Tilasin 2 Memory tyynyä groupon nettikaupasta.
Paha yllätys oli kun kuljetus olikin ups kuljetuksen kautta mitä ei kerrottu tilausvaiheessa.
Yhtäkkiä ups vain oli käynyt kotiovella kun olin töissä. jättivät lapun jossa kerrottiin että on käyty ja tullaan huomenna taas. Käskettiin soittaa ellei se sovi. Asiakaspalvelija vastasi noin 29min jonotuksen jälkeen, hän puhui huonoa englantia, ei suomea lainkaan. Ehdotti että kuljetus jättää tyynyt ulos oven taakse minun vastuullani. Asioinnista ei tullut mitään.
Yritin netin kautta.
Vaihtoehtoina oli että jättävät tavaran minun vastuullani ulos (rivitalo): ei käy Memory tyyny menee pilalle kun kastuu sateessa tai toimittavat toiseen osoitteeseen esim työpaikalle. Yritän toista eli työpaikan osoitetta, mutta ups sivusto ilmoitti ettei voi sanoa milloin kuljetus on ja käskee yrittää uudestaan sivustolle..
Kuljetusyrityksiä jonnekin joskus on 2 jäljellä. sitten tavara palautetaan lähettäjälle. Ilmeisesti sitten ei tilausta ole helppo saada vaikka sen on kokonaan maksanut.
Varsinainen UPS koko systeemi. Jos olisin tiennyt että grouponin kuljettaja on UPS en olisi tilannut. Ja kun ei voi tietää niin enpä enää tilaa..
Harmi. Grouponilla on hyviä tarjouksia mutta työssäkäyvä ihminen ei voi odottaa kotona Ups kuljetusta joka voi tulla minä päivänä tahansa mihin kellonaikaan vain.
UPS KULJETUS VERKKOKAUPASTA TILATULLA TUOTTEELLA
2
159
Vastaukset
- älä tilaa sit
Ei voi olla oikeasti noin vaikeaa?! Eikö ole ketään kenen luokse toimituksen olisi voinut jättää turvallisesti jos se tyyny menee pilalle muka sateessa. Siis millaisessa rivitalossa ei ole edes katosta? T. UPSin kanssa sujuvasti asioinut tosin meille voi jättää lähetyksen oven taakse katokseen ihan huoletta :)
- missä näitä kasvaa..
No kuule ei tosiaan ole ketään joka olisi koko päivän kotona lähtemättä mihinkään. Kyllä jopa eläkeläistutut liikkuvat ulkona, käyvät kaupassa, ulkoiluttavat koiriaan etc. Ja silloinhan just nämä pakut tulevat pakuineen.
Kummia tuttuja sulla kun eivät inahda kotoa minnekään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213758
- 911856
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa881275Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1671240- 561119
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.52997Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe187976- 61922
- 42886
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis142839