Onko Miilutie 8 hyvällä asuinalueella?
Miilutie
7
1909
Vastaukset
- mie6
tai Helsingintie?
- korva maassa
Miilutie 8 on Karkkilan eliittialuetta. Kuten viereiset, Otsonpolku sekä Käpytie matalampina bungalov-tyyppisinä laatuasuntoina ovat todellista hienoston aluetta. Vuosia sitten asiantuntijoitten johdolla toteutettu Toivike-projekti teki edellä mainitusta alueesta erittäin halutun asuinalueen.
Hyvänä kakkosena tulevat Karkinkadun asunnot joissa on panostettu muunmuassa ympäristön vehreyteen. On kuin asuisi huvila-alueella.
Helsingintieltä löytyy kaikkea, tunnelmallisia ja hiukan menevämpiä laatuasuntoja. - Naapureista kiinni
Ei saa pelleillä jos joku kysyy tosissaan... Miilutie on melko kaukana keskustasta mutta Porintie ja S-market on kyllä vähän lähempänä. Osa taloista on perinteisesti aika levottomia..mustalaisia, turkkilaisia, venäläisiä, virolaisia...
Olen kyllä kuullut että osa taloista on rauhoittunut hieman eli hyvällä tuurilla voi löytää rauhallisenkin asunnon. Riippuu naapureista.
Helsingintie on laaja käsite ja taloja monenlaisia. Keskeisellä paikalla kuitenkin ja usein mukavia taloja.- mie6
kiitoksia vastauksesta! :)
- kusipäät
Vitut joku Kolhi sinistä nissan primeran 15.8-16.8 2016 jos tietoa ilmoitathan ilmotanpuh.0404437544
- onporukkata
Minkähän takia aina nuo Mustalaisturkkilaisvenäläisvirolaiset on niin hiton levottomia?
Onko se niillä verissä, vai mikä niitä vaivaa?
Meitsikin jätti auton hetkeksi sinne tienvarteen ja heti oli 3 mustalaista pyörimässä siinä sen ympärillä kun silmä vältti.
Vieläköhän ne ihmettelee, kun niitä sorsitaan ??? - Aateli
Niin. Miksi ne eivät tosiaankaan voi elää kuten kunnon Suomalainen. Itse ovat pilanneet käyttäytymisellään maineensa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943829Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512702Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741270Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101139- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt209788Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua53644