turhauttavaa

spoilatkaa!!

On niin turhauttavaa katsella tuota hopen juupaseipäs leikkiä.. Vieläkö se jatkuu jenkeissäkin? Vai joko siellä olisi saatu joku ratkaisu johonkin suuntaan?

Mitäs ridge puuhastelee tällähetkellä?

6

352

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skebu

      Heilastelee Katien kanssa...

    • iejwepojo

      Samanlainen horatsu taitaa Hopesta tulla kuin äidistäänkin. Tortunpohja kutiaa vaan niin paljon että on pakko pyörittää vähintään kahta ukkoa samaan aikaan.....

      Jos Liamilla ois yhtään munaa nyt, niin sanoisi että ota tai jätä, loppuu tämä p*llun pihtaaminen......

    • .-. |

      Niin. Kyse ei ole kielenopetuksesta vaan viihdesarjasta. Samat asiat pyörivät edestakaisin, on se turhauttavaa.
      Steffy ja Ridge palaavat ensiviikolla, ei herätä mitään odotuksia.
      Ridge saisi siirtyä eteenpäin, jospa todella Katieen. Itse haluaisin Brookken jatkavan Billin kanssa. Ally vosi olla Liamille sopiva..
      Ihmiskuviot ovat käyneet ahtaisi kolmioraama ei oikein riitä.

    • sivustaseuraaja4

      Juu, tosi ahtaiksi ovat kayneet ihmissuhdekuviot. Ihan alytonta, etta aina pitaa olla joku kolmiodraama kaynnissa, jossa keskeisina hahmoina ovat Hope and Liam. Ja kun Steffy on poissa kuvioista, on tilalle pitanyt vakisin hinata se apinamainen Wyatt. Ihmeellinen muikistelija.
      Paljon jannittavampaa ja kiinnostavampaa olisi, jos Hope tosiaankin nyt paatyisi yhteen Liamin kanssa, ja muodostaisivat yhden ainoan vahvan suhteen siina sarjassa, ottaisivat nyt sen "elaman josta ovat niin kauan haaveilleet". Ja vastustaisivat kaikkia kiusauksia, sita olisi paljon kiinnostavampaa katsoa, kuin tata epatodellista ja tosi vastenmielista ns.kolmiodraamaa. Mutta pah. Vahanaama Steffi kavaisee pilaamassa haat, tai Hopehan ne pilaa ihan itse, tulkitsemalla asiat vahan vaarin ja karkaa jonnekin sen suutaan muikistelevan Wyattin kanssa, ja siina menee sitten ne haat.
      Jenkeissa Hope on kai jonkunlaisessa suhteessa Wyattin kanssa, ja Liam roikkuu siina helmoilla. Ridge on Katien kanssa, horatsu Brooke Billin kanssa, mutta tosi katkera, kun Katie vei Ridgen.
      Todella polkee paikallaan koko sarja... Vaikka sita samaahan se kai on ollut vuosikaudet. Jamahdysta naihin kolmiodraamoihin. Hahmot niissa vain vaihtelevat.

      • kiitos vastauksista

        Kiitos taas vaustauksista. Eli häät tulee, mutta pilalle menee taasen kerran. Sarjan tarkoitus onkin nähtävästi toistaa itseään ja juuri niinkuin sanoit että kolmiodraamaa on jatkuvasti, mutta hahmot vain vaihtuvat.

        Jotenkaan en yhtään ihmettele tätä kuviota että Brooke on katkera kun katio on Ridgen kanssa, tottakai hänellä on oikeus :D Katiella taas oli velvollisuus antaa anteeksi Billien ja Brooken suhde.

        Aina olen jaksanut ihmetelle että miksi ihmiset tätä seuraa, mutta äitiysloma toi vastauksen kysymykseen ja nyt en pärjäisi ilman tätä hömppäviihdettä :)


    • Skebujebu

      Mielestäni Kauniita ja rohkeita voisi nykyään verrata lähikulman Siwaan, joka on tuttu ja turvallinen ja jonka sisällä toimii hyvinrasvattu koneisto, mutta jonka työntekijät ovat lopen kyllästyneitä koko homman pyörittämiseen ja tekevät sitä vain siitä syystä että saisivat rahaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7152
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6225
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      88
      5341
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5130
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4615
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      301
      3420
    Aihe