Miten joku voi olla noin surkea näyttelemään?Onko Lasse pakotettu Jurkan perheen vesana näyttelemään?Turha vaiva siitä ei koskaan tullut mitään muuta kuin ilmavaivojaan naamallaan vääntelevä tyhjäntoimittaja!
Lasse , Jurkan perheen musta lammas ?
Idioott755
19281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Älkää nyt mollatko Lasua ,kukaan toinen ei osaa vääntää naamaansa pierun kiertäessä mahassa niin kuin Lasse?
Lasse Jurkka?
Minkähän takia kaikki aina sanoo että Lasse on surkea näyttelemään? Miksei sanota oikealla nimellä? Pitäisi muistaa, että näyttelijä ja roolihahmo ovat kaksi eri asiaa.
Sukunimi meni oikein!
Ei se pääse snagarillekaan töihin kun asiakkaat luulisivat ,että lihiksistä tulee ilmavaivoja kun ne tilaisivat jotain ja Lasse alkaisi vääntämään naamaansa ????
Timo, Jurkan perheen musta lammas.
Onkohan teistä kukaan nähnyt häntä näyttelemässä muualla kuin Salkkareissa.
Näyttelijä näyttelee kussakin näytelmässä, kuin ohjaaja käskee.
Hänellä on poisleikattu rooli elokuvassa Uuno Turhapuro armeijan leivissä.
Kysypä Imdb:ltä, kun et itse tunnu tietävän.
Se yritti kerran Alepan mainokseen,mutta pieru alkoi kiertää niin pahasti mahassa juuri kuvauksissa ja naama vääntyi aivan uskomattomaan asentoon ja loppatilihän siitä tuli samantein!
Eikös Jurkka ollut sellaisessa Super-Sparin mainoksessa, jossa mies ja nainen olivat olleet tuttavapariskunnan luona illallisella, ja mies kehui kotimatkalla pariskunnan naisen tekemiä ruokia, ja sanoi mainoksen lopuksi, että naisella oli tyylikäs mekko, ja vaimo sanoi siihen: Ja nyt kyllä...! :D
Siinä oli suomimies hehkeimmillään kun Lasse röhnötti sovalla mahapaljaana ja lärvi norsunvitulla, vetäen sipsejä ja bisseä kaksinkäsin.
Säälikää nyt Jurkan poikaa ,kun se ressukka ei pääse mihinkän muuhun kuin Salkkareihin näyttelemään!
Nyyh Nyyh ! Ja naamanväännöt vielä päälle !
Eikä sille kuulemma makseta edes palkkaa se on ilmaistyöntekijä?Halusi kuulemma niin pirusti telkkuun OHHOH ??????
Kyllä ne saavat ruokakuponkeja Alepaan ?
Tuskinpa vaan
Lasse saa ruokakuponkeja Mäkkärille ,mä näin kerran kun se osti Maikkarin kupongilla isot ranskalaiset!
mä näin lasun jumbossa se sovitteli rintsikoita ja naisten nahkahameita en tiiä löytikö mitään sopivaa mut hulipunaa sillä ainakin oli ja reilusti