http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=10583
USA se työntää kyömynsä kanssa joka paikkaan. Ampuvat paskat sitten Eurooppalaisten niskaan, jos ydinsota joskus eskaloituu.
USA se työntää kyömynsä kanssa joka paikkaan. Ampuvat paskat sitten Eurooppalaisten niskaan, jos ydinsota joskus eskaloituu.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Pahkasiasta vaikka ja mitä.
Sitä paitsi salaliittoihin uskovat eivät ole tärähtäneitä yksilöitä, vaan kaikki muut ovat vähän hulluja.
Esikoulun Erkkikin tajuaa, että USA on uhka Euroopan turvallisuudelle. Se on mennyt jo vuosikausia liian pitkälle rakentamalla ohjuskilpeä Venäjän lähimaihin ja virittelemällä sotilaallista yhteistyötä Venäjän naapurimaiden kanssa. Voidaan puhua tarkoitushakuisesta sotilaallisesta ärsyttämisestä ja uhkasta. Suomalaiset natottajatkin sen tajuavat, mutta eivät välitä, koska kiihottuvat asiasta. Suomen turvallisuuspoliittinen tilanne heikkenee aina kun Kokoomus on vallassa. Niin nytkin.
Juuri Usan tunkeutuminen Union alueelle on suurin vaara ja uhka koko Euroopalle. Venäjän on aivan ymmärrettävästi huolehdittava turvallisuudestaan ja islamistien samoin. Näin ollen Eurooppa jää kahden suuren jalkoihin ja taistelukentäksi joka tapauksessa. EU tekesi viisaasti, kun ei antaisi Usan määräillä.
Oikein kauhistuttaa, kun katselee noita Ukrainan huutoäänestyksellä välittuja johtomiehiä, jotka ovat kuin suoraan Hitlerin aikaisten natsien sotaherrojen näköisiä.
Ja tottakai, Usan rohkaisemia.
Kun elämme globaalissa maailmassa, pitäisi kaikkien tuntea vastuu, eli Ukraina tapauksessa USA: n olisi syytä pitää matalaa roolia.
Nyt sieltä tuleva informaatio kärjistää Venäjän ja EU:n välejä...koska EU ei ole itsenäinen poliittisessa mielessä.
USA:n hallinto valikoituu jatkuvasti siten, että se myötäilee suuren rahan etuja, eikä suinkaan kansan etuja.
Vapaakauppasopimus Usan kanssa mahdollistaa usalaisten geenimanipuloitujen elintarvikkeiden tuonnin suomeen. Haluammeko lapsistamme geenimanipuloituja läskikasoja kuten usalaiset ovat?
Nato on kuin franchine yritys jonka jäsenet ovat sidoksissa USA:n aseteollisuuteen josta USA:n talous on erittäin riippuvainen!
USA:n talous elää muiden kuolemasta. USA on riippuvainen maailmalla käytävistä sodista!
Amerikassa on lähdetty väärälle tielle siinä mielessä että maan aseteollisuus on niin tärkeässä asemassa maan talouteen nähden. Pohjoisamerikan talous on riippuvainen maailmalla käytävistä sotatoimista ja natomaiden tekemistä asehankinnoista.
Suomi selviytyy parhaiten jatkamalla menstyksellistä ja rauhanomaista puolueettomuuspolitiikkaa joka takaa hyvät suhteet kaikkiin ilmansuuntiin.
kansat ei todellisuudessa tiedä natosta juuri mitään. mitä se sisältää,kuka-ketkä siellä häärää ja päättää....koko härveli on tuskallisen kaukana ihmistiedoista.
jospa joku kertoisi lyhyesti asian ja periaatteet taustoineen. jos netistä lukee,ei tule hullua hurskaammaksi,natoa on hel-ve-tisti.
mulla ei natota eikä muutenkaan kiihota tapella,mutta janottaa toisinaan.
USA on uhka koko maailman turvallisuudelle. Jos kolmas maailmansota syttyy niin veikkaan että nimenomaan USA on ainakin toisena osapuolena tavalla tai kolmannella mukana.
Ei ainakaan missään jengissä, voi elämästä selvitä hengissä..
Miksi meidän pitäisi liittyä sellaisiin maailmansotiin jossa Suomella tai suomalaisilla ei ole osaa eikä arpaa?
Tiesittekö että USA on ainoa valtio maailmassa joka on käyttänyt ydinaseita siviilikohteisiin sodassa? (Hiroshima, Nagasaki) Lisäksi USA on käyttänyt köyhdytettyä uraania sisältäviä ammuksia Irakissa, mikä on tehnyt osasta Irakia asumiskelvotonta ikuisiksi ajoiksi!
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=5&id=10587
Taisivat myös myrkyttää koko Vietnamin Agent Oragella ja rypälepommeilla.
Kaikki mihin USAn Psykopaatti hallinto ja hallitsijat koskee muuttuu paskaksi.
koko eu-pas-ka on saanut käskyn ja tuho on varmaa...uskomatonta,kuin ihmispoloset
yrittää kaikin keinoin tuhota itsensä. tälläisessa maailmassa elämä on kerrssaan turhaa.
todellisuudessa millään ei ole mitään väliä,kun ajattelee toimintaa pitkin palloa.
tämä netti on tehnyt kaikesta yhtä hullun myllyä ja vauhdittanut kaiken valon nopeuteen. kaikkialla hirveä kiire,aikaa ei kuulemma ole,vaikka se on ainoa,mitä riittää kunnes pallo posahtaa.
kiirettä ei siis ole uhtään mihinkään,hoppu on loppu.