Onko, XZ, kytkin vaijeria vai toimiiko jotenkin muuten. Kesken ajon kuului naps ja kytkinpoljin katosi, onneksin olin lähellä kotia ja pääsin pihaan asti.
Sitä vaan, et kuinka iso homma ja paljonko kustantaa noin. kiva olis varautua ennen kun vie korjaamolle! Onko vaikea laittaa itse jos joain tietää autoista, (en tarkoita itseäni =) )
Kiitos!
apua! kytkin poljin katosi!
4
1497
Vastaukset
- Ex citikka
Katoppa kuule oisko mennyt poljin vaan poikki, ranskan pojat on tehny sen meinaan pellistä ja on kokolailla hirvee korjata. Sen takia luovuin koko laitoksesta.
- nyk. Xantia
Ainakin omassa Sitikassa tuo pelti on niin paksua, ettei se mihinkään taivu. Todennäköisesti vaijeri on poikki. Sen vaihtaminen ei ole kovin suuri homma, mutta siinä joutuu kurkottelemaan aika hankalassa asennossa. Vaijerilla on hintaa 10-30 euroa mallista riippuen, Veholla ehkä hieman enemmän. Asennus tietysti maksaa jotain, mutta ei sen kanssa tuntia pidempään askartele.
- fransmanni
nyk. Xantia kirjoitti:
Ainakin omassa Sitikassa tuo pelti on niin paksua, ettei se mihinkään taivu. Todennäköisesti vaijeri on poikki. Sen vaihtaminen ei ole kovin suuri homma, mutta siinä joutuu kurkottelemaan aika hankalassa asennossa. Vaijerilla on hintaa 10-30 euroa mallista riippuen, Veholla ehkä hieman enemmän. Asennus tietysti maksaa jotain, mutta ei sen kanssa tuntia pidempään askartele.
Olisko kuitenkin napsahtanut yksi muovikappale poikki polkimen lähettyviltä ohjaamon puolelta?Ainakin pösössä kerran sattui täsmälleen samanlainen tapahtuma ja korjauksena oli tämän muovikappaleen uusiminen.Siinä oli vain se ikävä puoli,että se tiesi samalla kytkinremonttia,koska on kuulemma merkki siitä että kytkin alkaa olla lopussa.
Eli jos kytkin tuntuu ottavan ylempänä kiinni ja tuntuu raskaammalta,joudut ilmeisesti teettämään autollesi kytkinremontin.
- Sitruuna
Moi!
Järjestetään suuretsinnät...
Oletko tehnyt katoamisilmoituksen polliiseille...
Tsekkaa kuitenkin vielä kuskin maton alle, se voi piileksiä siellä... ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6437896Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4482170Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2272082- 1431658
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511221Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251197Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule951067Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65828Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6712Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.54710