Soini opetti hänellekin vastuunpakoilun.
Lois paskat palakaa helvetin syöverissä
Miksi olet niin hemmetin kateellinen? Sinullakin on mahdollisuus vapauttaa itsesi!
Ja mikä parasta...........
Minulla on 24/7 aikaa päivystää kokoomusta