Pyöräilyviikko 2014

Valtakunnallinen pyöräilyviikko järjestetään 10.-18. toukokuuta 2014.

http://www.poljin.fi/fi/toimintaa/pyorailyviikko
1898
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Fillari on paras keksintö ever.

Äänestä

Kumihousuiset etuakselin tuijottajat ovat vaaraksi kaikille muille tiellä liikkujille !

Äänestä
  • Juurikin nuo trikooperseiset sotkijat, kuin päättömät kanat.

    Äänestä

  • Fillarilla on vaan niin paljon helpompaa rikkoa liikennesääntöjä. Oletko kateellinen?

    Äänestä

  • Läskiperse kaljamaha impotentti autoilija on niin saatanan kateellinen taas.

    Äänestä

  • omalla autolla kirjoitti:

    Juurikin nuo trikooperseiset sotkijat, kuin päättömät kanat.

    Kaljamahaiset läskiperse autoilijat, niitähän riittää ihan vaivaksi asti

    Äänestä

  • Kas vaan kun onnettomuustilastot kertoo ihan toista.

    Äänestä

  • Kas vaan kirjoitti:

    Kas vaan kun onnettomuustilastot kertoo ihan toista.

    Mitä ne onnettomuustilanteet oikein kertoo? Voisitko valaista?

    Äänestä

  • omalla autolla kirjoitti:

    Juurikin nuo trikooperseiset sotkijat, kuin päättömät kanat.

    Niillä ei ole satulaa, pelkkä varsi perceessä.

    Äänestä

Viikon teemaksi voisi ottaa pyöräilijöiden suojatiekäytös ja muut sääntöjen rikkomiset. Poliisikin voisi ryhdistäytyä suhteessa pyöräilijöihin edes tämän yhden viikon ajaksi.

Äänestä
  • Voi voi sentään, ei poliisikaan joka paikkaan ehdi. Sillä on niin paljon tekemistä automiesten kanssa.

    Äänestä

  • Prioriteetit kirjoitti:

    Voi voi sentään, ei poliisikaan joka paikkaan ehdi. Sillä on niin paljon tekemistä automiesten kanssa.

    Poliisi ei ehdi, kun pitää myydä huumeita ja roikkua teevee kuvauksissa.

    Äänestä

Pentti jakaa pyöräilijoiden turvaksi seuraavat ilmaiset ohjeeksi:
-Rauhallinen ajotapa, ei kiirettä kohteeseen
-Ei huippunopeuskokeiluja kaupunkialueella
-Keltaiset tai oranssit huomioliivit aina päällä, varsinkin jos ajetaan autotiellä
-Käytetään turvaviiriä varsinkin pyörätiellä ajettaessa
-Jalkakäytävällä ja suojatiellä polkupyörää talutetaan aina
-Opetellaan liikennemerkit ja niiden merkitys

Äänestä
  • Minulla on vain yksi viesti kaikille liikenteessä ja se on tämä: Noudattakaa sääntöjä ja rajoituksia.

    Äänestä

Joka viikko on pyöräilyviikko.

Äänestä

Onnettomuustilastot kertovat, että lähes joka päivä on jossakin raskas ajoneuvo onnettomuudessa. Niitä on pitkin ja poikin jopa kylvöpeltoja. Eihän niitä voi kuulema hallita, kun ovat niin painavia; onnella kulkevat ja muiden myötävaikutuksella. Kaikki muut liikenteen osapuolet joutuvat itse huolehtimaan omasta kulkemisestaan ja turvallisuudestaan.

Äänestä
  • Ja miten tämä liittyikään pyöräilyviikkoon..?

    Äänestä

"Näitten poikien" mielipiteisiin ei voi ottaa kantaa kun ne ovat perin kummallisia örmyjä, ei naista, ei elämää, vain poljentaa kumihousuissa makuuhuoneissa, ilman naista ! Oikeuksiaan huutavat liikenteessä mutta unohtavat kevyenliikenteen väylillä kulkevat täysin... egoismissaan !! Nämä tyypit voi tuupata roskikseen ihan hyvällä omalla tunnolla, ,,,,,, eivät edes säkkiä tarvitse trikoineen !!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Alkaa kohta kirjoitti:

Valtakunnallinen pyöräilyviikko järjestetään 10.-18. toukokuuta 2014.

http://www.poljin.fi/fi/toimintaa/pyorailyviikko

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu