Vanhoillislestadiolainen mafia toimii

Vl-mafia

"""Ja jos on syntiä tehnyt ne kyllä saa herralta anteeksi kunhan vain pyytää Aamen!"""

Näin toimii vanhoillislestadiolainen mafia: Vl voi pyytää anteeksi kaikkia tekojaan toiselta veeällältä (mukaanlukien raiskaukset ja muut teot) ja eikun takaisin baanalle!

Vanhoillislestadiolaiset opettavat, että Jumala ei pysty antamaan syntejä anteeksi - synnit voi antaa anteeksi vain vanhoillislestadiolainen ihminen.

Onko siis ihme, että raiskaukset ja muut kauheudet täyttävät vanhoillislestaidolaisen herätysliikkeen.

8

170

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pyhä Kirstu!

      Tiedetään tiedetään! Sairasta porukkaa!

    • inhoan niitä

      Sellasia perkeleitä ne lessut on.

      • Älä loukkaa

        Älä loukkaa Perkelettä yhdistämällä häntä lessuihin.


      • Anonyymi00007
        Älä loukkaa kirjoitti:

        Älä loukkaa Perkelettä yhdistämällä häntä lessuihin.

        Totta


    • totta 1

      Oleellista on onko jossain lahkossa jotain sellaista joka estää pelastumisen iänkaikiseen elämään.
      Oleellista on että uskoo Jeesukseen vapahtajana.

    • kerty

      Varmasti tuo synti on maailman lapsilla paljon yleisempi ja erityisesti katolisessa kirkossa ollut paljon tuollaista, joissa kirkon palvelijat ovat saastuttaneet kuoropoikia ja ripppikoulukkaita!
      Luultavasti on kyseessä natsien juoni, jossA VALHEVELJET OVAT SOLUTTAUTUNEET SAASTUTTAMAAN PORUKKAA. Ovat tekemässsä vallankumousta jonakin uudenkuun yönä syksypimeällä. Ovat Amerikassa rakentaneet valmiiksi keskitysleirejä (googeta:concentration camps) ja ovat junanvaunuihin rakentaneet valmiiksi polttouunitkin, ja uhkaavat tuhota Amerikan juutalaiset(16 miljoonaa) tuolleen.

    • L.P

      Oli järkytys tajuta että lestadiolainen toisen ihmisen kiduttaja kokee olevansa uskovainen ja oikealla asialla. Mitä tahansa kun saa anteeksi niin mitä tahansa voi tehdä. Ei minkään laista omaatuntoa tai inhimillisyyttä.

    • Anonyymi00008

      Katoliset ovat oikeaa väkeä. Oikein mukavia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1630
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      149
      1095
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      970
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      330
      924
    5. 68
      753
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      733
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      681
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      639
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      601
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      581
    Aihe