Ei kestä katsella eikä kuunnella vetelän,heikkokuntoisen ja vastenmielisen oloista Rinnettä. Ihan hullua kuvitella että pj ksi vaihdettaisiin eduskunta kokemusta vailla oleva tuntematon reppanalta näyttävä mies.
Rinne sönkkö puhe ja vähtänyt olemus
tyhjä tynnyr kumisee
15161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kovin oli tuo Antti Rinne väsyneen oloinen, punasilmäinen ja lepsun tuntuinen freshiin Jutta Urpilaiseen verrattuna. Mitenkähän tuollainen reppana valtiovarainministerinä esim. EU:ssa palloilisi? Taitaisi olla samanlainen takarivin taavi ja käsiä huitova puhelintolppa niin kuin tuo Matti Vanhanen aikoinaan ja kaiken kukkuraksi huonolla kielitaidolla. Kahvikuppi käytiin juomassa ja kaikki siunattiin mitä siunattavaksi annettiin. Kyllähän sitä tuollakin tavalla politiikassavoi pärjätä pärjää, mutta veronmaksajien kustannuksella, koska tekoja ja tuloksia niitä tuloksia tarvitaan.
Kukaan ei voi kiistää sitä asiaa, että tämä hallitus olisi istunut tumput suorina, monia suuria hankkeita on saatettu valmiiksi. Vanhuksiemme turvaksi on runnottu laki, nuorille on taattu nuorisotakuun voimalla koulutusta tai töitä, sosiaali- ja terveysuudistus on polkaistu käyntiin laajasti sopimalla ja kuntienkin kanssa yhteistoiminta on pelannut kurjistamatta entisestään niitä.
Törkeän röyhkeätä touhua Rinteeltä salaryhmineen yrittää syrjäyttää puheenjohtaja Urpilainen,joka on pätevä ja sopiva jatkamaan. Puolueen äänestäjiä loukkaa syvästi. Äänestäjät eivät hyväksy persu-Rinnettä vaan vaihtavat toiseen puolueeseen. Jos Rinnne valitaan niin Sdp kannatus tippuu 10% siellä oppositiossa saavat jatkossa. persujen Arhisten ja vihreetten kanssa kilpailla kuka mölyää eniten.
Jos Rinne on ongelma niin ovat myös sosiaalietuudet, jotka luovutettu ilman taistelua mamuilla. Ongelmia on kyllikseen niistä, jotka jakavat suoraa, puhdasta rahaa Kreikoille ja muille EU-mailla tai jopa ulkopuolisille. Se on tehnyt suomalaisesta keskiluokasa rutiköyhää sakkia, joka anoo nyt almuja, kun työpaikat ovat kadonneet kova euron kulississa.
Niinpä, kyllä oli Perti Paasiokin huono ministeri kun änkytti eriparikenkäkohu, ja englannillakin oli änkyttävä kuningas, kauheeta!!!
Aivan ensiksi haluaisin kiittää ja sanoa valta ja vastuu ja niin edelleen, että Jutta puhuu kyllä ihan sujuvasti, mutta valitettavasti enimmäkseen läpiä päähänsä. Puheen sisältö kiinnostaa minua enemmän kuin supliikki, retoriikka ja ulkoa opetellut iskulauseet. Ne vievät uskottavuuden. Jutta on epäuskottavuudessaan suoranainen PR-katastrofi.
Olen muuten pannut merkille että hyvin monien pörssin suuryhtiöiden toimitusjohtajat/hallituksenpuheenjohtajat ovat aika kankeakielisiä, lukihäiriöisen oloisia, mutta eipä tunne haittaavan.
Jos juku kaipaa esimerkkejä sönkäävistä, epäselvästi puhuvista huippupalkkaisista suomalaisista yritysjohtajista, niin näin alkajaisiksi tulee mieleeni ainakin Lilius, Tamminen, Lievonen, Eloranta. On niitä varmasti enemmänkin.
Onkohan kyse vain sattumasta, vai onko korrelaatiota yritysjohtajan ominaisuuksilla ja puheen vaikeuksilla?
Rinne ei osaa puhua,ilmaisukyky aivan huono,takeltelee,hidas,sammaltaa. Kuka jaksaa kuunnnella tuollaista sönkötystä. Eikö hänen tukijansa näe totuutta? Tuskallista seurata kun hakee tyhjä tynnyri kumisee.Ääni ei kestä. Sdp kannnatus ei nouse hänen avullaan.
Paasitornissa Rinne kaivelee taskuaan vähän väliä ja raapii jalkaansa. Yskii koko ajan ääni käheä ei kulje,mikä kuvotus koko olemus väsähtänyt. Äijä horisee typeryyksiä ja olisi skandaali jos valittaisiin pj.
Rinne ei tule pärjäämään ministerinä eikä missään kansaivälisissä tehtävissä!
Vai on jutalla munaa pärjätä kansainvälisissä tehtävissä. Ehkä Rinne on oppinut välttelemään vaikeita pankkiireja ja pelin pelureita.
KYLLÄ RINNE PÄRJÄÄ.
Jos tämä tilanne pahenee entisestään, on aivan turhaa kuvitella, että samat tyypit olisivat mikään etu.
Jos näin käy kuin tässä on veikkailtu, pitäisi olla vaihtoehtoja:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12216649
Ylensyönyt vastenmielisen näköinen, kuuloinen ja ääniongelmainen Rinne on ylimielinen ay-öykkäri,joka elää kaveriporukkansa houre kuvitelmissa. Puheet kuin persuilla,arvostelee hallitusta ja on ihan pihallla eduskunta ja hallitustyöstä. Tuhoaa puolueensa nousevan kannatuksen. Sääliksi käy jos puolueen kyvykkäiden naiskansanedustajien työ menee hukkaan. Ei voi äänestää puolueen ehdokasta jossa möhlitään. Menestyneen Puheenjohtajan vaihdos salahanke vaikuttaa mielenhäiriöisten touhulta näin ulkopuolisesta.
Sulla tuntuu ainaskin riittävän uskoa oman puolueen mahtiin. Onnea valitsemallasi linjalla. Joku palautetta lähettää, koska kannustava puhe jatkuu.
Suomessa on yli 100 000 YT-rumbassa. Ehkä he eivät tyydy naisministerien tms. työn aikaansaannoksiin?
Aihe on typerä, kuluttava, kuin vanhaksi käynyt kermapurkki. Ei tämä enää kiinnosta.
hih hih minulla tukevin p erse ja paksuimmat posket valehdella hih hih
Sellaiseksi tulee, kun ei ole koskaan ollut työssä. Rinnehän makailee yhdistyksen johdossa täydellä palkalla, mutta töitä ei ole koskaan. Eikä se ymmärrä verotuksesta mitään, koska ammattiliitothan toimivat verovapaasti, ilman yhteiskuntavastuuta.
Jutta ei ole sen parempi, koska on niin harhainen, ettei erota totuutta kuvitelmistaan.