Miksi änkyttäjä Antti Rinne

Näin pätkän ukon puheesta ja vaikka se luki paperista, se änkytti kuin pahainen puhevikainen, päässä pätki ja tuntui olevan pihalla muutenkin. Onko se salajuoppo?
11124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Se on demareitten viimeinen oljenkorsi jonka avulla yrittävät pitää puoluettaan hengissä.

Äänestä

Oletko kuullut sanontaa: Hukkuva tarttuu oljenkorresta kiinni.

Äänestä

Eihän ole pelkoa demareista ensi vaalien jälkeen. Oppositio kutsuu.

Äänestä

Ei ollut parempaa vaihtoehtoa.

Äänestä

Sossujen ikuinen ongelma - huono herraonni.
Ulf Sundgvistia ihasteltiin, siis sossut itse ihastelivat, että nyt on johdossa oikein aristokraatti.
Siis työväenpuolueen johdossa aristokraatti!
Ja muistetaan miten siinä kävi. Eikä siellä koskaan ole parempia löytynyt, mikä siinä onkin?
Tällä kertaa kuviteltiin että rasvanahkainen tehtaanduunari palauttaa entisaikojen kannatusluvut mutta metsään se menee taaskin, ainakin kolmensadan piirun verran.

Äänestä
  • entä Lipponen ...presidenttivaalit katastrofi

    Äänestä

Ei mies kyllä todellakaan osannut puhua, eikä edes lukea. Pertti Paasio aikonaan oli änkytyksen suomenmestari. Paasio oli kuitenkin älykäs ja hyvä poliitikko muutoin. Jyrki Katainen on mielestäni suomen paras puhuja ja esiintyjä kautta aikojen. Mistään asiasta en ole Jyrki Kataisen kanssa samaa mieltä, mutta esiintyjäpoliitikkona hän on taideteos.

Äänestä

Jyrki Kataiselle pitää pystyttää taiteilijaseuran toimesta PUHUJAPATSAS. Sen voisi pystyttää mannerheimin ratsastajapatsaan hevosen hännän alle.

Äänestä
  • Minäkin ihmettelin sen änkytystä, taisi olla kännissä pappa.?

    Äänestä

  • Juopoko?? kirjoitti:

    Minäkin ihmettelin sen änkytystä, taisi olla kännissä pappa.?

    Jospa miestä jännitti tämä uusi tehtävä, kun joutuu puhumaan koko Suomen kansalle televisiossa?

    Äänestä

Ottaakohan Rinne tänään kuppia oikein olan takaa??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valittiin johtoon? kirjoitti:

Näin pätkän ukon puheesta ja vaikka se luki paperista, se änkytti kuin pahainen puhevikainen, päässä pätki ja tuntui olevan pihalla muutenkin. Onko se salajuoppo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu