Miksi kestää näin kauan?
Pianko paistopiste Lidl-kauppaan?
byrokratia?
19474
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Heinäkuussa kuulemma valmis.
Luvista kuulemma kiinni. Olisiko kunnantalolla pidetty tutun yrittäjän puolta?
Raakapakasteet jopa yli vuoden vanhoja?
Se tuoreudesta....kuka ostaa?
Minä ostan. Sitäpaitsi ei Lidlissä ole vielä raakapakasteita. On se hyvä, että lauseesi päättyvät kysymysmerkkiin. Ei sinua voi syyttää ihan totaaliseksi valehtelijaksi, melkein kyllä.
Koska paistopiste pitää rakentaa ja remontoida ensin kauppaan. Vai olisiko pitänyt ratkaista siten että kannetaan vanha helkaman uuni nurkkaan ja lyödään sämpylät sisään?
Harmi vain että tämäkin paistopiste imee sisäänsä saksalaista taikinaa ja vuoden päästä voimme heittää hyvästi paikallisille leipomoille.
Kun pitää rakentaa niin kaupungin velikullat voivat jarruuttaa yritysten hankkeita.
Lidlistä saa tuoreita ja lämpimiä karjalanpiirakoita jotka lisäksi maistuvat kohtuullisen hyviltä. Eivätkä muuten ole saksalaista taikinaa vaikkei siinäkään mitään vikaa ole. Aina pitää jostain valittaa.
Aika moni suomalaisena kaupassa myyty, mukamas paikanpäällä leivottu, leipä on ranskasta, hollannista tai saksasta tuotu pakaste. Lidlissä jää yksi välistävetäjä pois.
Paikallisilla leipomoilla on liian kalliit hinnat. 2 euroa pienestä käntystä on ylihintaa.
Munkkii turpaan vaan.
Kyllä on typeriä ihmisiä,eikö järki sano mitään!!!
Jos ei tykkää kaupasta,älä mene sinne!! Yksinkertaista.
Joko paistopiste valmis?
Ei mitää hajua
Paistopiste on avattu.
Kiitos tiedosta. Ei tarvitse mennä enää Lielahteen.
Itse olen erittäin tyytyväinen näihin paistopisteen tuotteisiin, ovat hyvän makuisia :) ja edullisia ! Näiden "parin" ison kauppaketjun mainonnassahan mainitaan:
-Täällä tänään paistettu ! No, mistä mahtaakaan olla alkuperäisin ?
Ei muuta kuin Lidliin ostoksille, tuotteet paljon halvempia kuin saman pihapiirin kaupalla.
Lainatakseni hokemaa: -"se nyt vaan on tyhmää maksaa liikaa" !!!!!!!!!!!!!!!!
Samantein voit jättää nämä "poonus, lussa ym muut kortit" sinne piirongin päälle.
Pakasteistahan nämä lidlin on paistettu. Ne rahdataan ulkomailta suomeen. Pääasia, että maistuu.
Ainakin saatu hyvä suma kauppaan, ettei ohi pääse :).
On varmaan kapuloita rattaisiin heittäneetkin jo ehtineet maistamaan. Kauan kesti mutta nyt on hyvä mieli.