Venäläinen sotilaskone töppäsi

vaarallisesti Tanskan ja Ruotsin välillä ja oli törmätä Kööpenhaminasta nousseeseen SAS:n matkustajakoneeseen. Etäisyys oli 90 metriä, eli katastrofi oli todella lähellä venäläisten suurpiteisyyden ja välinpitämättömyyden takia. Vaarallinen maa kaikilla rintamilla.
21207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

oli onneksi ajantasalla ja väisti sotakonetta.

Äänestä

etukäteen juhlia puna-armeija loistavaa voittoa suuresta ja mahtavasta Suomen valkoameijasta.

Äänestä
  • Niukkaa voittoa juhlivat. Olivat vähällä hävitä sotansa, mutta sitten Usa tuli apuun valtavine varoineen.

    Äänestä

Minkälainen muoti naisilla on tänä kesänä? Liittyykö se jollakin tavalla minuun? Jos liittyy en halua kuulla!

Äänestä

Minkälainen automuoti tänä kesä on? Jos se liittyy jollakin tavalla minuun, niin en halua kuulla!

Äänestä

Voisivat lentää suomen ilmatilassa

Äänestä
  • koneissakin matkustajia. Venäläisiä sotakoneita ei Suomen ilmatilaan kaivata. Riski siviili-ilmailulle liian suuri tunarivenäläisten takia.

    Äänestä

  • On niissä Finnairin kirjoitti:

    koneissakin matkustajia. Venäläisiä sotakoneita ei Suomen ilmatilaan kaivata. Riski siviili-ilmailulle liian suuri tunarivenäläisten takia.

    Venäjällä sattuu ja tapahtuu.

    http://www.youtube.com/watch?v=3RJXP1tfSBM

    Äänestä

  • Cold Warrior kirjoitti:

    Venäjällä sattuu ja tapahtuu.

    http://www.youtube.com/watch?v=3RJXP1tfSBM

    tuota videota katsoo, niin ei voi kun todeta, että vaikka emme sukulaisia olekaan, tavat ovat samanlaiset Suomessa ja Venäjällä.

    Äänestä

Se on varmaan hukannut näköyhteyden hanhiin ja eksynyt reitiltä.

Äänestä
  • Ohutta yläpilveä Tanskan salmissa.

    Äänestä

Nämä rysssänuolijat miinustavat ahkerasti kaikkia rysssää kritisoivia viestejä.

Vaikka tuo matkustajakone olisi tuhoutunut rysssän huolimattomuuden takia ja siitä olisi täällä viesti, sitäkin miinustettaisiin.

Niin sairasta sakkia että olisi ns. kirveellä töitä.

Äänestä
  • Hyvä kun muistutit. Täytyy hakata halkoja viikonloppuna, että saa tulen takkaan.

    Äänestä

Työnsin sen pyllyyni.Eheehheeeheee

Äänestä

Provokaatio!

Äänestä

SDP:n puheenjohtaja vaihtui. Uusi puheenjohtaja on Antti Rinne. Jutta Urpilainen ei jatka ministerinäkään, vaan jää rivikansanedustajaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pilotti Butler kirjoitti:

vaarallisesti Tanskan ja Ruotsin välillä ja oli törmätä Kööpenhaminasta nousseeseen SAS:n matkustajakoneeseen. Etäisyys oli 90 metriä, eli katastrofi oli todella lähellä venäläisten suurpiteisyyden ja välinpitämättömyyden takia. Vaarallinen maa kaikilla rintamilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu