Eikö Vapaavuorelle kelpaa Suomalaisomistus?

Turun telakan alihankkijat on olleet kiinnostuneita ostamaan telakka jos valtio lähtee mukaan hankkeeseen.

Nyt valtio on lähdössä Vapaavuoren johdolla. Mutta kumppania haetaankin Saksasta??

Vapaavuori on taas pyyhkimässä pöytää Suomalaisilla ostajaehdokkailla. Suomalaisomistus ei kelpaa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei!!!

Pitää saada ULKOMAISIA INVESTOINTEJA Suomeen.

Se ajaa kaiken kotimaisuuden ja komaisen teollisuuden ulos kaikesta.

Ei Suomesssa saa olla Suomalisten omistamia yrtyksiä. Niistähän ei tule niitä ULKOMAISIA investointeja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näin oN kirjoitti:

Turun telakan alihankkijat on olleet kiinnostuneita ostamaan telakka jos valtio lähtee mukaan hankkeeseen.

Nyt valtio on lähdössä Vapaavuoren johdolla. Mutta kumppania haetaankin Saksasta??

Vapaavuori on taas pyyhkimässä pöytää Suomalaisilla ostajaehdokkailla. Suomalaisomistus ei kelpaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu