Nimimerkin "Suomen itäraja" uni 2.5.2014
Heräsin viime yönä ja silmät auki katselin kun Suomen itärajaa tallusteli iso karhu hyvin rauhallisesti, ensin ylöspäin ja sitten hieman taas alaspäin rajaa kuin katsellen, mistä kohtaa rajaa se ylittäisi sen.
Heräsin viime yönä ja silmät auki katselin kun Suomen itärajaa tallusteli iso karhu hyvin rauhallisesti, ensin ylöspäin ja sitten hieman taas alaspäin rajaa kuin katsellen, mistä kohtaa rajaa se ylittäisi sen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Toisaalta käytännössä kaikki käy eli mistä vain voi tulla heidän resursseillaan, joita ovat keskittäneet suomen rajalla.
...
Nm. "Suomen Länsiraja" uni 3.5.2014
Heräsin viime yönä ja silmät auki katselin kun Suomen länsirajaa tallusteli iso homo hyvin rauhallisesti, ensi ylöspäin ja sitten hieman taas alaspäin rajaa kuin katsellen, mistä kohtaa rajaa se ylittäisi sen.
Se karhu tuli jo. Tuskin katselee rajoja enää.
...
Ei sieltä ole mitään karhuja tulossakaan. Asemiehet karhuineen idässä.
Karhukainen:
http://sininenzeppeliini.blogspot.fi/2013/03/karhukainen.html
Karhu tulee, mutta ajoista teidän ei tarvitse tietää.
Sehän se riittääkin, että tulossa on, se karhu nääs.
Enkelit Suomen rajalla,.
Kesäkuun alussa suomessa vieraillut John Fenn näki enkelit seisomassa vieri vieressä Suomen rajalla. Joten olkaa Suomalaiset ihan rauhassa. http://www.armo.info/blogi/
On saaatanan ja perkeleeen juonia väittää, että Suomen muka pitäisi olla ihan rauhassa, kun Tukholman porofetia, Veijone sekä Jarmo ovat kaikki sitä mieltä, että miehitys nimenomaan tulee aivan pian heti juuri kohta!
Varovaisuutta, saatat tehdä murheelliseksi Pyhän Hengen, vajavainen profetoimisen armolahja on Jumalan Henki.
Varoittavat maanmiehitys profetiat saattavat vanhurskaat rukoukseen rauhan puolesta ja enkelit Jumalan vastauksiin.
Historiasta voi oppia; Stalin, viime vuosisadan puolivälissä kokosi suomen rajalle sotakalustoa miehittääkseen suomen, sekä junan vaunuja, joilla olisi siirretty väestöä työleirille Uralin kaivoksille.
Mutta suomessa profetiasanat paljasti Stalinin katalat juonet, jonka seurauksena väki rukoili ja valtausyritys raukesi Stalinin kuolemalla.
Niinpä miehitysprofetian toteutuminen voi ainakin lykkääntyä rukousten voimasta.
Ettekö tajua, että on Jumala. Kaikkivaltia Herra. Hän päättää, mitä, missä, milloin.
Hän myös ilmoittaa omilleen tulevista. Ilmoittaa juuri site kun itse suvereenina haluaakin. Juuri niin selvästi, epäselvästi tai ympäripyöreästi, että uskomaton sekoaa. Uskova nostaa päänsä ja tietää, että Hetta hallitsee kaikkea elämää lopulta.
Enontekiön Hettako?
Amen.
No kyllä on ristiriitaa. Just luin, että joku oli nähnyt enkeleitä Suomen rajalla rinta rinnan, eikä siis mitään pelättävää.
Millainen aseistus niillä enkeleillä mahtaa olla?
Minäkin näin unta että karhut paskansi pihoille.