Minun moraalini

Sörönöö

Minun maailmankatsomuksen mukaan en halua maksaa veroja, että huumerhörhöt ja mamut voi nauttia minun tienaamista rahoista. Silti minun on pakko.

Miksi sivareilla on erioikeus päättää, että heidän "moraalinsa" ei anna tehdä mukamas jotain?

2

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sörönöö

      Ja antakaa nyt niin vitusti miinusta. Muuhun ette pysty.

      Nykyään "miehet" katsoo pikku tyttöjen piirrettyjä poneista ja muuta paskaa. Mitä helvettiä on tapahtunut miehille tässä maassa? Onko tämä joku leviävä tauti joka tiputtaa mieheltä pallit?

    • pohnis1

      Verojen maksaminen on hieman erilainen velvollisuus kuin porvarien aseman ja rahojen turvaaminen. Et sinäkään olisi ilmaista koulua käynyt, jos ei veroja maksettaisi tai ei se poliisikaan sinua turvaisi, jos veroja ei maksettaisi. Armeija ei ole nykyään enään niinkään maan puolustusta varten vaan porvariston ja kansanedustajien puolustamista varten. Jotkut meistä eivät myöskään näe toisen maalaisia ihmisiä sen huonompina kuin itseään, lähtökohtaisesti.

      Ja mikä siinä on vialla, jos joku sattuu syystä tai toisesta pitämään jostakin? Vai onko tämä taas näitä "värit ovat homoille ja naisille"-juttuja, missä tosimiehen maailma on mustavalkoisempaa kuin Pekka ja Pätkä-elokuvat? Etkä ole selkeästi perehtynyt kovin paljon MLP:hen ja siihen miksi sitä katsovat aikuisetkin miehet. Itse en sarjaa katso, mutta tiedän ihmisiä jotka katsovat. Muutoin pidän joistakin piirrossarjoista ja elokuvista, mutta en näe syytä, miksi se tekisi minusta vähemmän miehen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pitkään kestänyt ihastuminen

      Oot niin kaunis🩷 Vaikutat tosi itsevarmalta, iloiselta ja puheliaalta. Voisi sanoa, että näen sinut jopa tietynlaisen
      Ikävä
      141
      2267
    2. Torniolainen Tiiliä lukemaan

      Torniosta kotoisin oleva Matti Heis. Kala ui nyt syvissä vesissä. Kolme vuotta tiilien lukua.
      Tornio ja Haaparanta
      4
      1718
    3. Venäjän lennokkileikit ja provokaatiot tulee jatkumaan.

      Yrittää härnätä Natoa vastaiskuun,koska sillä olisi halua ratkaista nopeasti sota käyttämällä taktista ydinasetta Ukrain
      NATO
      273
      1485
    4. Kumpa kaikkeen vois palata

      Askelia taaksepäin. Siihen hetkeen kun olit aitiopaikalla mielestäsi. Kaiken oli kuitenkin tarkoitus mennä näin
      Ikävä
      28
      1289
    5. Sen uskon että et

      Sä oikeasti kovin helpolla muihin rakastu ja ehkä se on molemminpuolista
      Ikävä
      62
      1064
    6. Yrittäjien ahdinko

      Onko seuraava paikallinen yritys kaatumassa? Ensimmäinen protesti ja merkittäviä maksuviiveitä. Terveet firmat ei protes
      Oulainen
      17
      958
    7. Mies nähdäänkö?

      Missä voitais tavata? En jaksa enää odottaa.🙄🌞🤎
      Ikävä
      58
      930
    8. 285
      849
    9. Huvittaa tää

      Välillä mä olen aivan varma, et säkin mies oot muhun ihastunut. Välillä mä mietin, et mitäköhän mä oikein kuvittelin. 😅
      Ikävä
      40
      782
    10. Koska me sitten tavattaisiin?

      Kerrothan, koska me sitten tavattaisiin? Vai meneekö liian vaikeaksi?
      Ikävä
      44
      758
    Aihe