Tämä on aivan mainio kuva Ukrainan tilanteesta. :)))

Voisiko Usa:n osuutta paremmin maailman kriiseihin kuvatakaan.

http://vk.com/supercartoon?z=photo-64487399_324311735/album-64487399_00/rev
10179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eipä pääse siitä ovesta sisälle.

Äänestä
  • Tarvittaessa menevät karmit kaulassa!

    Äänestä

Miksihän Usa on niin sairas maa.

Äänestä
  • Kun omassa maassa ei riitä luonnonvarat, niin niitä pitää käydä ryöstelemässä maailmalla. Ja niillä on massiivinen roisto-organisaatio tätä tavoitetta edistämään.

    Äänestä

MitäRyssät tekee Suomi 24 palstalla? PainukaaVITTUUN täältä.

Äänestä
  • täynnä pikku Bäckmanneja. Kun eivät muutakaan osaa, tänne on hyvä purkaa turhautuneisuuttaan ja raivoaan omasta saamattomuudestaan. Jos koko maassa on muutama prosentti työttömiä kommarihörhöjä niin täällä niitä on varmasti lähes puolet kirjoittajista.

    Äänestä

Ukraina on hyvä esimerkki Usan ja EU:n mädännäisyydestä.
Näyttää siltä, että laillisiksi hyväksytään vain heidän tekemät laittomat teot ja huutoäänestykset.
Mutta kun venäjämielisten kansalaisten äänestykset näyttäävät heille ylivoimaista voittoa. ne julistetaan Usan ja EU:n toimesta laittomiksi.
Toivotaan nyt, että' viimeistään EU-vaaleissa EU:n vastaiset puolueett saavat niin suuren enemmistön, että päästäisiin tästä syöpäläisestä lopullisesti eroon ainakin Suomen osalta.

Äänestä

Kun idässä pelataan ja järjestellään asioita demokraattisin keinoin äänestämällä, samaan aikaan lännen sotahullut tekee pakotteita Venäjää vastaan.
Mikä lännen järjen on sumentanut lopullisesti, vai onko sitä järkeä ollutkaan missään vaiheessa.
Toisaalta säälittää tuo Merkkelikin, kun antaa vedättää Obaman itseään.
Kun Suomessa olisi edes yksi kunnon valtiomies, jolla olisi kykyä päästää Suomi tästä EU:n piinasta, niin ehkä solmut voisi aueta. Presidentilläkään ei ole enää valtaa, joten ei auta vaikka siinä tehtävässä olisi kuinka viisas mies tahansa.

Äänestä

Iskipä Usa kirveensä kiveen nyt..hehheh

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hekottelija. kirjoitti:

Voisiko Usa:n osuutta paremmin maailman kriiseihin kuvatakaan.

http://vk.com/supercartoon?z=photo-64487399_324311735/album-64487399_00/rev

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu