Kalliosta muutin Espooseen ja nyt kiinnostaisi tietää missä on hyviä baareja. Leppävaarasssa niitä ei ole, juuri sieltä tulin.
Espoon parhaat baarit
Kuka tietää
167569
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Espoon paras yökerho: BadaBing, Tapiola
Espoon paras pubi: Gallows Bird, Niittykumpu
...joissa ei tosin ilmeisesti käy kukaan. Eikähän paras valinta ole vapaavalintaisen lähiön karaokebaari, jos ei halua yksin istua.
Olari/Kuitinmäki vara valita mieleinen... Kameli nro1
Espoon parhaat baarit on stadissa.
öö, Pippuri Viherlaaksossa on meidän alan miesten ja naisten baari, tervetuloa. Scottish Arms on virallinen nimi
Espoon baarien ongelmana on se, että eipä niihin selvästikään liikoja jakseta panostaa, koska ei niissä kuitenkaan juuri kukaan edes käy. Suurin osa ihmisistä menee joka tapauksessa Helsinkiin.. että siinäpä se ydinongelma Espoon baarielämän suhteen
Entinen Satulinna Suvelassa. Nykyjään Kuppi ja Hana. Kuuluisa.
Joo ei oo paljoo naatintoa enää kun Kruunu lähti litomaan Espoontorilta, entinen olohuone ja tuttujen tapaamispaikka. Nyyh. Nykyinen Britannia on kylmä ja perse tulee kipeeks surkeilla jakkaroilla tai liian pienissä loosheissa.
heh on Lepuskissa Sankaritar karaokebaari henkilökunta on kuin toiselta planeetalta ja asiakkaat alkoholisoituneita ja ulkomaalaisia ja toinen poke on homo tämä on muuten tosi että näin....hienoa! :)
herrajumala! Onko Espoossa siis ihan oikea homo! Heti tultava kattomaan :DDD
Voi luoja kuinka rajoittunut ajattelutapa - Espoon perukoilla viel on noitakin :D
Se on joku urpo, paheksuu alkoholisteja baareissa (buahahahah), erilaisia ihmisiä (buaha hah hahhhaha hah) ja homoja (huutonaurua). En ole ko. baarissa ikinä käynyt, enkä edes kuullut, kun en lepuskissa juurikaan käy enää kun ei ole mitään mielenkiintoista miksi siellä kävisin.
Satulinna Suvelassa :)
Suvitsa on myös laadukas yökerho, siinä Satulinnan takana :DDDD.
Mitä BD's Bar & Grill tilalla nykyään on?
Eipä olisi kannattanut muuttaa.....huomaat aikanaan miksi :(
Espoo on siitä mukava asuinpaikka, että täällä ihmisillä on parempaakin tekemistä kuin baareissa notkuminen. Ulkoilu, kuntoilu, urheilu, monipuolinen kulttuuri, lukemattomat harrastukset, matkustelu jne.
Olen asunut Espoossa useita vuosikymmeniä eikä ole kertaakaan tullut lähdetyksi baariin. Sen sijaan esim. Nuuksiossa, Pirttimäellä, Tapiolan urheilupuistossa ja urheilukeskuksessa, Barona-hallissa, uimahalleissa ja Tapiolan Kulttuurikeskuksessa tulee käytyä säännöllisesti.