Mistä alkaa terveen mustasukkaisuuden raja??

keväänkaveri

Tämä asia on jauhanut edestakaisin liki jokaisen kuukauden aikana nykyisessä suhteessani.Naisystäväni,jonka olen tuntenut jo yli kymmenen vuotta,on aivan ihana pakkaus muuten;)Välillää olimme erossa vuosia tilanteista johtuen.Nyt viimeisen reilun kahden vuoden seurustelun(tiiviinkin) aikana minun ei ole varaa mainita naispuolisen henkilön nimeä missään tilanteessa.Heti nousee mekkala ja epäilys.Yhden kerran kokeilin,miten hän reagoisi vähättelyyni?Sanoin,että kuka nyt tällaisen vanhan ukon perään juoksisi????Vastaus tuli suukkona pyödän yli;)Siinä sinulle vastaus!!
Kun asumme eri paikkakunnilla,ei voi olla kovin vapauttava tunne,jos joudun joka mutkan ja puheluni selvittämään.Mitään aihetta moiseen mustasukkaisuuteen en ole antanut.Olen oman kouluni käynyt luottamuksen menettämisestä ja ihmisistä,joihin voi luottaa.Silti luotan häneen ihan 100 %.
Niin,ehkä joillakin naisilla on toiveissa saada mies,joka ei juo.Se voi olla yksi syy,en tiedä.Onko muilla kokemusta samasta tilanteesta?
Jotenkin ylivarovainen hän on,yhtään naispuolista tuttavaansa hän ei ole esitellyt minulle.Toisaalta ymmärrän,että hän edellisessä liitossaan tuli petetyksi raskaimman kautta.Mutta minä ja hänen ex-miehensä emme voi olla samalla viivalla.VAI ONKO TÄMÄ VAIN EPÄTOIVOISTA YRITYSTÄ VÄLTTYÄ UUDELTA PETTYMYKSELTÄ JA MENEEKÖ NUO OIREET OHI?
Kovin pitkään en halua roikkua hihnassa,kun en sitä tarvitse.

1

371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mies 1955

      Itse olen eronut vuonna 1997 ja naimisiin menin samana vuonna uuden kanssa. Vieläkin reagoin siten että pitää miettiä mitä sanoo vaikka uusi EI ole hankala.
      Jos parillasi on ollut vaikea liitto takana se kyllä pysyy siellä valitettavasti.
      Elikkä tuo on kyllä vaan sitä että hän ei uuutta häntäheikkiä haluaa ja luulee että kaikki ovat sellaisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      51
      7586
    2. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      20
      7314
    3. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      67
      7194
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      165
      6798
    5. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      45
      6666
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      73
      5672
    7. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      18
      5668
    8. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      101
      5435
    9. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      21
      5390
    10. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      106
      5045
    Aihe