Onkohan tämäkin 4-5 prosentin vähemmistön ansiosta näin?

372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomi yksikieliseksi, että Suomi voi kehittyä kuten normaali demokratia ja suomen kieltä arvostetaan kuten muitakin maailman kieliä.

Äänestä

Kaikki hyvä on surujen ansiota ja kaikki huono suomalaisten syytä.

Niinhän se vanha svekomantra menee.

Äänestä

Varmasti sinä haluaisit sen Ankdam olevan. Todellisuus ei kuitenkaan yleensä vastaa harhaisia kuvitelmiasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minusta ei! kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/suomi_on_yha_maailman_paras_paikka_aidille/7222013

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu