Perussuomalaiset NATO-tiellä

Goodbye persut. Meikä äänesti teitä viime vaaleissa viimeisen kerran helvetin usalakeijat. Olis luullu että edes persuissa oltaisiin itsenäisen Suomen asialla mutta nämä näköjään haluavat tänne miehittäjät vapaaehtoisesti. Vaihtakaa puolueen nimeä petturit!
1059
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Soini kävi rukousaamiaisella ottamassa neuvot obamalta. Persut on jenkkipaskan toimisto Suomessa!

Äänestä

Jussi Niinistökin natomiehiä. Peittelee asiaa mutta heti ottaa silläkin eteen kun natosta puhutaan.

Äänestä

Juu pysykää vaan siellä ipussa ja vasuriliitossa itkijät,tämä ipukin on täysin naurettava pieni vasemmistolainen kuppikunta.

Äänestä

hiukan hukassa !

Ensin raivoaa ihan sikana palstalla viikkoja, että persunperkeleet ovat ihan Venäjän ja Putinin lakeijoja !

Sitten antipersu keksii, että persunperkeleet ovatkin Natottajia, ja Naton asialla. Tuotahan sitten antipersu uikuttaa taas jonkin viikon, kunne "hieman häilyvä" mieli löytää "uuden" syötetyn ajatuksen, ja antipersu käy sen kimppuun, asiaa sen kummemmin ajattelematta ja riepottaa taas sitä. Sillon persunperkeleet voivat antipersun mielestä ihan mitä tahansa, mitä joku astetta älykkäämpi antipersu on keksinyt tulkita antipersun iltalehti-raamatusta :)

Ei huolta, antipersu taatusti linkittää taas keksintönsä tälle palstalle, kinaa ja vänkää ajatuksensa puolesta, perusteluista ja kumoamisista huolimatta - antipersu on mielestään aina oikeassa, olipa se ajatuksensa kuin helevetin typerä ja omaperäinen tahansa !

Äänestä
  • Juu vasurien elämä on todella vaikeaa,kun mikään ei ole hyvä.

    Äänestä

Natopersut on natokiimaista väkeä. Kannattaa muistaa seuraavissa vaaleissa.

Äänestä
  • hiukan hukassa, ja hukkuu pahemmin kokoajan !

    Eikös tuo ole hiukan normijuttua, jos kannatat jotain - olet kannattaja, jos vastustat jotain - olet vastustaja. Lienee aikamonessa puolueessa, Naton kannattajia ja vastustajia, poikkeaako siis persut puolueena muista puolueista Natokantojen suhteen - eipä juurikaan, on vastustajia ja kannattajia. Löysemmillä ja kireämmillä ehdoilla ;)

    Äänestä

Olen tehnyt saman päätöksen. Natofriikeille persuille ei ääntä.

Äänestä

ALEXANDER STUBB PALOI KÄHMINNÄSTÄ

Ulkoministeriön talousjohtaja ei pitänyt ulkoministeri Alexander Stubbin avustajan Lauri Tieralan kuluja vuoden 2011 vaalien yhteydessä hyväksyttävinä. Tämä selviää Perussuomalainen-lehden haltuunsa saamasta sähköpostikeskustelusta.

Talousjohtaja Risto Hakoilan mukaan avustajan kampanjamatkoista aiheutuneet kulut eivät ”missään tapauksessa olleet valtion menoja”, eikä ministeriön tullut niitä maksaa. Sähköpostikeskustelusta käy ilmi, miten riskialttiina ministeriön ylin johto tilanteen näki. Keskusteluun osallistunut nykyinen valtiosihteeri Peter Stenlund vertasi tapausta Norjaan, jossa vastaavanlainen kulusotku sai aikaan suuren julkisen skandaalin


http://yle.fi/uutiset/professori_muistuttaa_ministerien_avustajia_ei_pitaisi_kayttaa_vaalikampanjoissa/7059452

Tänä keväänä peräti kolme hallituksen ministeriä – liikenneministeri Merja Kyllönen (vas.), Eurooppa- ja ulkomaankauppaministeri Alexander Stubb (kok.) sekä hallinto- ja kuntaministeri Henna Virkkunen (kok.) –pyrkivät europarlamenttiin. Ministerien kampanjat jäävät todennäköisesti lyhyiksi. Stubb kertoo ottavansa kaksi viikkoa vuosilomaa ennen vaaleja kampanjointia varten.



http://uutiset.perussuomalaiset.fi/um-pelkasi-skandaalia-talousjohtaja-stubbin-avustajien-kuluista-eivat-missaan-tapauksessa-valtion-menoja/

Subject: UMIn kansanedustajaehdokkuuteen liittyvät kulut

Tervehdys,

UMIn lehdistöavustajan Sanni Grahn-Laasosen ollessa kansanedustajaehdokkuutensa hoidamiseksi vuosilomalla 1.3.-17.4 hänen tehtäviään hoitaa o.t.o. STUn ma. (1.9.2010-1.9.2011) erikoistutkija Lauri Tierala.

Koska myös UMI on ehdokkaana kysyn, miten menetellään hänen vaalityöhönsö osallistuvan Tieralan kulujen osalta silloin, kun ne liittyvät UMIn vaalikampanjaan? Entä UMIn kampanjaan osallistuminen maakuntakierroksilla: katsotaanko se virkatyöksi vai lomaksi, jollaiseksi Grahn-Laasonen on sen omalta osaltaan mieltänyt?







http://uutiset.perussuomalaiset.fi/stubb-pani-virkamiehet-vaalityohon-matkalaskut-valtion-piikkiin/

Vaalityön teettäminen eduskunnan tai ministeriön virkamiehillä on tunnetusti kiellettyä. Viime eduskuntavaalien alla silloiselta ulkoministeriltä Alexander Stubbilta tämä sääntö pääsi unohtumaan pahan kerran. Perussuomalainen-lehti sai haltuunsa materiaalia, joka todistaa että ministeriön virkakunnan käyttö kampanjoinnissa on ollut laajamittaista ja jatkuvaa.


http://uutiset.perussuomalaiset.fi/stubbin-vaalimatka-ministerion-piikkiin/

Ministeri ei saa teettää vaalikampanjaansa avustajilla tai maksattaa sitä ministeriönsä varoilla. Kampanjatyö on tarkasti erotettava virkatyöstä. Mutta muuttuko ministerin koko päivä virkatyöksi, jos kiivaan kampanjapäivän lomaan ujutetaan yksi näennäinen virkatehtävä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


persut on perceestä kirjoitti:

Goodbye persut. Meikä äänesti teitä viime vaaleissa viimeisen kerran helvetin usalakeijat. Olis luullu että edes persuissa oltaisiin itsenäisen Suomen asialla mutta nämä näköjään haluavat tänne miehittäjät vapaaehtoisesti. Vaihtakaa puolueen nimeä petturit!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu