Säteilyn vaikutus

lintuihin: http://www.iltasanomat.fi/tiede/art-1288686232317.html

Siitä taisi selvitä syy, miksi ihmisten halutaan asuvan suurissa kaupungeissa ja keskittymissä.

Lintujen päät ja suuntavaisto menee sähkömagneettisen säteilyn vaikutuksesta sekaisin.
165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nonni! Ton jutun näytän muijalle, kun se aina nalkuttaa kun käyn kaupungissa ja reissu venähtää. Ei millään uskonut että eksyin ja sitten näin pari kaveria, jotka juotti mut känniin. Mutta nyt tuo ensimmäinen osa on todistettu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


syy. kirjoitti:

lintuihin: http://www.iltasanomat.fi/tiede/art-1288686232317.html

Siitä taisi selvitä syy, miksi ihmisten halutaan asuvan suurissa kaupungeissa ja keskittymissä.

Lintujen päät ja suuntavaisto menee sähkömagneettisen säteilyn vaikutuksesta sekaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu