Kriminaalit kyttäävät vanhusten kasseja Prismassa penkeillä ja puhuvat ryöstämisestä. Eikö tuota roskasakkia saada kauppakeskuksesta pois vetelehtimästä. Samaan aikaan vartijat seisoskelevat sivustalla. Kannattaa varoa!
Kriminaalit kyttäävät Prismassa
Ohikulkijat
16459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei välttämättä kriminaaleja. Vetelehtiminen kauppakeskuksessa on sallittua ja jotkut vain kuluttavat aikaansa. Tätä on se "kansalaisten olohuone" käytännössä.
Sinusta on varmasti mukavaa että penkeillä lojuu haisevaa roskasakkia. Eiköhän alkoholisteille löydy muitakin paikkoja.
Alkoholistit ovat ihmisiä siinä missä sinäkin, heillä on oikeus olla missä haluavat. Muuten, haiset se sinäkin, usko pois. Toisia elämä kohtelee rajuin ottein, muista se. Alkoholistit ovat nöyrää hiljaista porukkaa, he eivät paljoa pyydä, ovat vähään tyytyväisiä.
Siinä sitä tukka tärähtelee kun puuteripeffa kulkee koppavana penkillä istuvien ohi. Kansalaisten olohuonetta monessa muodossa.
"Sinusta on varmasti mukavaa että penkeillä lojuu haisevaa roskasakkia. Eiköhän alkoholisteille löydy muitakin paikkoja."
Sinua on elämä kohdellut selvästikin liian hyvin. Toivon että päädyt joskus paremman väen halveksimaksi roskaksi.
Kuten sinä vai?
Ihan totta, jäätyäni työttömäksi olen ruvennut tekemään pikkukeikkaa ja ryöstöjä. Vanhuksilta on helppo varastaa.
Kuka määrittelee "paremman väen" ?
Tärkeilevät puuteripeffat sitä tekevät, eivät normaalit ihmiset.
Normaalit ihmiset eivät ryöstä vanhuksia.
"Kuka määrittelee "paremman väen" ?"
Aloittajan kaltaiset henkilöt itse, nimittellessään kanssaihmisiä roskaväeksi.
Eivät myöskään puuteroi peffaansa.
Tärkeilevä aloittaja luulee yhdellä silmäyksellä kykenevänsä näkemään vartijoita paremmin ihmisen joka on ryöstöaikeissa. Jos oikeasti tietää jonkun tekevän ryöstöä, niin siitä pitää ilmottaa poliisille. Suomessa ei tuomita nykylain mukaan ketään siitä että suunnittelee ryöstöä. Turun tapaus on siitä esimerkki ja ennakkotapaus.
Vanhusten varoittaminen tärkeilyä ? Taidat itse olla tätä roskasakkia. Kannattaa varmaan siirtyä haisemaan muualle, missä oksettava olemuksesi ei häiritse tavallisia asiakkaita roskaläjä. Vaikkapa sossun luukulle kerjäämään lisää kaljarahaa.
Arvasit täysin pieleen joka suhteessa. Olen pitkässä työsuhteessa, enkä tarvitse ruoka- ja kiinteistömenoihin muuta rahoitusta. Käyn molemmissa saunoissa säännöllisesti vuodenajoista riippuen ja vaatteet pestään normaalisti. Kaiken huippuna kerron etten ole käynyt kyseisessä kauppakiinteistössä lainkaan. Osasit kertoa määrätyistä asioista niin kuin vain kokenut voi kertoa, eli olet itse tuo kohdehenkilö.
Jabadabaduu!!!