Näin pätkän ukon puheesta ja vaikka se luki paperista, se änkytti kuin pahainen puhevikainen, päässä pätki ja tuntui olevan pihalla muutenkin. Onko se salajuoppo?
Miksi änkyttäjä Antti Rinne
valittiin johtoon?
11124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Se on demareitten viimeinen oljenkorsi jonka avulla yrittävät pitää puoluettaan hengissä.
Oletko kuullut sanontaa: Hukkuva tarttuu oljenkorresta kiinni.
Eihän ole pelkoa demareista ensi vaalien jälkeen. Oppositio kutsuu.
Ei ollut parempaa vaihtoehtoa.
Sossujen ikuinen ongelma - huono herraonni.
Ulf Sundgvistia ihasteltiin, siis sossut itse ihastelivat, että nyt on johdossa oikein aristokraatti.
Siis työväenpuolueen johdossa aristokraatti!
Ja muistetaan miten siinä kävi. Eikä siellä koskaan ole parempia löytynyt, mikä siinä onkin?
Tällä kertaa kuviteltiin että rasvanahkainen tehtaanduunari palauttaa entisaikojen kannatusluvut mutta metsään se menee taaskin, ainakin kolmensadan piirun verran.
entä Lipponen ...presidenttivaalit katastrofi
Ei mies kyllä todellakaan osannut puhua, eikä edes lukea. Pertti Paasio aikonaan oli änkytyksen suomenmestari. Paasio oli kuitenkin älykäs ja hyvä poliitikko muutoin. Jyrki Katainen on mielestäni suomen paras puhuja ja esiintyjä kautta aikojen. Mistään asiasta en ole Jyrki Kataisen kanssa samaa mieltä, mutta esiintyjäpoliitikkona hän on taideteos.
Jyrki Kataiselle pitää pystyttää taiteilijaseuran toimesta PUHUJAPATSAS. Sen voisi pystyttää mannerheimin ratsastajapatsaan hevosen hännän alle.
Minäkin ihmettelin sen änkytystä, taisi olla kännissä pappa.?
Jospa miestä jännitti tämä uusi tehtävä, kun joutuu puhumaan koko Suomen kansalle televisiossa?
Ottaakohan Rinne tänään kuppia oikein olan takaa??