Olen lueskellut näitä juttuja ja usein puhutaan että nainen voi helposti feikata orkun. No joo, riippuu tietysti.... jaah mistähän riippuu, mutta miehenä kyllä sanon että kyllä feikki orkun huomaa.
Minulla on yksi vaki partneri jonka kanssa on sellainen "yhteistyö ja avunanto sopimus". Ja kyllä pitää sanoa että ne orkut joita hänkin saa, ne kouristukset, "tahtomattaan" tulevat koko vartalon tärinät, äänet ja koko käyttäytyminen yleensä yhteenlyötynä nippuna, niin täytyy sanoa että jos sellaiset asiat pystyy feikkaamaan niin on kyllä aikamoinen fakiiri naiseksi.
Tai sitten mies on todellakin sellainen ettei "tiedä" naisista juuri mitään. Elikä edelleenkin väitän että jos nainen feikkaa, niin sen kyllä huomaa.
Minulla on yksi vaki partneri jonka kanssa on sellainen "yhteistyö ja avunanto sopimus". Ja kyllä pitää sanoa että ne orkut joita hänkin saa, ne kouristukset, "tahtomattaan" tulevat koko vartalon tärinät, äänet ja koko käyttäytyminen yleensä yhteenlyötynä nippuna, niin täytyy sanoa että jos sellaiset asiat pystyy feikkaamaan niin on kyllä aikamoinen fakiiri naiseksi.
Tai sitten mies on todellakin sellainen ettei "tiedä" naisista juuri mitään. Elikä edelleenkin väitän että jos nainen feikkaa, niin sen kyllä huomaa.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Jos joku on niin tollo et haluaa näytellä orgasmia, niin sehän on häneltä itseltään pois, ei oikeasti saakaan.Itsellä on ainakin niin, et harvoin jään ilman, jos olen valmiiksi kiihottunut, orkut on lähes joka kerta erilaisia, yleensä ainakin jossain vaiheessa huomaan "täriseväni", ennenkuin tulee.Enkä välttämättä huuda tai voihki just sillä hetkellä ollenkaan vaan keskityn täysin siihen tunteeseen joka sillä hetkellä on ja nautin siitä.
Ehkä eniten ärsyttävää on joku kysely jälkeenpäin saitko?Et voinu saada! jne...Siitä ne orgasmiongelmat alkaa kun rentous menee koko touhusta ja on alettava ajattelemaan mitä toinen nyt mahtaa ajatella tästä ja tästä tekemisestäni tai voihkaisustani.Että nyt se varmaan näyttelee tuossa.
Jos se mies on juuri sopivan kokoinen minulle niin kauaakaan ei kestä(useimmiten)kun voi laueta.Riippuu asennoista ja fiiliksistä tosi paljon.
Eipä ole mun partnerini huomanneet kun feikkaan... Tai sitten eivät ole vain viitsineet asiasta mainita. Mutta varmasti tiedän monta jotka eivät ole huomanneet. Taidan sitten kuulua näihin fakiireihin! Ja kun kokemusta on melkein parista kymmenestä miehestä niin uskoisin että joku heistä on jotain edes naisista tiennyt... Ja näiden miesten, jotka ovat olleet kokeneempia, kanssa olen saanut surkeinta seksiä ja kokemattomampien kanssa parasta!
Otan osaa :(
Itse koen saavani sekä orgasmeja sekä ns. 'säväreitä'. Orgasmit ovat toki räjähtävyydessään omaa luokkaansa, mutta säväreillä yhteistä nautintoa pystyy pitkittämään -niitä pystyy saamaan useita peräkkäin ja ainakin itse nautin niistä suunnattomasti. Eiväthän pariskunnat läheskään aina pysty laukeamaan samanaikaisesti -sävärit tuovat seksielämään potkua, niinkuin esim. apuvälineetkin, joilla säväreihin saa vielä lisämausteita;-)
..Nannukka...
Täysin samaa mieltä! Ja ihanaa kun "säväriä" kuten sanoit , voi jatkaa ja jatkaa... Taju lähtee kun saa orkut "nupiksi".
Jos näitä miehiä osais joku "pullottaa" hän hukkuisi rikkauksiinsa. :-)
Jos et ole ennen ollut saman partnerin kanssa niin et tiedä feikkaako vai ei.
Kyllä naisesta pystyy sanomaan,saako orgasmin vai ei..Toiset naiset punastelevat kaulasta/saavat orgasmiläikät,kun orgasmi tulossa.
Toinen on syke,mitä miehet eivät usein ajattele.
Kyllähän se sydän hakkaa eri lailla (pulssi!),jos nainen saa oikean orgasmin.
..kyllä se aito orgasmi vaan antaa useita sellaisia merkkejä joita feikkaaja ei kyllä 100 varmasti pysty simuloimaan. Noihin aiempiin lisäten, useilla naisilla nännit kovettuu, iho menee kananlihalle jne jne.
Sanoisinki että jos feikki menee täydestä niin kyllä mies on niin sinisilmäinen, niin sinisilmäinen että.... :)))
nicki ja otsikko vaihtos paikkaa... mites se ny tuolleen lipsahti :)
... pupillien laajeneminen, sitä EI voi näytellä!
Se yksi ainoa mies, jonka kanssa laukesin lähes aina, ei koskaan huomannut milloin laukesin!
Eli mun miehet ei ole huomannut feikkausta eikä laukeamista.
Miksi ylipäänsä feikata? Jos ei saa, niin ei saa. Tuskin kaikki naiset tai miehetkään saavat orgasmia jokaisella yhdyntäkerralla. Tärkeintä on läheisyys ja yhdessäolo, pelkkä orgasmin tavoittelu vie pohjan koko rakastelulta. Nauttia voi ilman laukeamistakin. Siksi kai feikataan, kun yritetään toista väkisinkin miellyttää...
Se teeskentelemisen voi laskea samaan kategoriaan kuin valehtelemisen tai sanoo toista rakastavansa vaikka ei rakasta. Se on sama toiminta lakanoiden välissä suoritettuna. Rehellisyyttä myös sänkypuuhiin. Ja naisena on turha ruveta ylimiellyttämään miehiä myöskään seksin saralla. Tuskin mies siitä pahastuu jos et muutamalla kerralla "leviäkään voihkien pitkin seiniä". Vakituisessa suhteessa luottamus pelaa sängyssäkin ja kyseenalaisissa yhdenyön suhteissa saa sitten tehdä kukin mitä lystää, vaikka feikata niin paljon kuin jaksaa. Eikö ne hommat ole muutenkin vähän toisen hyväksikäyttämistä...
...että miks feikata. En minäkään näin miehenä aina ole saanut orgasmia yhtyessä ja ei minkäänlaista tarvetta näytellä jos vaikka pystyisinkin siihen...
On sitä itsellekki joskus käyny niin ettei tule vaikka kuinka yrittäisi (onneksi harvoin). Enkä ikinä ole feikannut, päin vastoin olen aina rehellisesti myöntänyt että nyt vaan on niin ettei irtoo. Minkäs sille voi. Jotenki on sellainen fiilis että siitä tulisi vain tyhmä olo ittelle jos feikkaisi.
Se onkin hei varmaan hiukka eri juttu teillä miehillä ja myös niillä naisilla jotka edes useimmitenkin saavat.
Mutta jos on kyseessä nainen joka ei saa kuin abaut kerran vuodessa, tai pahimmassa tapauksessa ei KOSKAAN, niin kynnys olla feikkaamatta kasvaa suuresti..
Kyllä sen tietää että kumppania alkaa ajan kanssa asia vaivata ja tehdä mieli seksiä sellaisen kanssa, joka saa ihan helposti..
Vaikeasti orgasmeja saavia naisia on todella paljon, jokainen tuntee sellaisen tietäen tai tietämättään, ehkä juuri se oma vaimoke on juuri sellainen tapaus..?
Oikea kysymys lieneekin, onko tällaisesta "valkoisesta" ja hyvää tarkoittavasta valheesta niin kamalan paljon haittaa, että siitä pitäisi niin kamala kohu nostaa??
Kyllähän miehellä pyörii elämä pelkästään seksin ympärillä, jos vieraisiin juoksee naisen orgasmittomuuden takia. Orgasmista ja koko seksistä on nostettu liian suuri haloo nykyään. Se on yksi parisuhteen osa-alue ja sielläkin voi tulla ongelmia kuten muilla parisuhteen osa-alueilla, mutta ratkaisuna ei suinkaan pitäisi olla vieraisiin juokseminen. Entäs jos vastassa on taas uusi feikkaaja?
Meille naisille tulee siitä orgasmin saamattomuudesta suuria paineita, joka on omiaan taas vähentämään orgasmiherkkyyttä. Ja pahin on kumppani, joka kysyy lopuksi: No, saitko? Itsekin on vasta alkanut kokea orgasmiksi luettavia tuntemuksia kolmenkympin paremmalla puolella, joten ikää kun karttuu niin alkaa tulla sinuiksi kroppansa kanssa. Turvallisen kumppanin kanssa näistä asioista pitäisi pystyä puhumaan ja harjoittelemaan yhdessä. Mutta jos vastassa on mies, joka vaatii sinua olemaan seksikone ja täydellinen miehen tyydyttäjä sängyssä, niin juoskoon minun puolestani sinne vieraisiin ihan pysyvästi!
Sanokaa mitä sanotte, mutta totta helvetissä jokainen mies haluaa lakanoidensa väliin kiihkeän ja kuuman kissanaisen! Jos orgasmi on harvinaista herkkua, niin mitä haittaa on pienestä valkoisesta valheesta?! Mies on tyytyväinen; sillä on kimma, jonka se saa tosi kuumaksi, ja jolle se antaa huikeita orgasmeja, ja nainen voi nauttia yhdessäolosta ilman paineita ja jatkuvaa yritystä laueta! Olen varma, että kiihottunut nainen kiihottaa erittäin paljon myös miestä. Menee seksi vähän puurtamiseksi, jos mies miettii kaiken aikaa keinoa, kuinka saisi naisenkin nauttimaan.
On toinenkin pointti; Itse olen TOSI MONESTI lauennut OIKEASTI vasta sen jälkeen, kun olen ensin feikannut orkun.. tapahtuu ehkä siksi, että tietää, ettei mies enää venaa sitä, saanko mä vai en... voi vain nauttia hetkestä.
Asioita ei saa aina ajatella niin mustavalkoisesti! Ihmiset on kuitenkin erilaisia, ja eri jutut toimii..
Ei naisesta huomaa koska se saa orkut.Aina voi äännellä ja käännelehtiä helvetisti mut ei se mitään välttämättä tarkoita.
jotkut miehet luulevat naisen saavan orgasmin silloin kun äänen desibelit nousevat, vartalo alkaa täristä ja miestä halutaan yhä syvemmälle ja syvemmälle. olen joutunut useastikin tähän tilanteeseen, jossa olen toiminut yllä olevalla tapaa ja mies on luullut minun saaneen orgasmin. en ole pystynyt kertomaan hänelle totuutta.
ja kieltämättä joskus on tullut tarkoituksella alettua huohottamaan enemmän ja ääntelemään kovemmin, jolloin suurin osa miehistä luulee naisen saavan orgasmin. miehet väittävät huomaavansa jos nainen feikkaa, mutta totuushan on se, että kaikki naiset feikkaavat joskus (joko päättääkseen huonon seksin tai miellyttääkseen miestään tai jonkun muun syyn takia).