Onko Miilutie 8 hyvällä asuinalueella?
Miilutie
7
1889
Vastaukset
- mie6
tai Helsingintie?
- korva maassa
Miilutie 8 on Karkkilan eliittialuetta. Kuten viereiset, Otsonpolku sekä Käpytie matalampina bungalov-tyyppisinä laatuasuntoina ovat todellista hienoston aluetta. Vuosia sitten asiantuntijoitten johdolla toteutettu Toivike-projekti teki edellä mainitusta alueesta erittäin halutun asuinalueen.
Hyvänä kakkosena tulevat Karkinkadun asunnot joissa on panostettu muunmuassa ympäristön vehreyteen. On kuin asuisi huvila-alueella.
Helsingintieltä löytyy kaikkea, tunnelmallisia ja hiukan menevämpiä laatuasuntoja. - Naapureista kiinni
Ei saa pelleillä jos joku kysyy tosissaan... Miilutie on melko kaukana keskustasta mutta Porintie ja S-market on kyllä vähän lähempänä. Osa taloista on perinteisesti aika levottomia..mustalaisia, turkkilaisia, venäläisiä, virolaisia...
Olen kyllä kuullut että osa taloista on rauhoittunut hieman eli hyvällä tuurilla voi löytää rauhallisenkin asunnon. Riippuu naapureista.
Helsingintie on laaja käsite ja taloja monenlaisia. Keskeisellä paikalla kuitenkin ja usein mukavia taloja.- mie6
kiitoksia vastauksesta! :)
- kusipäät
Vitut joku Kolhi sinistä nissan primeran 15.8-16.8 2016 jos tietoa ilmoitathan ilmotanpuh.0404437544
- onporukkata
Minkähän takia aina nuo Mustalaisturkkilaisvenäläisvirolaiset on niin hiton levottomia?
Onko se niillä verissä, vai mikä niitä vaivaa?
Meitsikin jätti auton hetkeksi sinne tienvarteen ja heti oli 3 mustalaista pyörimässä siinä sen ympärillä kun silmä vältti.
Vieläköhän ne ihmettelee, kun niitä sorsitaan ??? - Aateli
Niin. Miksi ne eivät tosiaankaan voi elää kuten kunnon Suomalainen. Itse ovat pilanneet käyttäytymisellään maineensa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372300
- 551327
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361256- 631181
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39904Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121788- 31741
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23596Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55575