Olemme näillä palstoilla tottuneet lukemaan siitä, kuinka kristinusko on kaiken pahan alku ja juuri: kristityt harjoittavat kuulemma aivopesua ja syyllistyvät ihmisoikeusrikoksiin.
Nyt nämä palstan syyttelijät saavat syytöksilleen tukea Pohjois-Korean johdolta:
"Kansakunnan yhtenäisyyttä tarkasti vaaliva diktatuuri moittii Pohjois-Kiinan kristittyjä Pohjois-Koreasta loikkaavien aivopesusta ja sanoo kristittyjen syyllistyvän ihmiskauppaan ja terroritekoihin."
http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/ulkomaat/4569/pohjois-korea_syyttaa_kristittyja_ihmisoikeusongelmistaan
Onko vapaa-ajattelijoilla jotain yhteistyötä Pohjois-Korean kanssa, sillä intressit näyttävät kovin samanlaisilta?
Vaparit ja Pohjois-Korea yhteistyöhön?
13
102
Vastaukset
- Jori Mäntysalo
1) Jos VA-liitto edistää hiihtourheilua, tekeekö se Suomen Ladusta ateistijärjestön?
2) Missä VA-liitto on todennut esimerkiksi kristinuskon olevan kaiken pahan alku ja juuri?- Samat intressit
Liittoon kuuluvat henkilöt ovat vouhottaneet tuollaista täällä S24-palstoilla jo vuosia.
- FUCKIFUU
Samat intressit kirjoitti:
Liittoon kuuluvat henkilöt ovat vouhottaneet tuollaista täällä S24-palstoilla jo vuosia.
Voitko kertoa nimeltä keitä tarkoitat, jos et niin kannattaa vaieta.
- FUCKIFUU
Vaikka Pohjois-Korea toimiikin järkevästi kristinuskon suhteen niin olet taas malliesimerkki siitä että kristityt ovat täysin kykenemättömiä edes kerran elämässään puhumaan totta.
Koreassa ei ole kielletty uskonnot vain haitalliset tuontiuskonnot eli länsipropaganda. - Hyhhyhhuijaa
Vaparivihakampanjoija se jaksaa ahertaa lauantainakin.
No, 5-päiväinen työviikko onkin uskonnottomien keksintö. Kristitty fundis ahertaa 6-päiväistä joka viikko.- Kas kummaa
Kummasti vaan Pohjois-Korean johdon ja vaparien näkemykset ovat yhteneviä 7 päivänä viikossa.
- Haista vittu
Kas kummaa kirjoitti:
Kummasti vaan Pohjois-Korean johdon ja vaparien näkemykset ovat yhteneviä 7 päivänä viikossa.
Ja sinä olet hinttaava hinuri koko elämäsi.
- Kas kummaa
Haista vittu kirjoitti:
Ja sinä olet hinttaava hinuri koko elämäsi.
Näin vaparit etenivätkin argumentaationsa ytimeen. Kiitos mielipiteestänne.
- Haista vittu
Kas kummaa kirjoitti:
Näin vaparit etenivätkin argumentaationsa ytimeen. Kiitos mielipiteestänne.
Kestääkin kiittää jonkun on kerrottava maailmalle millainen sinä olet, koska lymyät vain kaapissasi.
- Kas kummaa
Haista vittu kirjoitti:
Kestääkin kiittää jonkun on kerrottava maailmalle millainen sinä olet, koska lymyät vain kaapissasi.
Kylläpä Varit ovat Älykkäitä.
- ********
Kas kummaa kirjoitti:
Kylläpä Varit ovat Älykkäitä.
Mulle on aivan yhdentekevää mitä taikauskoiset mielessään pohtivat.
Vaikka politiikka ei kiinnosta,en kannata yksipuoluejärjestelmää,kuten
Pohjois-Koreassa ja Kiinassa on.
Miksi te kristityt äänestätte,eikö kristinusko riitä asioiden hoitoon? - ,,,,,,,,,,,,,...........
******** kirjoitti:
Mulle on aivan yhdentekevää mitä taikauskoiset mielessään pohtivat.
Vaikka politiikka ei kiinnosta,en kannata yksipuoluejärjestelmää,kuten
Pohjois-Koreassa ja Kiinassa on.
Miksi te kristityt äänestätte,eikö kristinusko riitä asioiden hoitoon?Miksi te vaparit äänestätte. Eikö VA-liitto riitä asioiden hoitoon?
- Sösse
Pohjoiskorealaiset elävät suhteellisen vapaasti ja vauraastikin verrattuna Suomen vapareihin, joilla on menossa sisällissota keskuudessaan.
Vuoden 1918 uusinta vähän erilaisin pelimerkein vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit876042KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3285240Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202668Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841865Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1041682- 1121546
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1211430Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393