YLE-uutiset kertoo, että ruotsalaistollot hermoilevat taas turhasta! He kuvittelevat, että Venäjä muka olisi heille jonkinlainen uhka ja suunnittelevat sotilasbudjettinsa kasvattamista 6215 miljoonasta dollarista. Vastenmielistä!
Onneksi me suomalaiset olemme järkevämpiä 3660 miljoonan budjettimme kanssa - tiedämme, että meitä ei uhkaa mikään - ja lohkomme inhojen militäärien rahoista osia tärkeämpiin kohteisiin, kuten maahanmuuton edistämiseen Afrikasta.
http://www.globalfirepower.com/defense-spending-budget.asp
Ruotsi militarisoituu!
0
52
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264606Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17595- 93535
- 65531
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47437
