Tässä suoraa järkipuhetta Kanadan tv:ssä: http://www.youtube.com/watch?v=6gIzf2VnUvM
Islam on uhka demokratialle ja vapaudelle, ja se aiheuttaa hirvittävästi kärsimystä kaikkialla maailmassa. Ei-muslimien pitäisi yhdistyä kaikkialla maailmassa taistelemaan tätä kuolemankulttia vastaan.
Erityisesti Euroopassa olisi syytä ryhtyä toimeen islamin pysäyttämiseksi, sillä 20-30 vuoden päästä monissa eurooppalaisissa valtioissa enemmistö on muslimeja.
Islam on uhka demokratialle ja vapaudelle, ja se aiheuttaa hirvittävästi kärsimystä kaikkialla maailmassa. Ei-muslimien pitäisi yhdistyä kaikkialla maailmassa taistelemaan tätä kuolemankulttia vastaan.
Erityisesti Euroopassa olisi syytä ryhtyä toimeen islamin pysäyttämiseksi, sillä 20-30 vuoden päästä monissa eurooppalaisissa valtioissa enemmistö on muslimeja.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miten luulette, että eurooppalaiset voisivat taistella islamisaatiota vastaan sitten, kun muslimit ovat suuren suuri vähemmistö (20-40 % väestöstä) tai jopa enemmistö, jos jo nyt, kun he ovat vielä melko pieni vähemmistö, yhteiskunta on rähmällään heidän edessään?
Jaetaan RK62 PV:n varaistoista ja aletaan ampumaan, valan nimessä sisäisiä uhkia, jos he(islamistit) itsensä sellaiseksi luottelee.
Tämä on vala jota jokaisen pv:n armeijan ja sotilasvalan vannoneen on tehtävä. Jos islamisteista tulee uhka sisäiselle turvallisuudelle heidät on poistettava.
"Jos islamisteista tulee uhka sisäiselle turvallisuudelle heidät on poistettava."
Näinhän sen pitäisi mennä. Vaan ei mene. Esimerkiksi Britannia on katsonut jo yli 20 vuoden ajan islamistien toimintaa sormien läpi. Lontoon lempinimi onkin sattuneesta syystä Londonistan.
Suomessakin on jo vähintään kolminumeroinen määrä terrorismiin kytköksissä olevia radikaaleja musimeja. Silti he saavat vapaasti asua täällä. Myös terroristisaarnaaja Anjem Choudary pääsi vapaasti Suomeen, vaikka hänet olisi aivan varmasti voitu käännyttää helposti.
Viranomaiset kaikkialla Euroopassa ovat kovin haluttomia ja kyvyttömiä puuttumaan islamistien toimintaan, valitettavasti.
näinhän se on tällä hetkellä, mutta uskoisin että viimeistään sitten jos tai kun eurooppalaiset on ajettu täysin nurkkaan ja mahdollisuudeksi tarjotaan joko alistumista islamiin tai kuolemaa, niin useimmat päättävät puolustautua ja ryhtyä taistelemaan jihadia vastaan. En mitenkään voi uskoa että enemmistö suostuisi sorretun vääräuskoisen asemaan, tai kääntyisi joukoittain islamiin. Tämä voi olla joidenkin alueiden tai kansojen kohtalo mutta en pidä sitä todennäköisenä.
Islam on jo ongelma Suomessakin. Aapisesta poistettiin possun kuvat, koska se on saastainen eläin muslimeista. Muutama päivä sitten Helsingin metrossa muslimipoika inhosi mäyräkoiraa. Siinä oli myös pojan äiti, islamiin kääntynyt suomalainen nainen. Hänen vaatteet paljasti uskonnon. Muslimit inhoaa koiria, ja kasvattavat lapsensakin inhoamaan. Muslimit myös vaativat omia uimahallivuoroja, he eivät halua uida " vääräuskoisten " kanssa.
Islamin uhan torjumiseksi tarvittaisiin kaikkien ihmisten tuki heidän poliittisesta näkökannastaan riippumatta. Tässä piileekin se ongelma; epäislamilaisesta kantaväestöstäkin - maasta riippuen - peräti 10-50 % suhtautuu erittäin myönteisesti islamiin eikä näe muslimien maahanmuutossa mitään ongelmaa. Erityisesti paljon tällaisia ns. islamofiilejä on vihreissä ja vasemmistossa, mutta myös varsin paljon keskusta-oikeistossa.
Myös Euroopan Unioni on ongelma, sillä se pikemminkin nopeuttaa käynnissä olevaa islamisoitumista. Vapaa muutto-oikeus levittää islamin ajan myötä kaikkialle Eurooppaan, erityisesti jos Turkista tulee EU:n jäsenmaa.
Jos turkista tulee eu maa silloin peli on menetetty koska nyt jo vapaa liikkuvuus tulee lisäämään toden näköisesti muslimien muuttoa(somalien) suomeen koska ovat sopeutuneet paremmin tänne kuin esim ruotsiin pakolaisten lapset taas ovat jo suomalaisia ja tietenkin muslimeita näin se lumipallo etenee eli jopa tämä niiden husu jo varoitti että jos kotoutuminen ei onnistu hyvin (eli jos vero varoista ei makseta tarpeeksi) niin ongelmia tulee 10-15 vuoden sisällä sääliksi käy vaari vainaata kun tappatti turhaan itsensä talvisodassa ja hävettää jättää tällainen maa lapsille ja lasten lapsille.
pidetään turhana,mutta 30-50v eteenpäin tätä menoa ja tuo satu on totta.
kaikki siihen liittyvä kokoontumistoiminta ja julkiset ulinat tulee kieltää koko euroopassa,muuten myöhemmät seuraukset ovat kaameat.
nyt ko. lahkot on hulluja täynnä ja joka pvä syntyy lisää. urakalla painaa uutta suoleen,kun vanha kuolee.
alunperin ollut historian mukaan ok,mutta "kehittäjän" kuoltua aikoinaan,toiminta jakaantunut moneksi ja radikalisoitunut heti. nyt jakoja tietämätön määrä.
alunperin ei ollut edes usko,luotiin tietyn tapaiset säännöt,tapa elää ja toimia yhdessä hyvässä ja sulassa sovussa toinen toisiaan auttaen kulttuureista ja tavoista
riippumatta.
nyt ei ole millään väliä,on niin sekoja. on mahdottomuus käsittää,miten ihmisten pää menee "uskon"kiihkosta noin sekaisin.
islmanin uhkaa vähätellään. islam haluaa alistaaa kaikki kansat alleen.
islam tarkoittaa alistumista.
mohammed oli psykoosissa, kun näki harhoja.
islamista yritetään tyrkyttää Länteen pehmennetty malli, mutta heidän suurat kertovat hyvin tarkkaan mitä islam on.