Rukous muslimien puolesta

Rukous arabi ja kaikkien muslimimaiden Kristittyjen puolesta


Jeesus auta heitä jotka vievät Evankeliumiasi maihin mitkä ovat sulljettu siltä. Jeesus auta heitä jotka vievät Evankeliumiasi näihin maihin vaarantaen oman hengensä. Anna heille erityis siunaus, että he väistävät vaarat ja vainot ja vainot loppuisivat Jeesus anna Pyhä Henkesi johdattaa heitä jotta he väistäisivät vaarat ja vainot ja vainot loppusivat. Jeesus siunaa kaikki radio ja viestintä laitteet jotka välittävät Evankeliumiasi näihin maihin. Jeesus siunaa että sinun Evankeliumisi kuuluisi näissä maissa, että päättäjät ja hallitsijatkin kuukisivat sinun Evankeliumisi ja ottaisivat sen vastaan ja avaisivat rajansa sinun Evankeliumillisi. Jeesus siunaa että näissä maissa elävillä olisi sama etuoikeus kuin on meillä suomalaisillakin ottaa sinun Evankeliumisi vastaan ja pelastautua.

Jeesus auta heitä jotka ovat vankittu sinun nimesi tähden. Nämä sinun omasi jotka ovat vankittuina vain sen vuoksi, että ovat julistaneet sinun Evankeliumiasi ottaneet sinun Evankeliumisi vastaan eivät ole kieltäneet sinun mimeäsi Jeesus. Vapauta heidät tänäpäivänä Jeesus avaa heidän kahleensa avaa vankilan ovat avaa vankilan portit ja auta Jeesus että sinun omasi pääsevät vaputeen ja jatkavat edelleen sinun työtäsi Jeesus, koska vankittuina heistä ei ole mitään hyötyä vaan vapaana he pääsevät julistamaan sinun Evankeliumiasi Jeesus ja sinun voivasi Jeesus näkyy kun sinä vapautat omasi vankeudesta. Jeesus vapauta omasi jotka eivät ole kieltännet sinun nimeäsi Jeesus. Osoita Jeesus että sinä olet elävä Jumala joka vaputtaa omansa vankeudesta. Avaa vankilan ovet, avaa vankilan portit ja auta Jeesus että sinun omasi pääsevät vaputeen ja jatkavat edelleen sinun työtäsi Jeesus.

Auta Jeesus erityisesti tuota iranilaista pastoria abedinia joka on vankittuna pahamainessa vankilassa jossa kidutetaan ihmisiä abediniakin on kidutettu ja hänen tuomiotansa on lisätty kahdeksaan vuoteen. Vapauta Jeesus hänet koska hän ei ole kieltänyt sinun nimeäsi Jeesus osoita Jeesus, että sinä olet elävä tosi Jumala joka vaputtaa omansa pois vankeudesta.

Auta Jeesus erityisesti noissa muslimaissa iranissa js muissa sinun nomaksesi Jeesus kääntyviä, koska he maksavat siitä kalliin hinnan he maksavat hengensä ja vapautensa työpaikkansa omaisensa ja mitä kaikkea he joutuvatkaan kärsiä siitä kun tulevat sinun omaksesi sinä en minä voi käsittää, mutta paljon kuitenkin. Meillä Suomessa on liian helppoa tulla sinun omaksesi Jeesus, mutta heillä on tosi vaikeata. Anna Jeesus heille voimaa ja rohkeutta tulla sinun omaksesi ja auta Jeesus että heillä olisi yhtä helppoa tulla sinun omaksesi kuin on meillä suomessakin.

Kiitos Jeesus Suomesta. Kiitos että Suomi on Kristitty maa täällä voimme vapaasti ola uskossa sinuun. Kiitos Suomesta Jeesus ja auta, että Suomi pysyisi Kristittynä maana, ettei tänne tulisi mitää samaa sukupuollta olevien avioliitto lakia vaan avioliitto pysyisi täällä sinun Jeesus asettamassi miehen ja naisen välisenä. Jeesus auta myös että Suomi palaisi takaisin Israelia tukemaan eikä tukisi noita terroristeja. Auta Jeesus myös että Suomessa ei lisääntyisi Kristinuskon nimissä esinntyvät uskonliikkeet mitkä ovat sinun vihollisisiasi erityysesti jehovan todistajat ja katoliset myös sananvapauden puolesta, jotta täällä voisi levittää oikeaa Evankeliumia sinun nimessäsi Jeesus.

AMEN

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mieli lääkitty

      alkaa olla jo artolla lääkitys kohillaan,
      vielä pikkasen vaatis hienosäätöä....

      kuukaudessa kuitenkin jo edistystä...

      totuusvoittaaaina 19.4.2014 02:01
      allah=s.a.a.t.a.n.a s.a.a.t.a.n.a=allah muhamed

      allah=s.a.a.t.a.n.a s.a.a.t.a.n.a=allah muhamed Ja jehovan todistajat ovat sen kätyreitä
      http://keskustelu.suomi24.fi/node/12194625#comment-67356818-view

    • muslimien puolesta

      Juutalaiset eivät tee muiden ihmisten houkottelemista pois omasta uskostaan. Juutalaisuudesta irronnut lahko kristityt tekevät. Miksi? Järjetöntä kulttuuri-imperialismia. YK:n pitäisi kieltää tällainen toiminta ja julistaa se rikolliseksi koska sitä se on. Amen.

      • Harlot the Great

        YK:n pitäisi kieltää tällainen toiminta
        ja julistaa se rikolliseksi koska sitä se on.*********

        näin pian tapahtuukin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      48
      1231
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      158
      1067
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      57
      853
    4. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      726
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      178
      719
    6. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      50
      714
    7. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      712
    8. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      11
      696
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      688
    10. Kamalateltta

      Kalateltta... Kuivia,kylmiä, suolattomia muikkuja kalliiseen hintaa. Viimeinen kerta kun käyn syömässä tuolla. Edellise
      Kuhmo
      11
      651
    Aihe