Muistutus seurakuntien uskovien yhteisestä koko Suomen paastosta mikä alkaa nyt auringon laskusta huomiseen auringonlaskuun. Kokopaasto tai vesipaasto. Tai miten kukin pystyy. Suomen tilanteen puolesta ja päättäjien takia paastoamme ja että Jumala ei vuodattaisi vihaansa vielä ja Suomen kansa kääntyisi pahoista teoistaan pois Jumalan puoleen.
KOKO SUOMEN PAASTO NYT
loveJeesus
24206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
niin itse olen ainakin lähdössä baariin, onhan pikku lauantai! :)
ehkä pokaan vielä naisenkin sieltä :)
Arab Cola paasto palestiinalaisten puolesta alkaa NYT!
Ja Arab Colasta prossat palestiinalaisille toki tietenkin toki!
HYVÄ!
Amen. -b
http://ennustuksia.com/2014/05/13/kuulutus-pyhaan-paastoon/
helluntai-palstalla joku sanoi että paasto-tapahtuma liittyisi jotenkin David herzogin kampanjaan(mikä tuli yllätyksenä mulle,en tiennyt siitä). mutta kysymys kuuluu ? :
Miten yksittäisien ihmisten omakohtainen paastoaminen nyt tuohon liittyy? Minä en todellakaan tue tuota Herzogia,kun kuulin hänen käyttävän kundaliinivoimaa ja new age:a. Paastoan ja rukoilen täällä kotona hiljaisuudessa jotta Jumala ei kostaisi meille vielä jne... Herzogin kokouksiin en todellakaan ole menossa!
Ei sekoita Herzogia tähän, kun sillä ei ole mitään tekemistä tämän kanssa.
"Maamme on tienristeyksessä niin yhteiskunnallisesti kuin hengellisestikin. Suomen kansa on etääntynyt Jumalasta ja luopunut kristillisistä arvoista, joiden perustalle maa on aikanaan rakennettu. Nyt on aika rukoilla yhdessä ja etsiä uutta suuntaa."
http://www.tv7.fi/2014/05/07/paasto_suomen_puolesta/
Samaa mieltä että voimamme täytyy keskittää yhteen eikä vilkuilla toisten tekemisiä, sama Kristus meillä on.
Ojares lähetti pari päivää sitten ystävineen paasto- ja rukouskehotuksen seurakuntien pastoreille. Siinä yhteydessä oli suositus Herzogista, mainos Stadionin tilaisuuksista ja kehotus tähän torstain paastopäivään. Allekirjoittajina oli Herzogin kokoukset järjestävä joukko Ojareksen kanssa.
Eli kyllähän on selvää, mikä oli kupletin juoni tälläkin kertaa.
Juupa juu ... Kun arvostella ei saa, niin voitaisko seuraavana yhtyä yhdessä muslimien kanssa Ramadanin viettoon?
On ihmeellistä, että TV-piispa Ojareksella, joka ei kuulu mihinkään seurakuntaan eikä kuuntele itse muita, kuin USA:n mediaprofeettoja on sellainen valta, että hän saa kansan mahtikäskyllä paastoamaan omian tarkoitusperiensä täyttämiseksi.
Joillakin taas ei näytä olevan mitään muita armolahjoa, kuin arvostelemisen armolahja. Yleensä nämä ovat näitä "parempia kristittyjä", joihin Jeesus viittasi lopun ajan kuvauksessa (Matt. 24:48-51).
"Suomen kansa on etääntynyt Jumalasta ja luopunut kristillisistä arvoista"
Jokainen on luonut oman arvomaailmansa hyvin usein jo nuorena. Usko on kuitenkin se joka on kadonnut monelta ihmiseltä. Arvomaailma tosin voi järkkyä sen seurauksena jolloin armollisuuden tilalle tulee viha. Enkä tiedä onko se huono asia koska tuntuu että narsistit ovat niitä jumalia jotka tällä planeetalla hallitsevat. Hehän juuri haluavat päästä sellaiseen asemaan jossa he pompottelevat muita ja pyrkivät hallitsemaan ihmisiä.
Ehkäpä niitä narsisteja tulisi vihata jotta he kokisivat olevansa sellaisen jumalan asemassa jota kansa nyt vihaa. Sitten he voivat antaa rangaistuksen kansalle kun eivät totelleet omaa jumalaa. Jonka jälkeen kansa kostaa aivan kuten Vanhan testamentin Jumala on tahtonut. Eikö? Ai ei vai. No ei sitten. No mites Uusi testamentti? Jeesushan sallii harhauttajien hukuttamisen avomereen.
Paasto on isänmaamme puolesta julistettu. Ei muusta.
Uskoo ken uskoo. Katsotaanpa illalla TV7 -lähetyksessä, ketkä ovat "esirukoilijoina Suomen puolesta".
Luulenpa, etä keskeine nrooli on Päivi Heikkilällä, Mika Jantusella ja Seppo Pehkosella. Samoilal naamoilla, jotka järjestävät Stadionille Herzogin kokouksia.
jaaha olen uskova ja sitä ollaan kotiuduttu baarista kotio :)
ei tullut naista mutta kävin tissibaarissa kattelee vähän naisia ja ajoin pikku humalassa kotiin!
ei taida käydä toteen toivomuksenne kansan kääntymyksestä?
jos minä uskovanikin menen maailmana mukana!
Mooses oli paastoissa ihmemies. 5Moos.9:9. Oli vuorella neljäkymmentä päivää ja neljäkymmentä yötä syömättä ja juomatta. Miten onnistuu tänä päivänä?
Oletko lukenut sellaisesta argumentointivirheestä kuin kehäpäätelmä? Lähdet siitä liikkeelle, ettei ihmeitä voi tapahtua ja sitten argumentoit että Raamattu on väärässä, koska siinä on selkeästi ihmeitä ja sellaista ei voi tapahtua.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kehäpäätelmä
Tapasin äskettäin vanhan tuttuni -70 luvulta, hän on juonut neljäkymmentä vuotta alkoholia päivittäin, pari katkoa vain ollut ja ne on vietetty linnassa. Alkaa paastolla olla pituutta, mies on pysynyt langanlaihana. Kerroin hänelle uskostani ja neuvoin menemään rukousiltoihin mutta tuolla näyttää keinuvan kossupullonsa kans. On tää vaikeeta.
Saako kysyä?
Onko Venäjän uhka pelon vai ilon aihe niille, jotka vastustavat tasa-arvoista avioliittolakia? Toissalta Venäjän tulolla pelotellaan, mutta toisaalta Putinin valtahan lopettaisi koko keskustelun tuollaisista laeista ... ?
Kuinka se lopulta on?
Ei ole ensimmäinen kerta kun Jumala käyttää pahuuden voimia herätykseen tai jopa suojelemaan tai estämään jotain vielä pahempaa tapahtumasta. Kuten nyt.
Ai, sekö tekee ihmisestä taivaskelpoisen jos sanoo homoseksuaalisuuden synniksi? Eikö muita syntejä olekaan? Onko korruptio ja köyhiltä ryöstäminen Jumalan silmissä pieniä rikkeitä?
Mitään syntiä ei saa hyväksyä. Mutta eikö voisi paastota ja rukoilla, että Herzog ei tulisi koskaan enään Suomeen.
Olipas siunaava TV7 lähetys.
Rukous ja paasto-ohjelman juontajapari Heimo ja Sirkku Tiihonen ovat valmistuneet kolmen vuoden raamattukoulun jälkeen RBI:stä Tampa Floridassa eli River-seurakunnasta, jota johtaa Rodney Howard-Browne.
http://www.revival.com/rbi
Toinen juontajapari oli Polvijärven pastorit. Polvijärven pastorit ovat nyt mukana järjestämässä Herzogia Suomeen ja hakeneet viimeksi voitelua Herzogin kokouksista. Eli kyllä he kaikki siellä studiossa olivat Herzog-tiimiä.