Saattaa olla hyvä ja älykäskin mies, mutta esiintymiisuskottavuus on kehnohko. Tulee mieleen Pertti Paasio. Paasio oli älykäs ja luotettava poliitikko, mutta ulosanti oli kehno änkytyksen takia.
Vitsejäkin murjaisivat aikoinaan Pertti Paasiosta. Esim tämä: Miksi Pertti Paasiolla on aina liian väljä puku?
No tietysti siksi, koska hän vaateliikkeessä käydessään vastaa myyjän kokokysymykkseen xxxl.
Tämä on vitsi, mutta arvostavatko nykyihmiset aitoutta, vai ylikoulutettujen opetettujen apinoiden täysin sulavaa valhetelukykyä (jotka jyrki kataisella ja jutta urpilaisella ovat viimeisen päälle liipattuja)? Vai siedetäänkö rehellinen inhimillinen pikkumokailu.
Vitsejäkin murjaisivat aikoinaan Pertti Paasiosta. Esim tämä: Miksi Pertti Paasiolla on aina liian väljä puku?
No tietysti siksi, koska hän vaateliikkeessä käydessään vastaa myyjän kokokysymykkseen xxxl.
Tämä on vitsi, mutta arvostavatko nykyihmiset aitoutta, vai ylikoulutettujen opetettujen apinoiden täysin sulavaa valhetelukykyä (jotka jyrki kataisella ja jutta urpilaisella ovat viimeisen päälle liipattuja)? Vai siedetäänkö rehellinen inhimillinen pikkumokailu.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Käteinen puhuessaan korostaa äänen käyttöä, siksi se on luonnottoman möreä Kataiselle. Urpolainen taas on tyypillinen kiertokoulun opettaja tätimäisellä sormi pystyssä olemuksellaan. Huomasin heistä nämä teennäisyydet välittömästi aikoinaan, oli pokassa pitelemistä.
Aivan...annan täydet pisteet Rinteelle siitä, kun hän rohkeni todeta, että hänen ohjelmansa tyrmänneet ekonomistit ovat itse erehtyneet pahasti arvioissaan - on lupailtu elpymistä jo v. 2009 eteenpäin...sitte ja sitte, heh.
Pitäkööt pienempää ääntä moiset talousennustajat - erehtyväisiä heppuja ovat itsekin.
Summa summarum . ei pidä etukäteen tyrmätä Antin ajatuksia ,vaikken demari olekaan.
Muahhaaaa!
Demarit eivät enää edes myönnä olevansa demareirta. Buahhahaa! Ruahhahaa!
Demarit ovat sontaa. On aivan sama, millainen keulakuva porukalla on.
Taitaapa demarien alamäki vain jyrkentyä puheenjohtaja vaidoksen ansiosta.
Demaripuolue- toivottavasti ainakin osittain palannee jäsenilleen takaisin. Paavo Lipponenhan varasti puolueen ja Jutta Urpilainen jatkoi tuon varastetun työväenpuolueen äärioikeistolaista linjaa. Puolueen jäsenistö viimeinkin tajusi ryöstön ja yrittää palauttaa puoluetta työväenpuolueeksi.
Enpä pysty arvostamaan Rinteen kyvykkyyttä kovinkaan korkealle.
Mieshän on muka ammattiliittolaisten johtoa, joka on toiminut "omaan pussiinsa" ja luonut pelkkää kurjuutta duunareille.
Työpaikat on siirtyneet ns. harmaantalouden henkilöstövuokrafirmojen kautta siirtotyöläisille nälkäpalkalla. Miten voi 2000-luvun hyvinvointivaltio-Suomessa
kukoistaa melkeimpä, orjatyövoiman asemassa olevan työvoiman käyttö, jotka eivät saa edes vapaa-ajallaan olla kanssakäymisissä kanataväestön kanssa.
Kaikki varmasti ymmärtävät, että niitä veroeuroja Suomeen ei maksa sen paremmin nuo vuokrafirmat kuin heidän työntekijänsäkään.
Kuinkahan paljon nälkäisiä ja syrjäytyneitä suomalaisia tuleekaan olemaan lisää, kun tuo omahyväinen, vastuutalaistava omaneduntavoittelija pääsee vauhtiin eduskunnassa?
Useampia rötöksiä äijällä.
Täysi rosvo koko äijä. Jopa taloyhtiön ja omat rahat menivät sekaisin.
Kyllähän perussuomalaisten pelko ajoi demarit epätoivoiseen kikkailuun. Miten tuo demareiden kahdella tuolilla istumiskikkailu onnistuu, jää nähtäväksi.
Tukipakettisekoilussa Timo Soini on ollut koko ajan oikeassa. Mm- talous-sanomien sivuilta tuon voi jokainen lukea.
KAIKKI VIISAUS ALKAA TOSIASIOIDEN TUNNUSTAMISESTA.
Minulla se alkaa juuri siitä.
Tosiasia on se, että oikeisto ja oikeistodemarit liittivät suomen eurovaluuttaan kansalta kysymättä. Kansa laitettiin vastuuseen seurauksista ja tässä ollaan nyt.
Jos kansa olisi saanut äänestää epäkeskovaluuttaan liittymisestä, niin nyt emme olisi tässä katastrofin keskiössä.
Suomen kansa on liian tyhmää sanomaan mielipiteensä, mutta samalla "oikeistodemareiden mielestä" tarpeeksi järkeviä kantamaan seuraukset.
Työpajoille piilotettuja työttömiä on lienee 150-tuhatta. Ns. kuntouttavan työtoiminnan piirissä toinen mokoma. Nämähän ovat oikeasti työttömiä, jotka on tilastoista pakkosiivottu piiloon.
Ei niitä ehditä edes piilottamaan, kun tilastotieteilijöitä vähennetään.
"tieteilijöitä" ei juurikaan tarvita. koneet hoitaa kaiken, kun tieto menee kaikkialta eri kanavia samaan pisteeseen.
masinat ei kitise,vaadi,uhohda,kuvittele,levähtele,lomaile,valehtele,keksi,sovella,eikä turhia funtsi. ne tekee mitä käsketään.
kaikki toimii ja voidaan olla ajan tasalla myös tilastoissa kun tahtoa on. nyt sitä ei ole,vaan halutaan venkoilla mahdollisimman pitkään,jotta saadaat pas-kanjauhajille lisää typeryyksien höpinää.
tilasto on totta,valetta tai sovellusta soveltajan "sävelin" aina,,,aina.
kerrottavaa rinteellä,koska faktoja ei ole,vain kuvitelmia. sama puute kaikilla,kunhan jotain soopaa suoltavat ja pimittävät mahdollista tietoa mahdollisimman paljon.
kouluopit ei toimi jatkossa,mutta sitä ei kukaan tajua. ei edes fantastisuus toimi.
arvaamattomuus valtaa kaiken,joten onnetonta eloa jatkuu riittämiin......
Lipposet ja Jaakonsaari urpilaisinenn ovat demareiden irvikuvia.
Lisäisin tuohon ketjuun vielä Ihalaisen ja Filatovin. Ensimäinen on mitätön, mutta suurituloisin nykyinen, "muka työministeri" ja jälkimmäinen oli samaa myrkkyä työttömälle työnhakijalle, kuin Jaakonsaari aiemmin!!
Ihalainen on jatkanut demariperinnettä kirjoittamalla alle lain "kuntouttavasta työtoiminnasta" = vapaudenriisto!!
Joudut valitsemaan sen, tai korvauksetta jäämisen väliltä, vaikka jatkaisit ja olisit yrittänyt löytää palkkatyötä oikeasti, onnistumatta mahdollisesti itsestäsi riippumattomista syistä.
Kaikki alkoi Kepun aikana, (jos oikein muistan?) kunnille puuhattiin sakkomaksuvelvoite jokaisen työmarkkinatukea tms. päivärahaa saavan kohdalle, ellei työllisty, tai kunta pysty työllistämään.
Tilastoja on siivottu nyt sillä sapluunalla ja Ay pamppu Ihalainen ollut asian kannalla.
Hullu juttu ainakin ikääntyneen työttömän kohdalla, joka tehnyt vuosikymmenien työputken ennen työttömäksi joutumistaan. Rangaistus mikä rangaistus, kun ruoskiakkaan eivät vielä ihan julkea!!
Tätä on työväenliikkeen "toverihenki" haisee ja pahasti!!!