Urpilaisen puhe johti mellakkaan

Urpilainen ei liene tamperelaisten pj-suosikki.
1078
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

tampere on suomen työväen-city, kyllä siellä tiedetään että pohjanmaan demarit on kokoomuslaisia.

Äänestä

Urpilainen on kuulema hakenut Kokoomuksen jäsenyyttä eli ei usko enää kommunismiin.

Äänestä

LUOKKAPETTURI!

Kyllähän se Jutan ura on tässä, kun omat vapputilaisuudessa luokkapetturiksi huutelevat. Joku sossuvirtuoosi toitotti, ettei Rinteestä ole valtionvarainministeriksi? Jos kerran luokanopettaja sitä hommaa pystyy hoitamaan, niin miksei myös oikeustieteen kandinaatti.

Äänestä

Luokkapetturihuutelijat saa muuttaa Venäjälle. Törkeätä populismia. On moraalitonta antaa tai vaatia annettavaksi katteettomia lupauksia. Sitäkö SDP:n kannattajat haluaa?

Äänestä

Tsemppia Jutta. Hämmennyin, kun poliiseja, jotka oli turvaamassa sosialistipuheenjohtaja Urpilaisen työväen vappupuhetta haukuttiin porvareiden kätyriksi. Mitä, mitä, mitä... missä mennään, kysyn vaan ja kenen joukoissa siellä nyt oikeestaan seistäänkään kysyn vaan, mutta tuskin vastausta saan. Eihän siellä nyt ollut porvareita mailla halmeilla. Poliisi turvasi työväenaatetta, vai onkos siellä ollut valetyöläisiä joukossa seisomassa.

Äänestä
  • Maanpettureiden kunnia?

    Äänestä

Samaan aikaan Urpilainen vei kukkia valkoisten haudalle?

Äänestä
  • Luokkapetturi !

    Äänestä

Muistakaa sitten, että ei ole viisasta näyttäytyä luokkapetturin seurassa.

(kenen joukoissa seisot) remember :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Urpilainen ei liene tamperelaisten pj-suosikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu