Pianko paistopiste Lidl-kauppaan?

Miksi kestää näin kauan?
19474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Heinäkuussa kuulemma valmis.

Äänestä
  • Luvista kuulemma kiinni. Olisiko kunnantalolla pidetty tutun yrittäjän puolta?

    Äänestä

Raakapakasteet jopa yli vuoden vanhoja?
Se tuoreudesta....kuka ostaa?

Äänestä
  • Minä ostan. Sitäpaitsi ei Lidlissä ole vielä raakapakasteita. On se hyvä, että lauseesi päättyvät kysymysmerkkiin. Ei sinua voi syyttää ihan totaaliseksi valehtelijaksi, melkein kyllä.

    Äänestä

Koska paistopiste pitää rakentaa ja remontoida ensin kauppaan. Vai olisiko pitänyt ratkaista siten että kannetaan vanha helkaman uuni nurkkaan ja lyödään sämpylät sisään?

Harmi vain että tämäkin paistopiste imee sisäänsä saksalaista taikinaa ja vuoden päästä voimme heittää hyvästi paikallisille leipomoille.

Äänestä
  • Kun pitää rakentaa niin kaupungin velikullat voivat jarruuttaa yritysten hankkeita.

    Äänestä

  • Lidlistä saa tuoreita ja lämpimiä karjalanpiirakoita jotka lisäksi maistuvat kohtuullisen hyviltä. Eivätkä muuten ole saksalaista taikinaa vaikkei siinäkään mitään vikaa ole. Aina pitää jostain valittaa.

    Äänestä

  • Itä-Suomessa kirjoitti:

    Lidlistä saa tuoreita ja lämpimiä karjalanpiirakoita jotka lisäksi maistuvat kohtuullisen hyviltä. Eivätkä muuten ole saksalaista taikinaa vaikkei siinäkään mitään vikaa ole. Aina pitää jostain valittaa.

    Aika moni suomalaisena kaupassa myyty, mukamas paikanpäällä leivottu, leipä on ranskasta, hollannista tai saksasta tuotu pakaste. Lidlissä jää yksi välistävetäjä pois.

    Äänestä

Paikallisilla leipomoilla on liian kalliit hinnat. 2 euroa pienestä käntystä on ylihintaa.

Äänestä

Munkkii turpaan vaan.

Äänestä

Kyllä on typeriä ihmisiä,eikö järki sano mitään!!!
Jos ei tykkää kaupasta,älä mene sinne!! Yksinkertaista.

Äänestä
  • Joko paistopiste valmis?

    Äänestä

Ei mitää hajua

Äänestä

Paistopiste on avattu.

Äänestä
  • Kiitos tiedosta. Ei tarvitse mennä enää Lielahteen.

    Äänestä

Itse olen erittäin tyytyväinen näihin paistopisteen tuotteisiin, ovat hyvän makuisia :) ja edullisia ! Näiden "parin" ison kauppaketjun mainonnassahan mainitaan:
-Täällä tänään paistettu ! No, mistä mahtaakaan olla alkuperäisin ?

Ei muuta kuin Lidliin ostoksille, tuotteet paljon halvempia kuin saman pihapiirin kaupalla.

Lainatakseni hokemaa: -"se nyt vaan on tyhmää maksaa liikaa" !!!!!!!!!!!!!!!!
Samantein voit jättää nämä "poonus, lussa ym muut kortit" sinne piirongin päälle.

Äänestä

Pakasteistahan nämä lidlin on paistettu. Ne rahdataan ulkomailta suomeen. Pääasia, että maistuu.

Äänestä

Ainakin saatu hyvä suma kauppaan, ettei ohi pääse :).

Äänestä

On varmaan kapuloita rattaisiin heittäneetkin jo ehtineet maistamaan. Kauan kesti mutta nyt on hyvä mieli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


byrokratia? kirjoitti:

Miksi kestää näin kauan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu