Toista Tuho-Ahoa ei Suomi kestä.
Sipilä on mulkku
jämpti tulppa
21286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
keinottelija
paska lakien täysmulkku L O P P A A J A. GREEN ROCKIN paskakaivojen rahan imijä ja kepun täys huijari. MUISTAKAA KEPU PETTÄÄ AINA kun on oma NAPA on aina
I S O O N T A L O N P U K U narreilla ainoa jota ne aattelee. Walroosin tilalle kyllä löytyy EU-tukiaisia muttei muille siittä leipäänsä tienaaville maajusseille mitään riitä
Täysin stadilaisena olen samaa mieltä, tämä tyyppi tuhoaa maajussit ja maatilat. No pitää alkaa maistelemaan eri betonilaatuja mitä kohta syödään.
Eikai Sipilä ole ministeri, edes koskaan ollut.
Vai oletko meedio, joka näkee vuosien päähän.
Vai höperö.
Nyt nuorin ja osaamattomien hallituksen takia maa pahassa suossa.
Ministerit kaikkoaan pois.
Sipilä on menossa sinne jämpteilee. Aho sanoi Vetelän herätyskokouksessa, että tällä kalliolle minä rakensin oppini ja nyt poikani nouse ja saata aloitettu työ loppuun niin lantainen henkeni on kanssasi keuhkoveritulppaiseen loppuun asti. Maataloustukia on korotettava puoleen miljoonaan euroon per tila. Vetelässä tuossa pyhässä jumalallisessa kohdussa lähelle puolta miljoonaa pääsi ainoastaan Eteläkangas avoin yhtiö. Rikkaiden omaisuudet jaetaan agraarisosialisteille. Tämä on Vetelän miehen pyhän opin syvin olemus. Apostoli Juhalla on vanhat viisaat profetoijat Mauri ja Seppo apunaan.
Eiköhän ole Ukin aika laittaa maata.
Veteliä unia veteleen.
Jahka se apostoli Juha sieltä ilmestyisi. Mauri ja Seppo apunaan.
Huomenissa kerrot taas lisää, kokemuksistasi.
'
ps älä laahkase koko yötä, että saa muutkin nukkua.
hih hih minun mahtava ihraperäsin potkiittiin pihalle hih hih
sipilä on keisari
Keisari ilman vaatteita?
Miten niin Aho pelasti Suomen pettäjä Lipposen jäljiltä ja niin tekee myös Sipilä pettäjä SDP jäljiltä.
Jauholakin asiantuntemus taas huipussaan.Lipposen eka hallitus tuli kylläkin Ahon hallituksen jälkeen.Eli Lipponen korjaili Ahon munauksia tosin jatkossa munaten kyllä itsekin.Lipponen on pääsyy demarien alamäkeen.
Aho oli pääministeri 1991-1995. Oikeistodemari Lipponen 1995-2003. Lipposen hallitus korjasi Ahon hallituksen sotkut. Vuonna 2003 maalaisliitto hankki valehtelemalla ja vippaskonsteilla vaalivoiton. Jolloin maamme hyvä kehitys pysähtyi.
ne on noi lestadiolaisten AJATUKSET SAIRAITA: Tavallista kansaa pitää RAIPALLA LYÖDÄ; SAATANAN YLIMIELINEN PAPPI??
Aholla oli oikeita ongelma jotka Viinalla ratkaistiin, tämä kusipää ei edes ymmärrä mikä ero on nykyisellä pankijärjestelmällä ja opettajansa aikaisella.
JOO
SIPI
Aloittaja tiivisti erinomaisesti asian kolmella sanalla.
Sipi
Hei,me memnestytään
Vakuutuskuorilla veronmaksua välttelevä ja sinipiikahallituksellaan parlamenttarismia halveeraava Lestakyrpä, sehän se.
Rinne -150 000 työpaikkaa
Sipilä 150 000 työpaikkaa
Rinnen-150 000 työpaikkaa 2019->
Köh Köh