Oletteko tyhmiä? ei Jeesus tule tänne taputuksin, suosionosiutuksien saattelemana, ei punaiselle matolle, ei Jerusalemiin, ei Israeliin.. miettikääpä tarkkaan. Miten hän tulee?
Vaatimattomissa, ehkä keskiluokkaisessa perheessä? Ei halua maailmanlaajuiseksi julkimoksi, ei edes Dalai Laman veroiseksi. Tavalliseksi parantajaksi, joka tekee hyvää työtä kaikessa hiljaisuudessaan, loistaen. Sydämellään tuntee ja sydämellään rakastaa, ohjaa ja kasvattaa lapsiaan. Opetuslapsiaan? Hän ei hae mediajulkisuutta, koska sen jälkeen hän ei voisi tehdä enää sitä hiljaista ja aikaasaavaa työtään, ja kaiken pilaa facebook, häntä seurattaisiin niin kaikkialla maailmassa. Ei hän hanki iphonea, älypuhelinta. Hän on omanlaatuisuudessaan erilainen, sellainen ihminen, jonka vain hursakas ja puhdassydäminen tunnistaa. Jeesus tunnistetaan hiiljaisuudessa, sydämessä. Hän on keskellämme, ja Raamattu ja kirkolliset kirjoitukset ovat kaikki eksytystä. Jokainen sana johtaa harhaan, niinkuin huomaan täälläkin. Tieto on muualla, ei Pyhissä kirjoituksissa. Se on siellä, mistä sitä vähiten voisi uskoa sen olevan. Liiallinen yli-innokkuus kadottaa Jeesuksen näkemisen ja tuntemisen mahdollisuuden. Koska sinä luulet tietäväsi paremmin kuin muut. Nuo taitamattomat ja ilkikuriset lapset. Hänet, lapset tunnistaa Jeesuksen. Seuratkaa ja kuunnelkaa lapsianne, niin heitä kuuntelemalla aidosti, rakastavasti löydätte Jeesuksen.
Vaatimattomissa, ehkä keskiluokkaisessa perheessä? Ei halua maailmanlaajuiseksi julkimoksi, ei edes Dalai Laman veroiseksi. Tavalliseksi parantajaksi, joka tekee hyvää työtä kaikessa hiljaisuudessaan, loistaen. Sydämellään tuntee ja sydämellään rakastaa, ohjaa ja kasvattaa lapsiaan. Opetuslapsiaan? Hän ei hae mediajulkisuutta, koska sen jälkeen hän ei voisi tehdä enää sitä hiljaista ja aikaasaavaa työtään, ja kaiken pilaa facebook, häntä seurattaisiin niin kaikkialla maailmassa. Ei hän hanki iphonea, älypuhelinta. Hän on omanlaatuisuudessaan erilainen, sellainen ihminen, jonka vain hursakas ja puhdassydäminen tunnistaa. Jeesus tunnistetaan hiiljaisuudessa, sydämessä. Hän on keskellämme, ja Raamattu ja kirkolliset kirjoitukset ovat kaikki eksytystä. Jokainen sana johtaa harhaan, niinkuin huomaan täälläkin. Tieto on muualla, ei Pyhissä kirjoituksissa. Se on siellä, mistä sitä vähiten voisi uskoa sen olevan. Liiallinen yli-innokkuus kadottaa Jeesuksen näkemisen ja tuntemisen mahdollisuuden. Koska sinä luulet tietäväsi paremmin kuin muut. Nuo taitamattomat ja ilkikuriset lapset. Hänet, lapset tunnistaa Jeesuksen. Seuratkaa ja kuunnelkaa lapsianne, niin heitä kuuntelemalla aidosti, rakastavasti löydätte Jeesuksen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
pahoittelen kirjoitusvirheeni. ..suosionosoituksien saattelemana.
Oon nyt laihtunu kilon.155 cm pitkä,en siis oo kovin pitkä,ja painan kaksataa kiloo..Ooon ihan hirvee läski,
Jeesuksia on ollut huru mykket aina ja on oleva tulevaisuudessakin. Ehkä viimeisin jeesus oli John Lennon.
Seuraava kiesus syntyy ehkä Venäjälle tai johonkin arabimaahan. Siellä työsarkaa riittää. Jälleensyntymisen valossa ajatellen meistä kaikista voi tulla joskus jeesuksia sillä aikaa riittää miljoonia vuosia eteenpäin vielä -kunnes aurinko räjähtää.
Silloin kun Jeesus saapuu,hän ottaa silmänräpäyksessä media ykköspaikan,vaikka suurin osa ei tajuakkaan mitä tapahtu,ne Luopiot ja nimikristityt tajuaa mitä tapahtu,vaikka ei hekään heti,mutta hetkenpäästä tajuaa,että ne hihhulit jotka puhu tästä tapahtumasta on nyt totta ja kauhu valtaa mielen ja tajuavat mikä heitä kohtaa,kun niin kävi,mutta valheen tuoja Antikristus saapuu ja harhauttaa taas kaikki ihmiset luulemaan ,että ne hihhulit menivätkin kadotukseen tai sinnepäin,ennenkun se totuus alkaa tulla ihmisten silmien eteen,että ei tämä ole se mitä ihmiset luulee sen olevan, niin Kirkkopapit ja ne kaikki julistajat jotka julisti sanaa valheelle ja ei sanan mukaisuudelle ovat kaikkein kauhuisimmassa tilassa,tajuten mitä ne on tehneet,mutta tehty mikä tehty,nyt on kaikki syntilistansa heillä kannettavana.
Jeesus on hiljainen nyt auttaa autettavaa ja parantaa kenet hän näkee tarvivan parantajaa,mutta kun hän tulee hän on lempeä omille mutta hänen vihaajat saa maistaa sen sitä toista puolta,siinä saa niin Paholaisen joukko ja niiden seuraajat tuta hänen ja Isänsä vihaa,en suosittele kenenkään jäävän sitä kokeen. Ari
Suunniilleen noin se menee.Hän tuhoaa tulemuksessaan Jumalan ja ihmiskunnan viholliset suunsa miekalla.
Ari. Ensin ilmestyy tuo laiton, Jonka Jeesus tuhoaa tulemuksensa ilmestyksellä, samoin tuhoutuvat jumalattomat laittomat.
Uskovat Sapatin Herra Jeesus vie 1000 vuodeksi taivaaseen, jonne Jeesus on mennyt valmistamaan omilleen sijaa.
1000 vuotta maa on autio ja tyhjä ja paholainen sidottuna. 1000 vuoden jälkeen on jumalattomien herätys ja myöskin paholainen päästetään vankeudestaan. Jumalattomat nousevat yli maan avaruuden, ja piirittävät pyhien leirin. On tullut viimeisen tuomion aika kaikkien aikojen jumalattomille.
Tuli lankeaa alas taivaasta ja kuluttaa heidät. Tämä on toinen kuolema jumalattomille. .. . .
Tämän jälkeen luodaan uusi taivas ja uusi maa, jossa vanhurskaus asuu.
Jeesus tuhoaa suunsa henkäyksellä,mutta ihan loppussa,ei vainonajan alussa,se on väärä tulkinta! Kaikki muu kirjoittamasi on oikein ! Ari
Ari. . . Kun Jeesus tulee toisen kerran suurella voimalla ja kirkkaudella, niin laiton tuhoutuu samoin kuin laittomat jumalattomat saavat surmansa. Kaikki vainonajat ovat, ennen Jeesuksen toista tulemista.
On vain tämä yksi uskovien ylöstempaus taivaaseen 1000 vuodeksi kun Jeesus tulee toisen kerran.
1234567
Mitähän tarkoittaa sinulle laittomat ja jumalattomat. Jumala asuu jokaisen ihmisen sydämessä ja puhuu kaikille niille jotka häntä kuuntelevat. Ei siis ole jumalatonta ihmistä maailmassa. Jumala asuu meissä. Jokainen ihminen on samanarvoinen ja jumalan lapsi. Puhut että ihmiset saavat surmansa, mutta se ei muuta ihmistä mitenkään; olet edelleen sama henki jolla on oma tahto, et koskaan kuole ja päätät itse mihin matkaat. Ei ole mitään väliä jos ruumis kuolee.
Olemme kaikki matkalla kohti Valoa ja nousemme.
Ei ole mitään muuta kehityssuuntaa kuin kohti jumalallista Valoa.
Pimeys vallitsee maan päällä alhaisessa tietoisuuden tasossa josta ihminen, eläimet ja luonto kärsii. Mutta kukaan ei tule välttymään, - ei rangaistukselta, - vaan jumalalliselta rakkaudelta ja Valolta. Rangaistusta ei ole, on vain vapaus. Vihaa ei ole, on vain rakkaus. Aikaa ei ole, on vain ajattomuus. Negatiivisuus kuuluu maailmaan, negatiivisuudesta ihminen kasvaa pois kohti suurempaa kirkkautta. Pimeys ei tule syömään ketään. Sodat eivät tule olemaan mahdollisia, köyhyys tulee muuttumaan rikkaudeksi ja maailma löytää rauhan. Rauha ei ole mahdollista vain taivaassa, vaan myös maan päällä.
Kohtiko valoa ja rakkautta.Nyt silmät auki.Et voi kulkea laput silmilläsi koko elämääsi.Vai ei ole vihaa ja pahuutta,sitäkö yrität selittää?
Jeesus tulee kottikärryillä!
Jeesus on nainen. Feminiininen aika koittaa..
Jos tunnet sanaa ja sen tulkintaa,niin ensin lähtee Pyhät ja sitten saapuu Antikristus,koska siitä alkaa vainonajat ja tosi paha ajanjakso se kestää noin 7 vuotta,siksi pyhien jälkeen tulee Antikristus,koska Jumala poistaa myös Pyhänhengen ja Siunaukset pois ja antaa pahan jyllätä sen 7 vuotta,mutta Antikristus paljastuu noin puolivälin paikkeilla ja siitä alkaa tosi jytinät ja kauhut,jos Jumala ei aikaa lyhentäsi muutamilla viikoillaa tai kuukausilla lopussa,ei kukaan säästys!
Pyhät jos ei tajua aikaa missä elämme,niin jäävät kun sana sanoo ei ollut Öljyä lampussa,ei siis valmiina. Jeesuksen tulo yllättää kaikki,myös ne jotka odottaa,jotka ei osaa lukea merkkejä missä ajassa olemme menossa,nyt on karsinnan aika kuka pitää uskonsa lujana ja ei ala lipsuun maailman vietteisiin,ne tulee pelastuun,niin se on ,ei kannata liikaa armoon turvautua,se ei ole leikkikalu eikä kevennetty pelastusmuoto! Kaikki jotka tuntee että olisi parannusta uskonelämässä,eikun nyt kiireen vilkkaa parannuksen tekoon ja elään uskoa todeksi,se tempaus on kohta historiaa,eli Jeesus haki ne aidot ja oikeat uskovat,oli ne mistä suunnasta tahansa ! Ari
Antikristus on tullut jo ajat sitten laittomuuksineen ja kun Jeesus tulee, ensiksi lähtee Jeesus-uskossa KUOLLEET pyhät ja sitten vasta elävät pyhät.
Vainonajoista selviävät vain ne, jotka ovat kuolleet ennen vainonaikoja. Kaikki elävät, myös uskovat, joutuvat elämään täällä myös vainonajan - valitettavasti. Mutta uskoviin on sitä ennen pantu Jumalan sinetti, verensinetti, niinkuin aikoinaan israelilaisiin, niin nyt hengelliseen israeliin.
Jytinää tulee, mutta vasta Jeesuksen tullessa vainonajan jälkeen.
Ehkä antikristus tarkoittaa kristittyjä jotka ovat tehneet kristuksesta Antin?
Jeesus on avannut jo twitter-tilin, mutta ei ole vielä twiitannut kertaakaan - seuraajiakin hänellä on jo 3. (en tiiä onks aito)
https://twitter.com/nasaretilainen
Minä uskon, ennemmin RAamatun sanat kuin sinun sanat.
"Galilean miehet, mitä te seisotte ja katsotte taivaalle? Tämä Jeesus, joka
otettiin teiltä ylös taivaaseen, on tuleva samalla tavalla, kuin te näitte hänen taivaaseen menevän."
Apostolien teot 1:11
Oletko valmis kohtaamaan Jeesuksen.
Jokaisesta mielisairaalastamme löytyy vähintään yksi Jeesus. Käykää kuuntelemassa Jeesuksen sanomaa. Ottakaa perheenne, sukulaiset ja kaikki tutut mukaanne. Jeesus on palannut. Avoin mieli on pelastuksemme. Niin avoin ettei se suodata mitään.
Olen ollut valmis jo kauan. Itseasiassa kirjoitat kaunalliseen ja ivalliseen sävyyn, kuten kuka tahansa ahtaasti ajatteleva. Ymmärrän ja säälin.