Rukous muslimityön puolesta

Rukous arabi ja kaikkien muslimimaiden Kristittyjen puolesta


Jeesus auta heitä jotka vievät Evankeliumiasi maihin mitkä ovat sulljettu siltä. Jeesus auta heitä jotka vievät Evankeliumiasi näihin maihin vaarantaen oman hengensä. Anna heille erityis siunaus, että he väistävät vaarat ja vainot ja vainot loppuisivat Jeesus anna Pyhä Henkesi johdattaa heitä jotta he väistäisivät vaarat ja vainot ja vainot loppusivat. Jeesus siunaa kaikki radio ja viestintä laitteet jotka välittävät Evankeliumiasi näihin maihin. Jeesus siunaa että sinun Evankeliumisi kuuluisi näissä maissa, että päättäjät ja hallitsijatkin kuukisivat sinun Evankeliumisi ja ottaisivat sen vastaan ja avaisivat rajansa sinun Evankeliumillisi. Jeesus siunaa että näissä maissa elävillä olisi sama etuoikeus kuin on meillä suomalaisillakin ottaa sinun Evankeliumisi vastaan ja pelastautua.

Jeesus auta heitä jotka ovat vankittu sinun nimesi tähden. Nämä sinun omasi jotka ovat vankittuina vain sen vuoksi, että ovat julistaneet sinun Evankeliumiasi ottaneet sinun Evankeliumisi vastaan eivät ole kieltäneet sinun mimeäsi Jeesus. Vapauta heidät tänäpäivänä Jeesus avaa heidän kahleensa avaa vankilan ovat avaa vankilan portit ja auta Jeesus että sinun omasi pääsevät vaputeen ja jatkavat edelleen sinun työtäsi Jeesus, koska vankittuina heistä ei ole mitään hyötyä vaan vapaana he pääsevät julistamaan sinun Evankeliumiasi Jeesus ja sinun voivasi Jeesus näkyy kun sinä vapautat omasi vankeudesta. Jeesus vapauta omasi jotka eivät ole kieltännet sinun nimeäsi Jeesus. Osoita Jeesus että sinä olet elävä Jumala joka vaputtaa omansa vankeudesta. Avaa vankilan ovet, avaa vankilan portit ja auta Jeesus että sinun omasi pääsevät vaputeen ja jatkavat edelleen sinun työtäsi Jeesus.

Auta Jeesus erityisesti tuota iranilaista pastoria abedinia joka on vankittuna pahamainessa vankilassa jossa kidutetaan ihmisiä abediniakin on kidutettu ja hänen tuomiotansa on lisätty kahdeksaan vuoteen. Vapauta Jeesus hänet koska hän ei ole kieltänyt sinun nimeäsi Jeesus osoita Jeesus, että sinä olet elävä tosi Jumala joka vaputtaa omansa pois vankeudesta.

Auta Jeesus erityisesti noissa muslimaissa iranissa js muissa sinun nomaksesi Jeesus kääntyviä, koska he maksavat siitä kalliin hinnan he maksavat hengensä ja vapautensa työpaikkansa omaisensa ja mitä kaikkea he joutuvatkaan kärsiä siitä kun tulevat sinun omaksesi sinä en minä voi käsittää, mutta paljon kuitenkin. Meillä Suomessa on liian helppoa tulla sinun omaksesi Jeesus, mutta heillä on tosi vaikeata. Anna Jeesus heille voimaa ja rohkeutta tulla sinun omaksesi ja auta Jeesus että heillä olisi yhtä helppoa tulla sinun omaksesi kuin on meillä suomessakin.

Kiitos Jeesus Suomesta. Kiitos että Suomi on Kristitty maa täällä voimme vapaasti ola uskossa sinuun. Kiitos Suomesta Jeesus ja auta, että Suomi pysyisi Kristittynä maana, ettei tänne tulisi mitää samaa sukupuollta olevien avioliitto lakia vaan avioliitto pysyisi täällä sinun Jeesus asettamassi miehen ja naisen välisenä. Jeesus auta myös että Suomi palaisi takaisin Israelia tukemaan eikä tukisi noita terroristeja. Auta Jeesus myös että Suomessa ei lisääntyisi Kristinuskon nimissä esinntyvät uskonliikkeet mitkä ovat sinun vihollisisiasi erityysesti jehovan todistajat ja katoliset myös sananvapauden puolesta, jotta täällä voisi levittää oikeaa Evankeliumia sinun nimessäsi Jeesus.

AMEN

8

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • edistystä hieman
      • lääkityskohillaanjo?

        taisi jo FB- ja kotisivuiltaankin poistaa
        muslimia koskevat herjauksensa?


      • Ei ole muuttunut vaan on kyllä edelleen ja siksi rukoillaan että he kääntyisivät allah/jehovantodistajat uskosta Jeesuksen meidän Jumalamme uskoon ja Jeesuksen sovitukseen golgatan ristillä ja ruumiilliseen ylösnousemukseen mihin ei tällä hetkellä usko muslimit eikä jehovan todistajat


      • muslimit/Jaava
        totuusvoittaaaina kirjoitti:

        Ei ole muuttunut vaan on kyllä edelleen ja siksi rukoillaan että he kääntyisivät allah/jehovantodistajat uskosta Jeesuksen meidän Jumalamme uskoon ja Jeesuksen sovitukseen golgatan ristillä ja ruumiilliseen ylösnousemukseen mihin ei tällä hetkellä usko muslimit eikä jehovan todistajat

        http://www.ts.fi/teemat/extra/1074032526/Lastenkoti Jaavalla kaipaa suomalaiskummeja

        orpokodissa naiset hoitavat lapsia.....

        //////Minä ainakin kutsun huoraksi ja sanon
        kuten edesmennyt Juice että vaimoni on frankenstein.

        Poliisi - RIKOSILMOITUS sri.odt
        http://goo.gl/DV6vpl


      • uffaffaa...
        lääkityskohillaanjo? kirjoitti:

        taisi jo FB- ja kotisivuiltaankin poistaa
        muslimia koskevat herjauksensa?

        näkyy poistaneen,
        lienee nettipoliisi kertomut sanktioista....


    • narsku avaus

      Joka itsensä ylentää se alennetaan.
      Sanoo Jeesus Raamatussa.

      Lueppas avauksen tekijä nyt tarkemmin ne jakeet....

    • OMG hahahh

      heheh

    • Totuutta kansalle

      Rukoukset eivät toimi.

      Olkaa nyt hyvät ihmiset rehellisiä. Uskonnot ovat pelkkää BULLSHITTIÄ (roskaa).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      134
      2714
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      261
      2287
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      22
      1403
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      115
      1062
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      96
      1021
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1003
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      912
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      55
      808
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      50
      751
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      277
      742
    Aihe