Kun tilaa zalandosta laskulla, zalando pyytää henkilötunnusta..
Onko ketään kuka on antanut hetun, millaisia kokemuksia?
uskaltaako antaa henkilötunnuksen kun tilaa zalandosta?
6
1198
Vastaukset
- kölklökö
Ihan varmaan on... aika monta miljoonaakin asiakasta
- kysymys88
Eli ihan normaalia(ko)?
Voiko siitä olla mitään haittaa?
Itse en ole uskaltanut yleensä hetua laittaa juuri mihinkään :) - marittt
kysymys88 kirjoitti:
Eli ihan normaalia(ko)?
Voiko siitä olla mitään haittaa?
Itse en ole uskaltanut yleensä hetua laittaa juuri mihinkään :)Muakin kiinnostaa, uskaltaako zalandolle antaa henk.tunnuksen ja voiko zalando hyötyä tai käyttää väärin tunnusta?
marittt kirjoitti:
Muakin kiinnostaa, uskaltaako zalandolle antaa henk.tunnuksen ja voiko zalando hyötyä tai käyttää väärin tunnusta?
Uskoisin, että uskaltaa, taitaa sen verta iso ja tunnettu firma olevan kyseessä (vaikka henkilökohtaisesti en heiltä ole koskaan mitään ostanut). Aina kun henkilötunnuksen luovuttaa ulkopuoliselle on periaatteessa mahdollisuus, että ko. taho voisi sitä väärinkäyttää, olipa kyseessä nettikauppa tai verotoimiston virkailija.
- Anonyymi
Jaa, mulle sanoivat, ettei sotua kysytä, mutta ikä kyllä! Karhusivat multa jotain satasen laskua, jota tavaraa en ole saanut vaan ne menivät toisaalle.
En ole ikinä tilannut mitään Zalandosta! - Anonyymi
Tilaa luottokortilla laskun asemasta, niin kukaan ei kysy mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683219
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753087Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.682952On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662621Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442132- 611699
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251667Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181649- 351645
- 591576